غلظت خون و سوزش کف پا

غلظت خون و سوزش کف پا؛ عاملی برای فشار خون بالا و بزرگ شدن کبد، طحال و خونریزی از بینی

یکی از مشکلاتی که این روزها به خاطر سبک زندگی غلط و رژیم غذایی نادرست در افراد به وجود می‌ آید، غلظت خون و سوزش کف پا است. اگر شما بدانید که چه عواملی می تواند باعثِ ایجاد این مشکل باشد، قطعاً راحت تر با این مسئله کنار می‌ آیید و پیشگیری نیز خواهید کرد و در نتیجه کمتر به سوزش زیر پا دچار خواهید شد.

فقط باید حواستان را جمع کنید که از هر کسی نسخه نگیرید و به حرف افراد عوام گوش نکنید و حتما نظرات متخصص سوزش کف پا را به کار ببندید. با ما همراه باشید تا در این در مورد توضیحاتی را برایتان ارائه دهیم.

غلظت خون و سوزش کف پا

آنچه در این مقاله می خوانید :

غلظت خون چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم راجع به غلظت خون و سوزش کف پا صحبت کنیم، اول باید بگوییم که غلظت خون چه وضعیتی را در بدن ایجاد می کند. در واقع غلظت خون به این معناست که نسبت یا درصد یکی از اجزای تشکیل دهنده خون تغییر کند که می تواند شامل پلاسما یا گلبول های خونی باشد؛ یعنی باید نسبت درصد پلاسمای خون به گلبول ها محاسبه شود. اگر در خانم ها این درصد بیشتر از ۴۸ باشد و در آقایان بیشتر از ۵۲ باشد، یعنی فرد به غلظت خون دچار است.

 

چه عواملی باعث غلظت خون و سوزش کف پا میشود؟

قبل از اینکه بخواهید رابطه این دو مورد را بفهمید، اول باید بدانید که علت های غلظت خون چه چیز هایی است و بعد به سراغ این بروید که برای سوزش کف پا چی بخوریم. در واقع علت های ایجاد غلظت خون می تواند ارثی باشد و یا به عنوان عوارضی از بعضی از بیماری های قلبی عروقی به وجود بیاید.

مناطق آلوده، کوهستان ها و ارتفاعات نیز کمبود اکسیژن دارند و می توانند عاملی برای غلظت خون باشند.

استرس و تنش عصبی هم می تواند چنین اتفاقی را به وجود بیاورد.

در بعضی از افراد سیگاری هم به خاطر سیگار کشیدن این غلظت خون رخ می دهد.

عوامل دیگر هم می توانند عامل ایجاد غلظت خون و سوزش زیر پا باشند که شامل موارد زیر می شود:

 • کمبود پروتئین
 • جهش پروترومبین
 • سرطان
 • لوپوس
 • تولید بیش از حد گلبول های قرمز در بدن با عنوان پلی سیتمی ورا

 

آیا غلظت خون و سوزش کف پا خطرناک است؟

یکی از سوالاتی که برای افراد پیش می آید، این است که آیا اگر وضعیت غلظت خون را پیگیری نکنیم، منجر به خطرات مختلف می شود؟! قطعاً بله. غلظت خون باید پیگیری شود و تحت درمان قرار بگیرد. اگر این علائم را پیگیری نکرده و به پزشک مراجعه نکنید، ممکن است زندگی و جان تان را تهدید کند؛ چراکه کمبود اکسیژن رسانی به بافت های مختلف بدن باعث می شود که نتوانید علائم حیاتی سالمی را تجربه کنید.

در واقع اگر اکسیژن رسانی به خوبی انجام نشود، دچار اختلال می شوید و ممکن است با سوزش زیر پا، گرفتگی دست و پا و خستگی دست و پا مواجه شوید. اگر هم این وضعیت درمان نشود، ممکن است به مشکلاتی مثل لخته شدن خون دچار شوید که این خون های لخته شده ممکن است به ریه، مغز یا قلب برود و سکته های کشنده را به وجود بیاورد.

حتی اگر سکته هم رخ ندهد، ممکن است درد استخوان، سنگ کلیه، نقرس یا زخم معده به وجود بیاید. همچنین درمان کردن غلظت خون و سوزش زیر پا می تواند عاملی برای فشار خون بالا و بزرگ شدن کبد، طحال و خونریزی از بینی باشد.

 

چرا سوزش کف پا بعد از غلظت خون اتفاق می‌ افتد؟

جالب است بدانید که این دو مورد با یکدیگر ارتباط مستقیمی دارند. غلظت خون یک بیماری رایج به حساب می آید؛ زمانی که غلظت خون به وجود می‌ آید، علائمی با خودش به همراه دارد که یکی از این علائم، سوزش قسمت زیرین پا یا همان کف پا است. در واقع زمانی که شما سوزش زیر پای تان را احساس می کنید و دائمی هم شده، باید حتماً به پزشک مراجعه کنید. زیرا ممکن است غلظت خون تان شدید شده باشد.

غلظت خون باعث مشکل در گردش و جریان خون در اندام های تحتانی بدن می شود. همین ممکن است سوزش زیر پا را هم به وجود بیاورد. در چنین حالتی گلبول های قرمز بیش از حد نیاز تولید می شوند و در نتیجه پلی سیتمی رخ می دهد و با غلظت خون و سوزش زیر پا رو به رو خواهید شد.

علائم غلظت خون و سوزش کف پا چیست؟

همانطور که بالاتر هم اشاره شد، زمانی که غلظت خون به وجود می‌ آید، علائمی مانند سوزش زیر پا دارد اما علائم و نشانه های دیگر هم وجود دارند که می توانند نشان دهنده غلظت خون باشند. در این مقاله تصمیم گرفتیم برایتان توضیح دهیم که به غیر از سوزش علائم دیگری هم بعد از غلظت به وجود می آید که شامل موارد زیر هستند:

 • تنگی ‌نفس
 • آپنه خواب یا خورخور
 • خستگی
 • سرگیجه
 • سرفه مزمن
 • گردن درد
 • سر درد
 • ضعف
 • بی حالی
 • اختلالات بینایی
 • ملتهب شدن و قرمز شدن رگ های داخل چشم
 • خواب رفتن دست و پا و احساس بی حسی در آن ها
 • قرمزی کف دست و پا
 • خارش پوست

آیا غلظت خون و سوزش کف پا علائم ظاهری هم دارند؟

بله، شما می توانید از روی ظاهر هم به مشکلات غلظت خون تان پی ببرید. اگر بخواهیم علائم ظاهری را بگوییم، باید موارد زیر را در خودتان جستجو کنید:

 • التهاب صورت یا سرخ شدن صورت که بدون دلیل خاص است.
 • کبود شدن لب ها مخصوصاً حین انجام فعالیت های بدنی و ورزشی.
 • اختلال در بینایی مثلاً تاری دید.
 • اختلال در هوشیاری مثل منگی، خواب آلودگی.
 • اختلالات تنفسی که به تنگی نفس در بالا هم اشاره شد.
 • حس ضعف و بی حالی.
 • خارش بدن حتی بعد از حمام که اگر با آب گرم دوش بگیرید، این خارش بیشتر خواهد شد.

 

چند نوع پلی سیتمی مرتبط با غلظت خون و سوزش کف پا داریم؟

زمانی که شما بدانید کمبود چه ویتامینی باعث سوزش کف پا میشود راحت تر می توانید این مسئله را پیگیری کنید اما به هر حال بهتر است که اول از لحاظ علمی با این موضوع آشنا شوید و بدانید که چند نوع پلی سیتمی داریم که می تواند غلظت خون و سوزش زیر پا را به وجود بیاورد. انواع پلی سیتمی شامل موارد زیر است:

 • پلی سیتمی ظاهری

این شرایط زمانی رخ می‌ دهد که تعداد گلبول های قرمز در خون بیش از حد نیاز نیست و روند تولید آن کاملاً طبیعی است اما سطح پلاسما کاهش پیدا کرده است. همین باعث می شود که نسبت گلبول قرمز به پلاسما زیاد شود. معمولاً دلایل مختلفی باعث رخ دادن پلی سیتمی ظاهری می‌ شود که غلظت خون و سوزش کف پا را به وجود می آورد.

غلظت خون و سوزش کف پا

استفاده از دارو های ادرار آور یا دیورتیک ها برای بهبود فشار خون بالا، مصرف الکل، افزایش وزن و سیگار می تواند عامل ایجاد این پلی سیتمی باشد. اول باید علت این موضوع مشخص شود و برطرف گردد و سپس سبک زندگی سالم به وجود بیاید.

گاهی اوقات پلی سیتمی ظاهری به صورت نسبی به وجود می آید که علت آن هم کمبود آب در بدن است. یعنی این خشکی باعث غلیظ شدن خون می شود که اگر سریع برای درمان اقدام کنید، خطری شما را تهدید نمی کند.

 • پلی سیتمی مطلق

این پلی سیتمی ربطی به عادات غلط ندارد. در چنین حالتی بدن به طور طبیعی و ناخودآگاه گلبول قرمز زیادی تولید می کند که باعث می شود تناسب گلبول های قرمز خون به هم بریزد که باعث غلظت خون و سوزش زیر پا می شود.

البته خود این پلی سیتمی مطلق به دو نوع تقسیم بندی می گردد که شامل پلی سیتمی مطلق اولیه و پلی سیتمی مطلق ثانویه است. در پلی سیتمی مطلق اولیه مشکلات مربوط به سلول های خونی به خاطر مشکلات مغز استخوان رخ می دهد؛ یعنی سلول ها فقط به گلبول قرمز تبدیل می شوند.

در پلی سیتمی مطلق ثانویه یک بیماری زمینه‌ ای باعث می شود که گلبول های قرمز بیش از حد تولید گردند، مثلا آپنه خواب، مشکلات کلیوی مثل تومور یا کیست یا بیماری انسدادی مزمن ریه می تواند این اتفاق را به وجود بیاورد.

غلظت خون و سوزش کف پا را چگونه تشخیص می دهند؟

زمانی که شما علائم مختلف را تجربه می کنید و مشکوک به غلظت خون باشید، حتما باید تشخیص درست و صحیح داشته باشید. برای این تشخیص باید به پزشک مراجعه کنید. این که علائم و نشانه‌ ها را بفهمید، نمی تواند دلیل کافی باشد. علائم پلی سیتمی را نمی توانید با چشم غیر مسلح ببینید؛ بنابراین باید تشخیص پزشک وجود داشته باشد. برای تشخیص غلظت خون از آزمایش های زیر استفاده می کنند:

 • آزمایش خون CBC: این آزمایش تعداد گلبول های سفید، قرمز، هموگلوبین، پلاکت و هماتوکریت را محاسبه می‌ کند. در نتیجه تشخیص داده می‌ شود که کدام یک در خون شما بیشتر است.
 • آزمایش خون اریتروپویتین یا EPO: این آزمایش برای تشخیص غلظت خون و سوزش زیر پا است. به این صورت که سطح اریتروپویتین را در افرادی که دچار علائم سوزش پا هستند بررسی می‌ کنند. اگر فرد به اریتروسیتوز دچار باشد، سطح اریتروپویتین در خون رو پایین است اما اگر به اریتروسیتوز ثانویه دچار باشد، سطح اریتروپویتین بالا خواهد بود.
 • آزمایش مغز استخوان: در این آزمایش ها وضعیت گلبول های قرمز مشخص می‌ شود و می‌ توان دقیق‌ تر تشخیص داد که آیا فرد به غلظت خون دچار است یا خیر.

غلظت خون در حالت نرمال باید چقدر باشد؟

سوزش پا در بعضی از شرایط به حالت نرمال و طبیعی برمی گردد. بالاتر هم گفتیم که عوامل مختلفی می توانند آزمایش خون شما را تغییر دهند. اگر تعداد گلبول قرمز زیاد باشد، یعنی با غلظت خون مواجه هستید اما سوالی که پیش می‌ آید، این است که فشار خون نرمال چه وضعیتی دارد. در حالت نرمال اجزای مختلف خون در وضعیت های متفاوتی دیده می شوند.

 • تعداد گلبول قرمز در مردان در حالت طبیعی باید بین 4.32 تا 5.72 باشد و در زنان باید بین 3.90 تا 5.03 باشد.
 • میزان هموگلوبین در مردان در حالت طبیعی باید بین 135 تا 175 و در زنان بین 120 تا 155 باشد.
 • میزان هماتوکریت در مردان در حالت طبیعی باید بین 38.8 تا 50.0 و در زنان بین 34.9 تا 44.5 باشد.
 • گلبول سفید در حالت طبیعی داخل آزمایش خون باید بین 3500 تا 10500 باشد.
 • تعداد پلاکت هم باید بین 150000 تا 45000 باشد.

کمبود چه ویتامینی باعث سوزش کف پا میشود؟

کمبود چه ویتامینی باعث سوزش کف پا میشود؟ غلظت خون و سوزش کف پا می تواند به خاطر کمبود بعضی از ویتامین ها باشد. به هر حال شما باید حواس تان را خوب جمع کنید و ویتامین های کافی را به بدن تان برسانید. برای پاسخ به پرسش کمبود چه ویتامینی باعث سوزش کف پا میشود؟ می بایست به ویتامین های گروه ب اشاره کنیم که برای سلامت اعصاب، جریان خون و کبد بسیار مفید اند. کمبود ویتامین های زیر می تواند عامل ایجاد این اتفاق باشد:

 • کمبود ویتامین ب ۱۲
 • کمبود ویتامین ب ۶
 • کمبود ویتامین دی

برای سوزش کف پا چی بخوریم؟

سوالی که برای خیلی از افراد پیش می‌ آید، این است که اگر ما بخواهیم غلظت خون و سوزش پای خود را برطرف کنیم، باید چه اقداماتی را به انجام برسانیم؟ و برای سوزش کف پا چی بخوریم؟. اول از همه باید به پزشک مراجعه کنید. ممکن است داروهای متفاوتی برای شما تجویز کند. دارو هایی که توسط پزشک تجویز می شود را باید به موقع و سریع مصرف کنید تا دچار مشکل نشوید.

در نتیجه پاسخ سوال برای سوزش کف پا چی بخوریم، این است که اول از همه نسخه دارویی خود را رعایت کنید. بعد از آن اگر دچار کمبود ویتامین ب۱۲ هستید، مصرف این ویتامین را با دوز مصرفی که پزشک تجویز کرده، در درمان خود جای دهید.

درمان گیاهی غلظت خون و سوزش کف پا چیست؟

گاهی اوقات دچار غلظت خون می شوید و سوزشی در کف پای خود احساس می کنید که بیش از حد آزارتان می‌ دهد و می‌ خواهید تا جایی که ممکن است از درمان‌ های مختلف استفاده کنید و سوزش را برطرف نمایید. اگر شما هم به این مشکل دچار هستید، اول باید به پزشک مراجعه کنید.

اگر پزشک تشخیص داد که وضعیت تان شدید شده و نیاز به درمان دارید، می‌ توانید از گیاهان دارویی هم استفاده کنید. برخی از این گیاهان دارویی که برای رفعِ غلظت خون و سوزش زیر پا تجویز می‌ شود، شامل موارد زیر است:

 • زالزالک سفید

زالزالک سفید یک گیاه بسیار عالی برای کاهش سوزش و قرمزی پا است که گردش خون را متعادل می‌ کند. فقط کافی است که یک قاشق غذاخوری برگ زالزالک سفید را داخل یک لیوان آب جوش بریزید و روی آن را بپوشانید.

حدود ۱۰ دقیقه صبر کنید تا به خوبی دم بکشد؛ سپس آن را از روی صافی رد کرده و هر روز ۲ الی ۳ بار بنوشید. معمولاً بعد از چند روز متوجه می شوید که دیگر سوزش زیر پاهای تان از بین رفته است. بنابراین زالزالک بهترین پاسخ برای سوال برای سوزش کف پا چی بخوریم؟ می باشد.

غلظت خون و سوزش کف پا

 • زنجبیل تازه

یکی از درمان های غلظت خون و سوزش کف پا این است که از روغن نارگیل و زنجبیل استفاده کنید. هر دو مواد گرم هستند و وضعیت خون را بهبود می بخشند، درد، سوزش و التهاب را کم می‌ کنند و باعث آبرسانی به پوست می‌ شوند. فقط کافی است که یک قاشق چای خوری پودر زنجبیل را با دو قاشق غذاخوری روغن نارگیل ترکیب کنید.

در چنین حالتی یک خمیر به دست می‌ آید که کافی است به مدت ۵ دقیقه آن را روی پای خود گذاشته و ماساژ دهید. سپس با آب سرد شستشو دهید. روزی دو بار هم می توانید از این ترکیب استفاده کنید.

 • روغن اسانس بابونه

اگر می خواهید وضعیت آرامی داشته باشید و حس ریلکسی پیدا کنید، از روغن اسانس بابونه استفاده کنید. ترکیبات موجود در آن گردش خون را بهبود می‌ بخشد و التهابات بدن را کنترل می کند و راهی موثر برای درمان غلظت خون و سوزش زیر پا است.

کافی است که ۳۰ گرم یا بهتر است بگوییم دو قاشق غذاخوری روغن اسانس بابونه را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون ترکیب کنید. حدود ۵ الی ۱۰ دقیقه پای خود را با این ترکیب ماساژ دهید. روزی دو بار این کار را تکرار کنید تا سوزش پای تان به طور کامل برطرف شود.

 • گوجه فرنگی

گوجه فرنگی می تواند خواص بسیار زیادی داشته باشد که اگر با روغن زیتون یا روغن نارگیل ترکیب شود، برای درمان غلظت خون و سوزش کف پا هم کاربردی خواهد بود. یک قاشق چای خوری آب گوجه فرنگی را با روغن زیتون یا روغن نارگیل ترکیب کنید و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه پای خود را با آن ماساژ دهید تا سوزش زیر پاهای تان به طور کامل برطرف شود.

 • زردچوبه

زردچوبه هم جزو گیاهانی است که خواص اعجاب انگیز دارد. ماده ای به نام کورکومین داخل آن وجود دارد که باعث بهبود جریان خون در کل بدن می شود و اثر ضد التهابی دارد. به درمان غلظت خون و سوزش زیر پا هم کمک خواهد کرد.

راهکار های درمانی دیگر هم وجود دارد که می توانید به عنوان درمان خانگی و سنتی سوزش کف پا از آن استفاده کنید. این راهکارها شامل موارد زیر می‌ شود:

 • یک تایم کوتاه در نظر بگیرید و پای خود را داخل آب سرد و حمام یخ قرار دهید. البته اگر به بیماری هایی مانند اریتروملالژیا دچار هستید و بدن تان در بیشتر قسمت ها و اندام ها (نه فقط کف پا) سوزش، درد و قرمزی دارد از این روش استفاده نکنید.
 • روش بعدی که می توانیم برای غلظت خون و سوزش کف پا معرفی کنیم، این است که پای خود را در نمک اپسوم یا نمک فرنگی قرار دهید یا اینکه داخل محلول آب سیب بگذارید. اگر به دیابت مبتلا هستید، حتما از پزشک اجازه بگیرید و بعد این روش را امتحان کنید.
 • روش دیگر استفاده از مکمل زردچوبه است. همانطور که گفتیم کورکومین موجود در زردچوبه باعث می شود که درد عصبی بهبود پیدا کند. در نتیجه برای غلظت خون و سوزش زیر پا هم مناسب است که اثرات ضد التهابی، ضد میکروبی و آنتی اکسیدانی هم دارد.
 • ساده ترین روش هم که می توانید برای این مشکل استفاده کنید، این است که پای خود را ماساژ دهید تا بهبود جریان خون را تجربه کنید.
 • کرم های حاوی موادی مانند لیدوکائین یا کپسایسین هم می تواند برای بهبود این مشکل موثر باشند.
 • بعد از اینکه همه درمان های بالا را در پیش گرفتید، سعی کنید یک سبک زندگی سالم برای خودتان به وجود بیاورید. این کار شاید باعث درمان نشود اما قطعاً حس بهبودی را در شما به وجود می‌ آورد.

اقدامات زیر را به انجام برسانید:

    • اگر به بیماری پای ورزشکاران دچار شده‌ اید، با اجازه پزشک خود از دارو های عفونت قارچی استفاده کنید تا سوزش زیر پا بهبود پیدا کند.
    • اگر به غلظت خون و سوزش زیر پا دچار هستید، حتماً کفش راحت بپوشید که در بهبود وضعیت تان موثر خواهد بود.
    • اگر پزشک اجازه داد، حتماً مکمل ویتامین B استفاده کنید.
    • مکمل های تیروئید هم می تواند موثر باشد که طبق دستورات و اجازه پزشک آنها را به کار بگیرید.

عوامل دیگری که می تواند باعث درمان غلظت خون و سوزش کف پا شود

    • مثلاً اگر سیگاری هستید و سیگار باعث غلظت خونتان شده، ترک سیگار مهمترین روش درمانی برای شما به حساب می‌آید.
    • در طول روز باید سعی کنید مصرف مایعات را افزایش دهید و ۸ لیوان آب بنوشید تا غلظت خونتان بهبود پیدا کند. اگر بدن کم آب باشد، احتمال لخته شدن خون و سکته قلبی بالا می رود.
    • اگر پزشک اجازه داد خوراکی هایی مثل آب لیموترش ارگانیک یا آلبالو استفاده کنید تا خون تان کمی رقیق شود.
    • موز هم می تواند عاملی برای سلامت و تعادل سلول های خونی باشد.
    • میوه و سبزیجات را نیز فراموش نکنید.
    • غذاهای سرخ کردنی استفاده نکنید.
    • ویتامین و مواد مغذی را به بدن تان برسانید.

آیا کبد و سوزش کف پا با یکدیگر ارتباط دارند؟

سوالی که برای خیلی از افراد پیش می ‌آید، این است که ارتباط بین کبد و سوزش کف پا چیست. در ادامه قصد داریم ارتباط کبد و سوزش کف پا را بیان کنیم. اگر شما اضافه وزن داشته باشید و الکل استفاده کنید، قطعاً کبدتان آسیب می بیند. کبد از مهم ترین اعضای بدن به حساب می‌آید. اگر کبد سالمی نداشته باشید، قطعاً مشکلات و عوارض آن را در خیلی از قسمت های بدن تجربه خواهید کرد.

کبد چرب هم می تواند عامل ایجاد سوزش زیر پا باشد. پس علاوه بر اینکه باید غلظت خون و سوزش کف پا را بررسی کنید، باید حواس تان به کبدتان هم باشد. عوارضی که در کبد چرب به وجود می‌ آید، این است که سموم در نقاط مختلف بدن تجمع پیدا می‌ کند. زیرا به خاطر نارسایی کبد نمی تواند از بدن دفع شود و در نتیجه شما با ورم و فشار در قسمت پا مواجه خواهید شد و این می تواند روی اعصاب هم تاثیر بگذارد و باعث خارش و سوزش در کف پا بشود.

این سوزش شاید جزو عوارض شایع نباشد اما به هر حال اگر سموم دفع نشود، باعث می شود که کبد و سوزش کف پا ارتباط مستقیم خود را نشان دهند. اگر دچار اختلال در کبد و سوزش کف پا باشید، می توانید پای خود را در آب خنک قرار دهید که آن حس سوزش و داغی بهبود پیدا کند.

معمولا چه داروهایی برای غلظت خون تجویز می‌ شود؟

اگر تشخیص داده شود که شما به غلظت خون دچار شده اید، دارو های مختلفی برای تان تجویز می کنند. اگر هم می خواهید بدانید که کمبود چه ویتامینی باعث سوزش کف پا میشود  متخصص های مختلف ممکن است از دارو های متفاوت برای رقیق کردن خون تان استفاده کنند؛ اما به هر حال دارو هایی که رواج بیشتری دارند، شامل موارد زیر هستند:

 • آسپیرین
 • پلاویکس یا زیلت (که به تازگی جایگزین پلاویکس شده است)
 • پرزانتین
 • تیکلید

آیا حجامت هم می‌ تواند برای درمان این وضعیت موثر باشد؟

خیلی از افراد به سراغ درمان های سنتی می روند و برای غلظت خون و سوزش زیر پای خود حجامت می‌ کنند. در واقع فصد یا حجامت می تواند عاملی برای کاهش مشکلات پلی سیتمی باشد که خیلی ها از آن جواب گرفته اند اما نکته‌ای که در این باره وجود دارد، این است که حتما به افراد متخصص و ماهر مراجعه کنید.

در چنین حالتی در جداره رگ های مورد نظر یک شکاف کوچک با تیغ ایجاد می کنند؛ سپس مقداری خون از بدن بیرون می آید که این باعث می‌ شود حجم خون در بدن کاهش پیدا کند و خون گردش راحت تری داشته باشد و غلظت پایین بیاید. گاهی اوقات هم برای انحراف مسیر خون برای بیماری های دیگر از حجامت استفاده می‌ کنند که تا به اکنون نتیجه خوبی هم از آن گرفته اند.

برای پیگیری درمان غلظت خون و سوزش کف پا به کجا مراجعه کنیم؟

سایت ما دکتر میر کلینیک یکی از بهترین منابع برای پیگیری درمان بیماری‌ های مختلف است. تمام اطلاعاتی که در سایت قرار داده ایم؛ طبق نظر متخصصان است. شما می توانید آدرس کلینیک را پیدا کنید که در صفحه اصلی سایت قرار داده ایم تا هر زمان که خواستید مراجعه کرده و مشکلات تان را حل کنید. تیم پزشکی ما تیم فوق العاده مجربی هستند. ما در کلینیک دکتر میر برای مشکلات مختلف راهکارهای درمانیِ مطمئنیِ خواهیم داشت.

نتیجه گیری

بدون شک غلظت خون و سوزش کف پا جزو مشکلات رایج است. در حقیقت زمانی این مشکل به وجود می آید که شما سبک زندگی سالمی نداشته باشید؛ مثلا سیگار بکشید و الکل مصرف کنید. به هر حال هر چیزی که باعث غلظت خون شده باشد، پشت سر آن سوزش زیر پا هم به وجود می آید.

در این مقاله سعی کردیم به طور جامع و کامل برایتان توضیح دهیم که برای درمان غلظت خون باید چه کار کنید، ارتباط کبد و سوزش کف پا نشانه چیست؟ کمبود چه ویتامینی باعث سوزش کف پا میشود؟ و از طرفی توضیحات مفصلی هم در مورد علت ها و نشانه ها دادیم تا متوجه شوید که آیا سوزش زیر پایتان به خاطر غلظت خون است یا خیر. به هر حال اگر این مشکلات را زودتر تشخیص دهید و آن ها را پیگیری کنید، کمتر به عوارض بعدی دچار خواهید شد.