بهترین درمان خانگی زانو درد

همانطور که می دانید درد زانو یک بیماری شایع است که تمامی ما با آن آشنا هستیم . تمامی ما پدر بزرگ ها یا مادربزرگ هایمان را دیده ایم که به درد زانو دچار هستند و درد بسیاری را تحمل می کنند . ولی ممکن است شما نیز در سنین جوانی به درد زانو مبتلا باشید . باید به شما بگوییم اگر درد زانو به سراغ شما آمده است ،خودتان را نبازید و از بهترین درمان خانگی زانو درد استفاده کنید. البته باید توجه داشته باشید که برای درمان زانو درد بهترین راه ابتدا مراجعه به متخصص درد زانو میباشد.

The-best-home-treatment-for-knee-pain-1

 

 

 

 

 

درد زانو می تواند ناشی از ضعف استحوانی و یا همانند درد پدربزرگ ها و مادربزرگ هایمان ناشی از پیری باشد . از علل دیگر درد زانو می توان به شکستگی ، آسیب های رباطی ، جابجایی مفصل زانو ، سفتی مفصل به علت آرتریت یا سایز بیماری های مزمن باشد .

 

ممکن است علاوه بر درد نشانه های ظاهری هم در این درد وجود داشته باشد . سفتی زانو ، قرمزی و تورم ، بی حسی در زانوی آسیب دیده و مشکل در راه رفتن و ایستادن می تواند از نشانه های ظاهری درد زانو باشد .

 

نکند که درد زانو باعث خانه نشین شدن و عدم تحرک شما شود و نگذارد شما از انجام کارهایی که از آن لذت می برید بازبمانید . چرا که شما می توانید با انجام بهترین درمان خانگی زانو درد ، مدتی از این درد دور بمانید و حس آرامش را در انجام کارهایتان تجربه کنید .

 

این متن با فرض انواع تشخیص های درد زانو نوشته شده است . توصیه می شود اگر با این موارد درد شما تسکین نیافت ، حتما به کلینیک میر مراجعه کنید چون بعضی از علل درد های زانو ممکن است به درمان های پیشرفته تر و جدی تر نیاز داشته باشد.

پس با کلینیک دکتر میر برای بررسی بهترین درمان خانگی زانودرد همراه باشید .

 

جمع بندی

شما می توانید برای آگاهی از تازه های درمان بیماری های ارتوپدی و دیدن فیلم ها و مطالب آموزشی و ارتباط با پزشک و بیان سوالات ، از طریق آیکون های سمت چپ وارد صفحه اینستاگرام و کانال تلگرامی ما شوید و سوالات خود را به طور مستقیم با پزشکان در میان بگذارید

 

10 روش درمان خانگی زانودرد 

درد زانو یک بیماری شایع است که می تواند در اثر مشکلات کوتاه مدت و طولانی مدت ایجاد شود. بسیاری از مشکلات کوتاه مدت زانو نیازی به مراجعه به بهترین دکتر ارتوپد ندارد و مردم اغلب می توانند با کمک خود به بهبودی دست یابند. داروهای خانگی همچنین می توانند در بسیاری از مشکلات طولانی مدت دردهای زانو کمک کنند.

 

درمان درد زانو تا حدودی به علت مشکل بستگی دارد. با این حال ، داروهای ساده زیر می توانند در بسیاری از اشکال درد زانو کمک کنند. گاهی اوقات ممکن است تغییر در سبک زندگی بتواند در کاهش درد زانو تاثیر چشمگیری داشته باشد. به عنوان مثال استفاده از کفش و کفی طبی می تواند تا حدودی به بهبود این درد کمک کند.

 

البته باید گفت درمان های زیر جزو درمان های خانگی زانو درد محسوب شده و به طور موقت شما را از این درد نجات می دهند . اما فراموش نکنید برای رهایی همیشگی از این درد لازم است به بهترین دکتر زانو درد  مراجعه کنید تا بتواند علت زانو درد را بیابد و برای همیشه زانودرد شما را درمان کند .

 

با کلینیک دکتر میر برای بررسی درمان خانگی زانودرد همراه باشید .

 

شما می توانید برای آگاهی از تازه های درمان بیماری های ارتوپدی و دیدن فیلم ها و مطالب آموزشی و ارتباط با پزشک و بیان سوالات ، از طریق آیکون های سمت چپ وارد صفحه اینستاگرام و کانال تلگرامی ما شوید و سوالات خود را به طور مستقیم با پزشکان در میان بگذارید.

 

1.فعالیت بدنی

بهترین درمان خانگی زانو درد

 

ورزش می تواند باعث تاخیر در ایجاد استئوآرتریت (OA) ، یکی از شایع ترین دلایل درد زانو شود.

پیاده روی ، دوچرخه سواری ، شنا و یوگا ممکن است همه در درمان خانگی  آرتروز زانو موثر باشد و جزء بهترین درمان خانگی زانودرد مطرح شوند.

فعال بودن از نظر جسمی سلامت بافت غضروف را افزایش می دهد ، چه فرد دارای OA باشد یا نه.

همانطور که گفتیم یکی از دلایل زانودرد ضعف عضلانی بود که افراد با انجام این ورزش ها می توانند این عضلات را تقویت کنند.

 

2.تمرینات تقویتی

افراد می توانند برای شناسایی بهترین تمرینات و برنامه های مورد نیازشان با یک فیزیوتراپ همکاری کنند. با تقویت عضلات فوقانی – عضلات چهار سر ران – از طریق ورزش می توانید به محافظت از مفصل زانو کمک کنید. این ماهیچه ها در کناره ها و قسمت جلوی ران ها قرار گرفته اند. در کلینیک دکتر میر چند روش برای تقویت عضلات ذکر شده گفته شده است : در زمان دراز کشیدن یا نشستن یک پا را صاف کنید و آن را بلند کنید. یک پا را روی یک پله قرار دهید ، سپس روی پله دیگر ، پائین بروید و دوباره این حرکت را تکرار کنید. روی یک صندلی بنشینید و سپس یک دقیقه بطور مکرر بایستید و بنشینید. این کار را با روشی آهسته و کنترل شده انجام دهید و از استفاده از دست برای تعادل خودداری کنید. این روش جزء دومین درمان خانگی زانو درد و بهترین درمان خانگی زانو درد می باشد .

3.ورزش تای چی

تای چی یک ورزش چینی از دوران باستان است. این نوع ورزش برای آرامش ذهن و بدن طراحی شده است. در صورت داشتن تمرینات ورزشی مناسب مانند تای چی به دلیل تقویت ماهیچه ها، می توان از بروز درد زانو پیشگیری کرد.

4.وضعیت قرارگیری بدن

از سومین درمان خانگی زانو درد و بهترین درمان خانگی زانو درد می توان به اقداماتی که می تواند به حداقل رساندن درد زانو کمک کند اشاره کرد : در صورت لزوم روی یک بالش نشسته و سطح صندلی خود را بالا ببرید. در هنگام نشستن ، به صورت خمیده ننشینید . از کفش های طبی استفاده کنید و از کفش ها با کف صاف استفاده نکنید ، چرا که فشار را به تمام پا وارد می کنند و این فشار به زانو ها منتقل می شود .

 

از نشستن های طولانی مدت و بدون حرکت اجتناب کنید . چرا که موجب سفت شدن مفاصل شما می شود.

 

ما در این مطلب10 درمان خانگی زانودرد و بهترین درمان خانگی زانودرد را برای شما مطرح می کنیم . همانطور که می دانید تمامی این روش ها ممکن است به صورت موقت درد شما را تسکین دهد و مدتی شما را از این درد رها کند . به خصوص اگر جدیدا به این درد موقت دچار شده اید ، این 10 درمان خانگی درمان زانودرد می تواند برای شما موثر باشد .

 

اما اگر مدت هاست که به این درد دچار هستید و این درد امان شما را بریده است و توانایی انجام ساده ترین فعالیت های روزانه را ندارید ، حتما در اولین فرصت به کلینیک دکتر میر مراجعه کنید تا علت زانودرد شما مشخص شود و از انواع درمان ها توسط بهترین متخصص ارتوپد استفاده کنید .

5.کاهش وزن و رژیم غذایی

درد دست چپ و پشت کتف

 

افراد چاق در معرض خطر بیشتری در ابتلا به زانودرد هستند . چرا که تمامی وزن بدن ما روی پاها قرار گرفته است و مفاصل باید این وزن اضافی را تحمل کنند. بنابراین کاهش وزن می تواند به کاهش این درد کمک کند .

 

وزن اضافی باعث افزایش التهاب در بدن افراد مبتلا به آرتروز را زیاد می کند و زانوها نیز تحت تأثیر این التهاب قرار می گیرند.

 

رژیم غذایی متعادل و سالم در یک راستا قرار دارند:

مصرف میوه ، سبزیجات و فیبر زیاد

گوشت ، چربی حیوانات و چربیهای دیگر به میزان کم

 

کلینیک تغذیه دکتر فرزاد برای درد زانو رژیم غذایی مدیترانه ای را در نظر گرفته است . شما می توانید برای دریافت انواع رژیم  برای لاغری و بهترین رژیم لاغری اپلیکیشن دکتر فود را دانلود کنید .

کلینیک دکتر میر از افراد مبتلا به درد زانو می خواهد در صورت داشتن اضافه وزن یا چاقی ، وزن خود را کاهش دهند. یک بهترین متخصص تغذیه می تواند به تصمیم گیری در مورد چگونگی کاهش وزن بدن کمک کند . پس وقت را معطل نکنید و کلینیک تغذیه دکتر فرزاد مراجعه کنید .

 

تا اینجا چهارمین درمان خانگی زانو درد و بهترین درمان خانگی زانودرد را بررسی کردیم .

شما می توانید برای آگاهی از تازه های درمان بیماری های ارتوپدی و دیدن فیلم ها و مطالب آموزشی و ارتباط با پزشک و بیان سوالات ، از طریق آیکون های سمت چپ وارد صفحه اینستاگرام و کانال تلگرامی ما شوید و سوالات خود را به طور مستقیم با پزشکان در میان بگذارید.

 

6.مصرف داروها بهترین درمان خانگی زانودرد

درد دست چپ و پشت کتف

 

 

داروهای ضد التهاب غیر استروئیدی و سایر داروها می توانند به درد زانو ناشی از آرتروز کمک کنند. بعضی از این موارد باید در مطب پزشک تهیه شود ، اما بعضی از آنها در منزل ، چه با نسخه و چه بدون نسخه قابل استفاده هستند. اما ما به شما توصیه می کنیم که برای درمان درد زانو با استفاده از دارو ، حتما به بهترین متخصص ارتوپد در تهران مراجعه کنید تا ابتدا علت درد تشخیص داده شود و متناسب با آن درمان صورت گیرد .

 

از جمله داروهایی که به کاهش درد زانو کمک می کند :

  • داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی خوراکی یا موضعی (NSAIDs)
  • کپسایسین موضعی
  • کورتیکواستروئیدهای داخل مفصلی
  • هیالورونیک اسید داخل مفصلی
  • استامینوفن و ناپروکسن ، که یک ماده ضد افسردگی است ، ممکن است کمک کند.

برخی از این داروها را مثل ایبوپروفن و ناپروکسن می توان بدون نسخه خرید . پزشکان به این نتیجه رسیده اند که تزریقات درون مفصلی می تواند در درمان درد زانو از مصرف داروها موثر تر واقع شود .

 

شما می توانید برای آگاهی از تازه های درمان بیماری های ارتوپدی و دیدن فیلم ها و مطالب آموزشی و ارتباط با پزشک و بیان سوالات ، از طریق آیکون های سمت چپ وارد صفحه اینستاگرام و کانال تلگرامی ما شوید و سوالات خود را به طور مستقیم با پزشکان در میان بگذارید

 

7.کفش های مناسب

یکی از راهکارهای آسان که جزو بهترین درمان خانگی زانو درد می باشد، استفاده از کفش های طبی است. استفاده از کفش های طبی، میزان فشاری که به زانو وارد می شود را کاهش می دهد. پزشک ارتوپد برای کسانی که بیماری زانو درد دارند کفی مخصوص را توصیه می کند. برای انتخاب کفش مناسب با پزشک ارتوپد و یا فیزیوتراپیست خود مشورت کنید.

 

8.ماساژ

استفاده از ماساژ می تواند به خوبی درد زانو را تسکین دهد . این مورد یکی از روش های موثر در درمان خانگی زانو درد و بهترین درمان خانگی زانو درد می باشد .

 

انجمن ماساژ درمانی آمریکا روش های زیر را در ماساژ توصیه می کند .

 

کارهای زیر باید در حالت نشسته انجام شود و زانوها به سمت جلو و پاها روی زمین صاف باشند.

 

دستانتان را مشت کنید. 10 مرتبه با هر دو دست به بالای ران ، قسمت پایینی و میانی ضربه بزنید. این کار را سه بار تکرار کنید.

 

به عنوان حرکت بعدی بنشینید و کف پای خود را صاف روی زمین قرار دهید . سپس دو دست خود را بالای ران قرار داده و تا زانو بکشانید . این کار را برای قسمت های داخلی و خارجی ران هم می توانید انجام دهید .

 

ماساژ دادن عضلات  ناحیه ران تأثیرات بسیار مفیدی بر زانو دارد.

 

برای اطلاع از انواع ماساژهای موثر در درمان خانگی زانودرد می توانید به کلینیک میر مراجعه کنید .

 

9-آروماتراپی

درد دست چپ و پشت کتف

 

 

اسانس های روغنی ممکن است به کاهش درد کمک کنند.

یک مطالعه منتشر شده در سال 2008 نشان داد که ماساژ با روغن حاوی زنجبیل و پرتقال باعث کاهش درد زانوها می شود . این مورد یکی از بهترین درمان خانگی زانودرد محسوب می شود .

در یک تحقیق ، محققان دریافتند که استفاده از پماد حاوی دارچین ، زنجبیل ، کندر و روغن کنجد اثر مشابهی بر درد ، سفتی و حرکت در استفاده از پماد سالیسیلات دارد.

 

10.گرم و سرد کردن

درد دست چپ و پشت کتف

 

گرم و سرد کردن می تواند در معالجه درد در ناحیه تحتانی کمر مؤثر باشد و برای درد های که ناشی از آرتریت است ، موثر است.

گرما عضلات را شل می کند و حرکت مفاصل را بهبود می بخشد و منجر به کاهش سفتی می شود. از قوطی آب گرم یا حوله گرم استفاده کنید .

یخی که در پارچه پیچیده شده است ، می تواند باعث کاهش درد ، التهاب و تورم شود.

بعضی از افراد ممکن است از صبح از گرما برای بهبود تحرک استفاده کنند و تورم را بعداً در روز کاهش دهند.

 

11.مصرف سرکه سیب بهترین درمان خانگی زانو درد

درد دست چپ و پشت کتف

 

 

به گفته برخی منابع ، سرکه سیب (ACV) دارای خواص ضد التهابی است که می تواند به تسکین آرتروز و انواع دیگر درد کمک کند.

از این ماده به عنوان اسطوره غذایی در انجمن آرتریت آمریکا یاد می شود .

 

12.بهترین درمان خانگی زانودرد با طب سوزنی

در سال 2017 ، یک مطالعه شامل 570 نفر شواهدی یافت که نشان می دهد طب سوزنی ممکن است به افراد مبتلا به آرتروز زانو کمک کند.

محققان نتیجه گرفتند:

” طب سوزنی باعث بهبود عملکرد و تسکین درد به عنوان یک درمان کمکی برای استئوآرتریت زانو می باشد.”

این مورد نیز می تواند به عنوان بهترین درمان برای زانودرد مطرح شود .

 

13.نکات لازم برای جلوگیری از تشدید زانو درد:

  • برای جلوگیری از درد زانو و تشدید آن، حتما نکات ایمنی را رعایت کنید.
  • در هنگام بالا رفتن پله از نرده کمک بگیرید.
  • برای برداشتن شئ از ارتفاع، با کمک گرفتن از نردبان، از خطر سقوط در امان باشید.
  • با انجام دادن تمرینات ورزشی صحیح و مناسب با شرایط زانو خود، عضلات زانو را تقویت کنید.
  • در حفظ وزن ایده آل خود کوشا باشید.

 

جمع بندی

ما در این مطلب10 درمان خانگی زانودرد و بهترین درمان خانگی زانودرد را برای شما مطرح کردیم . همانطور که می دانید تمامی این روش ها ممکن است به صورت موقت درد شما را تسکین دهد و مدتی شما را از این درد رها کند . به خصوص اگر جدیدا به این درد موقت دچار شده اید ، این 10 درمان خانگی درمان زانودرد می تواند برای شما موثر باشد .

 

اما اگر مدت هاست که به این درد دچار هستید و این درد امان شما را بریده است و توانایی انجام ساده ترین فعالیت های روزانه را ندارید ، حتما در اولین فرصت به کلینیک دکتر میر مراجعه کنید تا علت زانودرد شما مشخص شود و از انواع درمان ها توسط بهترین متخصص ارتوپد استفاده کنید .