تزریق اوزون برای سیاتیک

تزریق اوزون برای سیاتیک؛ راهکار نوین غیرتهاجمی برای به تعویق انداختن دردهای سیاتیکی

با تحت تاثیر قرار گرفتن عصب بزرگ سیاتیک درد تیرکشنده‌ای در کل مسیر سیاتیک ایجاد می‌شود که عامل بی حسی، گزگز و ناتوانی در حرکت اندام‌های تحتانی خواهد شد. خوشبختانه روش‌های غیرتهاجمی بسیاری برای درمان سیاتیک وجود دارد و در صورت تشخیص به‌موقع معمولاً نیازی به جراحی نیست.

تزریق اوزون برای سیاتیک می‌تواند به مدت طولانی مثلاً 4 الی 6 ماه بسته به‌شدت آسیب و واکنش بدن بیمار، ماندگاری داشته باشد و با تسکینی که ایجاد می‌کند به بیمار اجازه خواهد داد که به‌راحتی در برنامه‌های درمانی دیگر شرکت کرده و نیاز به جراحی را به عنوان درمان سیاتیک به تعویق می‌اندازد.

تزریق اوزون برای سیاتیک

آنچه در این مقاله می خوانید :

سیاتیک چیست و علائم آن کدام است؟

سیاتیک عصبی در انتهای ستون فقرات است که از مجموعه‌ای عصب‌های حس دهنده در اندام تحتانی تشکیل شده است و قبل از ورود به پا‌ها به دو شاخه اصلی تقسیم می‌شود که یکی از به سمت چپ و دیگری به سمت راست می‌رود. دلایل مختلفی مانند فتق دیسک کمر، تنگی کانال نخاعی، رشد استخوان‌های اضافه در اطراف سیاتیک و … می‌توانند منجر به درگیر شدن و فشرده شدن عصب سیاتیک شوند.

از مهم‌ترین علائم سیاتیک می‌توان به احساس سوزن‌سوزن شدن، گزگز، بی‌حسی و درد اشاره کرد که اغلب یک طرف بدن و به‌ندرت هر دو طرف را تحت تاثیر خود قرار می‌دهد.

تزریق اوزون برای درد سیاتیکی نیز یکی از روش‌های نوین و بسیار سریع و مؤثر در کاهش درد و التهاب به‌صورت آنی در بیمارانی است که روش‌های ساده‌تر درد آن‌ها را کاهش نداده است و در زندگی روزمره خود دچار اختلال شده‌اند.

تزریق اوزون برای سیاتیک چیست؟

تزریق اوزون به‌خاطر دردهای سیاتیکی یا اوزون درمانی برای سیاتیک یک روش درمانی بسیار محبوب بخصوص برای درد‌ها و علائم مزمن یا طولانی‌مدت است که به سایر روش‌های غیرتهاجمی به‌خوبی پاسخ نمی‌دهند. اوزون مورد استفاده پزشکی از قدیم‌الایام ابزاری برای ضدعفونی کردن تجهیزات پزشکی بوده است و در حال حاضر در برخی از روش‌های درمان مانند تزریق اوزون به‌خاطر درد سیاتیکی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

همچنین برای جلوگیری از عفونت استفاده می‌شود. در واقع با گذشت زمان و طبق نتایج تحقیقاتی که در این زمینه انجام شده است پزشکان و دانشمندان سلامت دریافتند که مخلوط کردن این گاز طبیعی که از درون زمین یافت می‌شود با اکسیژن، درمان‌هایی با فواید و قابلیت‌های شفابخش عمیق ایجاد می‌کند.

اوزون درمانی بیش از 150 سال است که توسط متخصصان بهداشت و پزشکی استفاده می‌شود و مزایای آن برای انواع مشکلات سلامتی از بیماری‌های خودایمنی گرفته تا بیماری‌های ویروسی و همچنین تزریق اوزون برای سیاتیک یا سایر مشکلات سیستم اسکلتی و عضلانی که منجر به درد‌های حاد و طاقت‌فرسا می‌شود، نشان داده شده است.

امروزه محققان دریافته‌اند که اوزون با تحریک طبیعی سیستم ایمنی بدن می‌تواند درمان‌های مناسبی را برای بیماری‌های مختلف انجام دهد. طب معمولی اغلب علائم بیماران را بهبود نمی‌بخشد یا آن‌ها را بدتر نمی‌کند و آن‌ها را ملزم به مصرف دارو‌های تجویزی بیشتری برای مقابله با عوارض جانبی دارو‌های اصلی می‌کند.

این در حالی است که اوزون تراپی نه‌تنها درمان و بهبود علائم را ایجاد می‌کند بلکه نقش ترمیم‌کنندگی دارد. مثلاً در بسیاری از افراد که برای زانودرد خود از اوزون تراپی استفاده کرده‌اند ترکیبات این ماده با تحریک کلاژن سازی بیشتر به ترمیم مفصل‌ها کمک کرده است و از عود مجدد علائم بیماری جلوگیری می‌کند.

در مورد تزریق اوزون برای سیاتیک نیز این مورد صادق است. به این معنی که اوزون تراپی برای سیاتیک نه‌تنها به بهبود علائم به مدت طولانی‌تر نسبت به سایر گزینه‌های تزریقی مانند دارو‌های استروئیدی کمک می‌کند بلکه نقش درمانی آن از عود مجدد علائم جلوگیری می‌کند.

به‌طوری‌که در نظرات مردم درباره اوزون تراپی برخی افراد اذعان داشته‌اند که نیازشان به عمل جراحی بعد از چند جلسه تزریق اوزون به‌خاطر درد سیاتیکی برطرف گشته است؛ اما استفاده از سایر مواد مسکن تزریقی به‌صورت مستقیم مانند کورتون یا استروئید‌ها تنها تسکین درد را ایجاد کرده و چند ماه نیاز به جراحی را برای بیماران با شرایط حاد به تعویق می‌اندازند.

عملکرد تزریق اوزون برای سیاتیک چگونه است؟

همان‌طورکه پیش‌تر هم گفتیم اوزون مورد استفاده در پزشکی این خاصیت را دارد که بتوان از آن با خیال راحت برای انواع نگرانی‌های سلامتی کمک گرفت. تزریق اوزون برای سیاتیک یک درمان عالی است که می‌تواند برای بیماری‌های مزمن مانند درد‌های طولانی ناشی از سیاتیک که منجر به ازکارافتادگی بیمار می‌شود، استفاده شود.

چیزی که در مورد این روش درمانی بسیار عالی است، این است که یک روش کم تهاجمی، طبیعی و غیر سمی است! این گاز با استفاده از گاز اکسیژن عنصری بدون تغییر با شیب تخلیه الکتریکی شیشه کوارتز ایجاد شده است. بعد از تزریق اوزون با خون خود شما مخلوط می‌شود و سپس با استفاده از لوله سیلیکونی مخصوص کارهای پزشکی (شبیه به تزریق IV) خاصی وارد بدن می‌شود.

تزریق اوزون برای سیاتیک با ترکیباتی که دارد به اکسیژن‌رسانی بهتر به نقاط آسیب‌دیده کمک می‌کند تا بهبودی سریع‌تر و بیشتری ایجاد شود و همین اکسیژن‌رسانی بهتر منجر به ساخت سلول‌های سالم بیشتر در ناحیه مورد نظر و درمان می‌شود.

اوزون شکل بسیار واکنش‌پذیری از اکسیژن است که به جای دو مولکول از سه مولکول اکسیژن تشکیل شده است. ازآنجایی‌که ساختار مولکولی اوزون بسیار واکنش‌پذیر و ناپایدار است، با اکسید کردن و از بین بردن هرگونه ماده مضر یا جسم خارجی، پاسخ درمانی را در بدن ایجاد می‌کند. درنتیجه، اکسیژن در نهایت انرژی بیشتری را نیز برای بدن بیماران فراهم می‌کند!

انواع روشهای تزریق اوزون برای دردهای سیاتیکی چه مواردی هستند؟

تزریق اوزون برای سیاتیک را می‌توان به چند روش مختلف انجام داد و این ترکیب را وارد بدن نمود. ممکن است طبق نظر متخصص ستون فقرات یا ارتوپدی شما اوزون به‌صورت مستقیم در نقطه درد یا بیماری یا در خون تزریق شود که به این ماده اجازه می‌دهد تا کار خود را در بدن انجام دهد.

این دارو را می‌توان از طریق گوش، رکتوم، مثانه، به‌صورت عضلانی، اتوهموتراپی یا زیر جلدی بسته به نیاز بیمار و مشکلی که قرار است با اوزون برطرف شود، تجویز کرد.

مهم‌ترین فواید تزریق اوزون برای سیاتیک چیست؟

حال که می‌دانیم اوزون چیست و چگونه به بدن ما تزریق می‌شود تا علائم سیاتیک را بهبود دهد، بد نیست با فواید تزریق اوزون به‌خاطر درد سیاتیکی در مراکز تخصصی ارتوپدی مجهز و معتبر مانند مرکز ما آشنا شوید که عبارت‌اند از:

1. بهبود سیستم ایمنی

تزریق اوزون برای سیاتیک می‌تواند سیستم ایمنی بدن شما را بهبود بخشد. اوزون می‌تواند بخوبی سیستم ایمنی بدن را جهت کاهش التهاب تقویت نماید که یکی از مشکلات ناشی از سیاتیک است و درد یا علائم دیگر را بیشتر می‌کند. بسیاری از افراد از شرایطی رنج می‌برند که به طور منظم باعث التهاب مناطقی از بدن می‌شود. به‌عنوان‌مثال نشانگر‌های التهابی اغلب در خون افرادی که از آسم رنج می‌برند یافت می‌شود.

التهاب می‌تواند منجر به عدم تعادل بین رادیکال‌های آزاد و آنتی‌اکسیدان‌ها در بدن شود که متخصصان سلامت از آن به‌عنوان استرس اکسیداتیو یاد می‌کنند که با درد و ناراحتی در نقاط مختلف بدن همراه است.

در نظرات مردم درباره اوزون تراپی مشخص شده است افرادی که به طور منظم اوزون تراپی را دریافت می‌کنند، به‌خوبی کاهش التهاب ناشی از فشردگی عصب سیاتیک را تجربه کرده‌اند. اوزون درمانی التهاب را قابل کنترل نگه می‌دارد و شرایط التهابی مانند آرتریت و بیماری کرون را مدیریت می‌کند.

بیشتر ما اوزون را به‌عنوان لایه‌ای از اتمسفر زمین می‌شناسیم و تعجب‌آور است که تزریق اوزون برای سیاتیک تا این اندازه می‌تواند مؤثر باشد. جالب است بدانید که این ماده همچنین یک آنتی‌اکسیدان قوی است. خواص آنتی‌اکسیدانی موجود در اوزون به التیام آسیب ناشی از التهاب مداوم کمک می‌کند.

بسیاری از بیماری‌های التهابی مزمن و اختلالات مربوط به سیستم ایمنی می‌توانند به طور قابل‌توجهی از طریق اوزون درمانی بهبود یابند.

2. توانایی‌های ضد باکتری، ضد قارچی و ضد ویروسی دارد

با گذشت زمان باکتری‌ها برای مقاومت در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها سازگار می‌شوند. دانشمندان به طور مداوم به دنبال راه‌هایی برای پیشگیری و یافتن درمان‌های بهتر برای عفونت‌های قارچی، ویروسی و باکتریایی هستند.

مطالعات ادامه‌دار روی اوزون نشان داده است که حاوی لایه‌ای از خواص کنترل عفونت می‌باشد. اوزون درمانی می‌تواند برخی از عفونت‌های حاد باکتریایی را برطرف کند.

برخی از این عفونت‌ها می‌توانند با ایجاد التهاب در بدن علائم بیماری‌های سیستم اسکلتی و عضلانی مانند سیاتیک را نیز بدتر کنند. خوشبختانه اوزون تراپی می‌تواند با کاهش سریع این عفونت‌ها به کاهش التهاب در بدن کمک کرده و از تشدید علائم مربوط به سیاتیک جلوگیری نماید.

3. تسکین سریع درد‌های حاد و غیرقابل‌تحمل

کارشناسان پیش‌بینی کرده‌اند که 75 تا 85 درصد افراد در مقطعی از زندگی خود از کمردرد رنج می‌برند. کمردرد که می‌تواند ناشی از سیاتیک نیز باشد یکی از شایع‌ترین دلایل مراجعه به پزشک است که هزینه‌های بالایی نیز دارند.
در این صورت تزریق اوزون برای سیاتیک یک روش عالیست و قیمت اوزون تراپی نسبت به هزینه طولانی‌مدت سایر روش‌ها بسیار مقرون‌به‌صرفه است. متخصصان بهداشت دریافتند که خواص ضدالتهابی درمان اوزون می‌تواند برای مبتلایان به کمردرد و سیاتیک نتایج بسیار خوبی را ایجاد نماید.

4. ترمیم کردن سلول‌های بنیادی در بدن

سلول‌های بنیادی دائماً برای تولید سلول در سراسر بدن فعال هستند. این سلول‌ها در واقع سلول‌هایی هستند که به قلب، مغز، اعصاب و بسیاری دیگر از قسمت‌های فعال بدن برای ایجاد عملکرد صحیح کمک می‌کنند. شواهد اخیر در نظرات مردم درباره اوزون تراپی برای تزریق اوزون به‌خاطر دردهای سیاتیکی نشان می‌دهد که اوزون تراپی می‌تواند توانایی سلول‌های بنیادی را برای فعال شدن مجدد بهبود بخشد که منجر به ترمیم سریع‌تر و بهتر سلول‌های تخریب شده می‌شود و فشار ایجاد شده روی عصب سیاتیک را خیلی سریع کاهش خواهد داد که علائم را بهبود می‌دهد.

5. بهبود اکسیژن‌رسانی به سلول‌های مختلف بدن

یکی از مهم‌ترین اهداف تزریق اوزون برای سیاتیک افزایش اکسیژن‌رسانی در نواحی تزریق است. مرگ بافت زمانی اتفاق می‌افتد که بافت‌های یک ناحیه از بدن شما دسترسی کافی به اکسیژن را نداشته باشند و بسیاری از دردهای مربوط به آسیب‌های ستون فقرات بخصوص در افراد سیگاری کاهش اکسیژن‌رسانی به این نواحی است.

همچنین افرادی که از کم‌خونی رنج می‌برند بیشتر در معرض خطر هیپوکسی یا کمبود اکسیژن هستند. هیپوکسی می‌تواند در مناطقی مانند ریه‌ها در طول حمله آسم در کل جریان خون رخ دهد و با کاهش اکسیژن‌رسانی به مناطق مختلف بدن منجر به آسیب‌های مختلفی شود. تزریق اوزون به‌خاطر درد سیاتیکی می‌تواند با اکسیژن‌رسانی بهتر به ترمیم سلول‌های آسیب‌دیده و کاهش علائم سیاتیک کمک کند.

آیا تزریق اوزون برای سیاتیک بی‌خطر است؟

اگر تزریق اوزون به‌خاطر درد سیاتیکی در یک مرکز تخصصی ارتوپدی مجهز و معتبر تحت نظر متخصصانی با تجربه و کاربلد انجام شود ایمن است و خطری ایجاد نمی‌کند. این متخصصان می‌دانند چطور از اوزون استفاده کنند که استنشاق نشود؛ زیرا این گاز به‌خودی‌خود برای انسان سمی است و اگر بیش‌ازحد استنشاق شود یا خورده شود می‌تواند مسمومیت شدید و خطرناکی را ایجاد نماید.

به همین دلیل متخصصان کاربلدی باید تزریق اوزون برای سیاتیک را در دوز‌های دقیق انجام دهند. اگر این نکات رعایت شود تزریق اوزون برای درد سیاتیکی یکی از ایمن‌ترین درمان‌های طب جایگزین است و به‌ندرت بیماران دچار عوارض جانبی می‌شوند.

قیمت اوزون تراپی حدوداً چقدر است؟

درحالی‌که مزایای تزریق اوزون برای درد سیاتیکی عالی به نظر می‌رسد، باید برای انجام آن قیمت اوزون تراپی را نیز در نظر گرفت. معمولاً برای تزریق اوزون برای سیاتیک که نوعی درمان ضروری محسوب می‌شود برخی از بیمه‌ها بخشی از هزینه و قیمت اوزون تراپی را تقبل می‌کنند تا هزینه‌های بیمار کاهش پیدا کند.

بااین‌حال نسبت به سایر روش‌های طولانی مقرون‌به‌صرفه است و بسته به تعداد جلسات اوزون تراپی و مقدار دوز مورد نیاز برای تزریق، قیمت اوزون تراپی می‌تواند کاملاً متفاوت باشد. بااین‌حال شما می‌توانید برای اطمینان بیشتر در مورد هزینه‌های مربوطه در جلسه مشاوره قبل از انجام تزریق اوزون برای درد سیاتیکی در مورد قیمت اوزون تراپی از پزشک خود سؤال کنید.

پزشک نیز بر اساس نیاز شما تعداد جلسات اوزون تراپی را مشخص کرده و با توجه به دوز مورد نیاز قیمت اوزون تراپی را به شما اعلام می‌کند. شما همچنین می‌توانید در تاریخی نزدیک به زمانی که می‌خواهید این روش را امتحان کنید، با مرکز تخصصی ما از طریق شماره تلفن‌های موجود در بخش تماس با ما ارتباط بگیرید و قیمت بروز اوزون تراپی را از همکاران ما در مرکز استعلام نمایید.

تعداد جلسات اوزون تراپی چقدر است؟

بسته به اینکه به چه دلیل تزریق اوزون برای سیاتیک برایتان تجویز شده است و شدت آسیب ایجاد شده و همچنین شرایط سلامت شما، متخصص ممکن است تعداد جلسات اوزون تراپی بیشتری را برایتان در نظر بگیرد.

برخی افراد می‌خواهند اوزون تراپی را تنها برای یک تسکین موقت انجام دهند که ممکن است همان یک جلسه کافی باشد اما معمولاً افرادی که از این روش جهت ترمیم و درمان طولانی‌مدت‌تر استفاده می‌کنند به تعداد جلسات اوزون تراپی بیشتری هم نیاز دارند که این تعداد تنها توسط متخصص شما بعد از انجام ارزیابی‌های لازم مشخص خواهد شد.

اوزون تراپی علاوه بر تزریق اوزون برای سیاتیک چه کاربرد دیگری دارد؟

بر اساس تحقیقات انجام شده از اوزون تراپی می‌توان علاوه بر تزریق اوزون برای سیاتیک برای درمان و بهبود علائم بیماری‌های مختلفی استفاده نمود که برخی از مهم‌ترین آن‌ها عبارت‌اند از:

⦁ درمان آرتریت یا آرتروز که منجر به از بین رفتن مفاصل و درد‌های مفصلی بخصوص در آرنج و شانه می‌شود و می‌توان با اوزون تراپی علاوه بر تسکین درد به ترمیم این مفاصل در صورت اقدام به‌موقع کمک کرد.

⦁ مبارزه با بیماری‌های ویروسی مانند HIV (ایدز) و SARS

⦁ ضدعفونی کردن زخم‌ها

⦁ فعال کردن سیستم ایمنی

⦁ درمان بیماری ایسکمیک قلب

⦁ درمان دژنراسیون ماکولا

⦁ درمان برخی از انواع سرطان‌ها

⦁ بهبود کیفیت پوست و درمان برخی از مشکلات پوستی بخصوص مشکلات عفونی

نظرات مردم درباره اوزون تراپی چیست؟

اگر به نظرات مردم درباره اوزون تراپی در سایت مربوط به کلینیک‌های مختلف انجام‌دهنده این روش چه در داخل کشور و چه در خارج از آن مراجعه کنید، خواهید دانست که این روش بسیار ایمن و کم تهاجمی است و عوارض خاصی ایجاد نمی‌کند.

از طرفی هم خاصیت تسکین‌دهنده دارد و هم ترمیم‌کننده است و نسبت به دارو‌های استروئیدی نتایج ماندگارتری را ایجاد می‌کند. به‌طوری‌که در بسیاری از بیماران با مشکلات ستون فقرات حاد مانند سیاتیک ناشی از فتق دیسک کمر حتی نیاز به جراحی، کاملاً مرتفع شده است.

به همین دلیل بسیاری از افرادی که تجربه انجام این روش را داشته‌اند بسیار راضی هستند. البته این به شرطی اتفاق می‌افتد که تزریق اوزون برای درد سیاتیکی به‌صورت کاملاً حرفه‌ای و تخصصی تحت نظر متخصصان با تجربه و حاذق انجام شود و اگر به دست افراد غیر متخصص یا با تجربه کم انجام شود نه‌تنها نتایج خوبی را برایتان ایجاد نخواهد کرد، بلکه خطراتی مانند مسمومیت شدید را برایتان به وجود می‌آورد که می‌تواند حتی غیرقابل جبران باشد.

سخن آخر

همان‌طورکه ملاحظه کردید تزریق اوزون برای سیاتیک یکی از روش‌های درمانی عالی برای کاهش درد‌های حاد و یا مزمن سیاتیک است. این روش یک روش بسیار کم تهاجمی است که از طریق تزریق مستقیم اوزون در ناحیه دردناک و دارای التهاب انجام می‌شود و تعداد جلسات اوزون تراپی بسته به‌شدت آسیب در هر بیمار و نظر متخصص می‌تواند متفاوت باشد.

مهم‌ترین مزیت تزریق اوزون برای درد سیاتیکی بعد از غیرتهاجمی بودن آن، تسکین سریع درد و نقش درمانی و ترمیم‌کنندگی آن است که می‌تواند علاوه بر کاهش علائم به‌صورت سریع و آنی تا حد قابل‌توجهی از عود مجدد آن‌ها جلوگیری نماید، به شرط آنکه توسط افراد ماهر در این زمینه انجام شود.

شما می‌توانید جهت مشاوره تخصصی برای انجام تزریق اوزون برای سیاتیک توسط متخصصانی بسیار باتجربه و حاذق در این امر در مکانی کاملاً مجهز و استریل به مرکز تخصصی ما نیز مراجعه کنید. راه‌های ارتباطی این مرکز در سمت چپ همین صفحه برایتان قرار داده شده است.