cropped-7F1C28B2-9030-48F9-8365-478748A833D7-150x150

کلینیک فوق تخصصی ستون فقرات در تهران

فهرست مطالب

کلینیک فوق تخصصی ستون فقرات در تهران؛ با خدمات درمانی گسترده کمکی برای درمان بسیاری از بیماران

این روزها بسیاری از ما از ورزش و رژیم غذایی سالم دور شده‌ایم. همین موضوع سبب شده است که برای ستون مهره‌ها و به خصوص کمر و گردن ما مشکلات متعددی به وجود آید. این مشکلات باعث ایجاد محدودیت حرکتی برای ما شده و لذت یک زندگی تمام و کمال را از ما دریغ کرده است.

خوشبختانه این روزها مراکز معتبری به نام کلینیک فوق تخصصی ستون فقرات در تهران به فعالیت مشغول هستند. متخصص ستون فقرات حرفه‌ای و با تجربه این مراکز، با خدمات درمانی گسترده به درمان بسیاری از بیماران کمک می‌کنند. با ما همراه باشید تا در مورد بهترین کلینیک‌های درمانی ستون مهره‌ها بیشتر برای شما بگوییم.

کلینیک فوق تخصصی ستون فقرات در تهران

آنچه در این مقاله می خوانید :

با کلینیک فوق تخصصی ستون فقرات در تهران و خدمات آن بیشتر آشنا شوید.

علم پزشکی سال‌هاست به این نتیجه رسیده است که تمامی اندام‌های حیاتی بدن انسان، تحت حمایت سیستم اسکلتی و عضلانی بدن به فعالیت مشغول می‌شوند. این موضوع نشان دهنده اهمیت بیش از اندازه ستون مهره‌ها در بدن ما انسان‌هاست.

بنابراین باید با مشاهده هر نوع بیماری و آسیبی در این سیستم، به سرعت به یک فوق تخصص گردن و ستون فقرات در تهران یا شهر خود مراجعه نماییم. این روزها بهترین متخصصان کشورمان، خدمات خود را از طریق معتبرترین کلینیک فوق تخصصی ستون فقرات در تهران به بیماران ارائه می‌نمایند.

در این مراکز تجهیزات و امکانات بسیار پیشرفته‌ای در دسترس متخصصان قرار دارد. آن‌ها توسط این تجهیزات می‌توانند به بهترین شکل ممکن اقدام به تشخیص بیماری‌های مراجعان خویش نمایند و سپس بر اساس نیاز آن‌ها یک روش درمانی قطعی و کامل را برای آن‌ها در نظر بگیرند. تمامی خدمات جراحی و غیر جراحی مربوط به ستون مهره‌ها در این مراکز، در بهترین حالت به بیماران ارائه می‌گردد.

 

آیا می‌دانید ستون فقرات در بدن چه اهمیتی دارد؟

قبل از آن که مبحث خود را پیرامون بهترین کلینیک فوق تخصصی ستون فقرات در تهران ادامه دهیم، اجازه دهید تا کمی با اهمیت ستون مهره‌ها در بدن آشنا شویم. ستون مهره‌ها در اصل هسته اصلی و مرکزی سیستم اسکلتی بدن ما انسان‌ها است.

بسیاری از کارهایی که ما در طول روز انجام می‌دهیم، با قدرت و توانایی ستون مهره‌ها هدایت می‌شود. این سیستم با بسیاری از بخش‌های بدن و به خصوص دست و پا در ارتباط است. بنابراین هر مشکلی که در ستون فقرات به وجود آید، می‌تواند بر روی کارایی دست و پا نیز تاثیر بگذارد.

در این قسمت از مطلب، 3 مورد از مهم‌ترین کارکردهای ستون فقرات را برای شما عزیزان ذکر می‌کنیم:

 1. 1. حمایت: ستون مهره‌ها به گونه‌‌ای طراحی شده است که به خوبی از نیم تنه بالایی بدن حمایت می‌کند. در واقع تمامی عضلاتی که در لگن و پاهای ما قرار دارند در این قسمت از بدن، به نیم تنه فوقانی وصل شده‌اند. علاوه بر این، دنده‌ها و قفسه سینه ما نیز با کمک ستون مهره‌ها پشتیبانی می‌شوند.
 2. 2. پایداری: ستون مهره‌ها دارای ساختاری کاملاً مفصلی است و به واسطه عضلات بسیار قدرتمندی پشتیبانی می‌شود. زمانی که ما مشغول فعالیت‌های روزمره خود هستیم، ثبات سایر اندام‌ها را در بدن برقرار می‌کند. در واقع یک ساختار مفصلی، در قیاس با یک ساختار ثابت، با حرکات بدن سازگاری بسیار زیادی دارد. همین موضوع سبب می‌شود که حتی با ایستادن بر روی یک پا، تعادل بسیار خوبی در بدن به وجود آید. حسگرهایی که در اطراف مفاصل کمر وجود دارند، سبب می‌شوند که بدن ما همواره به صورت هماهنگ عمل کند.
 3. 3. تحرک:‌ ستون فقرات مسئول تحرک در بدن ما انسان‌هاست و بدون وجود آن، عملاً ما توان انجام کاری را نداریم.
 4. 4. جذب فشار: دیسک‌هایی که میان مهره‌های کمر و منحنی‌های ستون مهره‌ها قرار دارند، حالتی شبیه به کمک فنر دارند. آن‌ها به خوبی تمامی فشارهایی که به جسم ما وارد می‌شوند را به خود می‌گیرد. عملکرد این دیسک‌ها سبب می‌شود که ما بتوانیم به راحتی راه برویم، بنشینیم، بپریم و…
 5. 5. یکپارچگی عصبی: در میان مهره‌های کمری ما حفره‌ای وجود دارد که درون آن کانال نخاعی قرار گرفته است. این حفره در واقع برای محافظت از نخاع و ریشه‌های عصبی در این قسمت قرار دارند. جالب است بدانید که تمامی سیگنال‌های عصبی که از مغز انسان به دیگر قسمت‌های بدن انتقال پیدا می‌کنند، باید از این کانال استخوانی عبور کنند. به همین علت است که به غیر از سیستم عصبی، ستون مهره‌ها نیز به ما برای درک از محیط و انجام واکنش مناسب کمک می‌کند.

 

معرفی خدمات کلینیک فوق تخصصی ستون فقرات در تهران

به طور کلی تمامی خدماتی که در کلینیک فوق تخصصی ستون فقرات در تهران ارائه می‌شوند، شامل طیف گسترده‌ای از درمان‌ها می‌باشند. در این مراکز دستگاه‌ها و روش‌های مدرنی وجود دارند که از طریق آن‌ها به خوبی می‌توان ریشه اصلی تمامی بیماری‌های مربوط به ستون مهره‌ها را تشخیص داد.

همچنین آسیب دیدگی‌ها و شکستگی‌های ستون مهره‌ها، تومورها، عفونت‌ها و هر بیماری دیگری که این قسمت مهم از بدن را درگیر می‌نماید، در این مراکز درمان می‌شوند.

حتی بسیاری از بیماران برای درمان مشکلات مادرزادی خود نیز راهی شهر تهران شده و از خدمات درمانی بهترین فوق تخصص گردن و ستون فقرات در تهران برخوردار می‌شوند.

برخی دیگر از بیماران برای درمان بیماری‌هایی مانند اصلاح انحرافات ستون فرات، درمان گودی کمر، درمان دیسک‌ گردن و دیسک کمر و سایر مشکلاتی که به سبب آسیب و یا به مرور زمان برای آن‌ها به وجود آمده است، به این مراکز مراجعه می‌نمایند.‌

 

مهم‌ترین علت بروز مشکلات ستون فقرات و کمردرد

این روزها بسیاری از ما به سبب سبک زندگی اشتباهی که برای خود انتخاب کرده‌ایم، با مشکلات متعددی در ستون مهره‌ها خود مواجه می‌شویم. به عنوان مثال بسیاری از ما فرصت و زمان کافی برای ورزش نداریم. بیشتر وقت خود را با کامپیوتر، لپ تاپ و یا گوشی موبایل سپری می‌کنیم که تمامی این موارد می‌توانند باعث ایجاد مشکلات متعددی برای مهره‌های گردن و ستون مهره‌ها شوند.

همچنین چاقی یکی دیگر از اصلی ترین عللی است که به کمر و ستون مهره‌ها انسان فشار زیادی وارد کرده و باعث بروز بیماری‌های متعدد می‌گردد.

به طور کلی، موارد زیر می‌توانند از جمله مهم‌ترین علل ایجاد بیماری‌های ستون فقرات به شمار روند:

 • وجود برخی از بیماری‌ها و التهابات
 • مشکلات ارثی و ژنتیکی
 • بیماری‌هایی که با کهولت سن برای ستون مهره‌ها به وجود می‌آیند.
 • مشکلات مرتبط با تومورهایی که در بخش‌های مختلف ستون مهره‌ها به وجود می‌آید.
 • بلند کردن بارهای سنگین که خارج از توان ما می‌باشد.
 • برخی از بیماری‌هایی که با تیروئید یا روماتیسم مفصلی در ارتباط هستند.
 • انجام فعالیت‌های شدید و تکراری

 

آیا می‌دانید علائم مشکلات ستون فقرات چه هستند؟

بیماری‌های مربوط به ستون مهره‌ها، همواره خود را با علائمی و نشانه‌هایی بروز می‌دهند.‌ البته این علائم می‌توانند در افراد مختلف، با همدیگر تفاوت‌هایی داشته باشند. همچنین بر اساس آسیب‌ها و بیماری هایی که ستون مهره‌ها را درگیر کرده‌اند، این علائم با شدت کم یا زیاد ظاهر می‌شوند. با ما همراه باشید تا برخی از مهم‌ترین علائم بیماری های ستون مهره‌ها را برای شما عزیزان بیان کنیم:

 • احساس درد در قسمت گردن و کمر که به صورت ناگهانی بروز پیدا می‌کند و یا به مرور زمان ایجاد می‌شود. فراموش نکنید که در بسیاری از مواقع این درد با احساس سوزش فراوانی همراه می‌باشد.
 • تجربه درد در قسمت دست و پا
 • فشار یا گرفتگی عضلات
 • حالت تهوع و استفراغ
 • مواجه شدن با مشکل در هنگام دفع ادرار و مدفوع
 • احساس ضعف، بی حسی و گزگز در دست و پاها

 

آشنایی با تخصص‌های یک فوق تخصص گردن و ستون فقرات در تهران

این روزها بیماری‌های مرتبط با ستون مهره‌ها و به خصوص دردهای گردن و کمر بسیار شایع هستند. بسیاری از افراد، در هنگام مواجه شدن با چنین مشکلاتی، نمی‌دانند به چه متخصصی مراجعه نمایند. بنابراین ممکن است به افراد غیر متخصص رجوع کرده و با درمان‌های غیر علمی و غیر تخصصی، اوضاع خود را بدتر کنند.

بدون شک بهترین کسی که می‌تواند برای درمان مشکلات ستون مهره‌ها و به خصوص گردن و کمر به شما کمک کند، یک فوق تخصص گردن و ستون فقرات در تهران است.

یک فوق تخصص گردن و ستون مهره‌ها، کسی است که می‌توانید برای درمان بسیاری از مشکلات مربوط به ستون مهره‌ها و همچنین بیماری‌های گردن مانند دیسک‌های گردن، بر روی دانش و تخصص او حساب کنید. این پزشکان به خوبی با سیستم اسکلتی عضلانی انسان آشنایی دارند.

آن‌ها پس از تشخیص مشکل بیمار خویش، ابتدا سعی می‌کنند با روش‌های کم تهاجمی و کم خطر، مشکل بیمار خود را برطرف کنند. همچنین این متخصصان، تجربه و مهارت بالایی نیز در زمینه عمل‌های جراحی ستون مهره‌ها دارند. در صورتی که سایر روش‌ها برای درمان مشکلات بیمار جواب ندهند، روش جراحی را برای بیمار خویش تجویز می‌کنند.

این پزشکان در بهترین کلینیک فوق تخصصی ستون فقرات در تهران به فعالیت مشغول هستند. آن‌ها با ارائه خدمات عالی و با کیفیت، بدون هیچ عارضه جانبی بسیاری از مشکلات ستون مهره‌ها و گردن بیمار خویش را درمان نموده و سلامتی را به او هدیه می‌دهند.

 

چه زمانی به بهترین کلینیک ستون فقرات در تهران مراجعه کنیم؟

همان گونه که اشاره شد، این روزها مراکز تخصصی معتبری وجود دارند که به عنوان بهترین کلینیک ستون فقرات در تهران به فعالیت مشغول هستند.، اما یکی از مهم‌ترین سوالاتی که ممکن است برای برخی از افراد به وجود آید این است که چه زمانی به این مرکز برای درمان مشکلات ستون مهره‌ها خود مراجعه کنیم؟ 3 علامت مهم وجود دارند که به ما نشان می‌دهند زمان مراجعه به یک فوق تخصص گردن و ستون فقرات در تهران رسیده است:

1) تجربه درد مزمن:

برخی از دردهایی که ما در قسمت ستون مهره‌ها خود تجربه می‌کنیم، به دو دسته اصلی تقسیم بندی می‌شوند. برخی از آن ها حاد هستند و برخی دیگر مزمن. دردهای حاد، معمولاً به صورت کوتاه مدت رخ می‌دهند و فرد تنها چند روز آن را در جسم خود تجربه می‌کند.

زمانی که علت اصلی این دردها از بین رفتند، علائم درد نیز فروکش می‌کنند. اما درد مزمن معمولاً به صورت طولانی مدت رخ می‌دهد و حتی ممکن است هفته‌ها به طول بینجامد. اگر به دردهایی به خصوص در قسمت کمر یا گردن مبتلا شدید و پس از گذشت 4 هفته همچنان ادامه داشت، حتماً به یک بیمارستان تخصصی ستون فقرات مراجعه نمایید.

2) ناتوانی در کنترل مثانه و روده:

در میان مهره‌های ستون مهره‌ها ما  کانالی وجود دارد که از میان آن، رشته‌های عصبی عبور می‌کنند. اگر بخواهیم به یکی از مهم‌ترین وظایف این رشته‌های عصبی اشاره کنیم، باید به کنترل حرکات روده و مثانه بپردازیم. حال اگر این رشته‌ها به هر علتی با فشار مضاعف مواجه شوند، فرد ممکن است کنترل ادرار و مدفوع خود را از دست بدهد.

بنابراین کسانی که به صورت مکرر به سرویس بهداشتی می‌روند و نمی‌توانند ادرار یا مدفوع خود را کنترل کنند، باید در اولین فرصت به کلینیک فوق تخصصی ستون فقرات در تهران مراجعه نمایند.

3) درد ران و ساق پا:

اگر شما در قسمت ران و ساق پای خود با درد یا بی حسی مواجه هستید، ممکن است به دیسک کمر مبتلا شده باشید. یکی از مهم‌ترین نشانه‌هایی که بیماران مبتلا به فتق دیسک احساس می‌کنند، ضعف و گزگز در پاهاست.‌ علاوه بر این فتق دیسک می‌تواند به عصب‌ سیاتیک که در قسمت انتهایی کمر قرار دارد، فشار زیادی وارد نماید.

ما این فشار را با احساس ضعف در ران‌های خود متوجه می‌شویم. گاهی اوقات می توان فتق دیسک کمر یا گردن را با روش‌های غیر جراحی درمان نمود. در برخی از موارد نیز هیچ راهی به غیر از روش جراحی وجود ندارد.

جراحان فعال در کلینیک فوق تخصصی دیسک کمر و ستون چه تخصصی دارند؟

جراح ستون فقرات در واقع به پزشکی گفته می‌شود که دوره تخصصی جراحی مغز و اعصاب و یا دوره ارتوپدی را به اتمام رسانده است. سپس بر مبنای علاقه‌ای که به جراحی ستون مهره‌ها دارد، شروع به دریافت آموزش‌های انحصاری در این زمینه می‌نماید.

مهم‌ترین وظیفه‌ای که بر عهده یک جراح ستون مهره‌ها قرار دارد (همان گونه که از نام او پیداست) انجام عمل‌های جراحی در زمینه دیسک کمر، دیسک گردن، درمان کانال نخاعی و لیزر خوردگی مهره است که در اصطلاح به آن دژنراتیو گفته می‌شود. علاوه بر این چنین متخصصی می‌تواند عمل‌های جراحی تخصصی در زمینه بسیاری از ناهنجاری‌های مادرزادی مانند کیفوز، اسکولیوز مننگوسل را انجام دهد.

همچنین بسیاری از بیمارانی که به تومور در قسمت نخاع و تورموهای استخوانی متاستاز مبتلا هستند، باید به چنین پزشکی مراجعه نمایند تا درمان‌های اساسی بر روی او صورت پذیرد. عفونت‌هایی که در اثر بیماری سل، تب مالت و… در قسمت ستون مهره‌ها به وجود می‌آیند، در حیطه دانش و تخصص چنین پزشکی هستند.‌

این جراحان معمولاً در بهترین بیمارستان تخصصی ستون فقرات به فعالیت مشغول هستند و از آن طریق به بیماران خویش خدمات گسترده‌ای ارائه می‌دهند.

 

معرفی بهترین بیمارستان تخصصی ستون فقرات

بسیار خوشحالیم که این روزها در کشورمان کلینیک‌ها و مراکز درمانی مجهز و پیشرفته‌ای وجود دارند که به عنوان بیمارستان تخصصی ستون فقرات به فعالیت مشغول بوده و به بیماران خویش خدمات گسترده‌ای ارائه می‌دهند.‌

در این مرکز با بهره‌گیری از تکنیک‌ها و روش‌های مدرن پزشکی، بسیاری از مشکلات مربوط به ستون مهره‌ها به راحتی تشخیص داده می‌شوند. همچنین در طول سال بسیاری از جراحی‌های سخت و پیچیده، با بهره‌گیری از بهترین متخصصان و پزشکان با موفقیت به سر انجام می‌رسند.

در یک بیمارستان تخصصی ستون فقرات، علاوه بر این که بهترین متخصصان و فوق تخصصان ستون مهره‌ها به فعالیت مشغول هستند، بلکه افراد ماهر و با تجربه دیگری نیز برای کمک به بیماران در این مراکز حضور دارند. از جمله آن‌ها می‌توان به بهترین فیزیوتراپیست‌ها، کارشناسان درمان و… اشاره نمود.

یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های این مراکز، رویکرد چند وجهی به مشکل ستون فقرات است. چرا که رشته مغز و اعصاب و همچنین ارتوپدی، بسیار به همدیگر نزدیک هستند.

بنابراین پزشکانی از هر دو رشته در این بیمارستان‌ها به فعالیت مشغول هستند. به خصوص زمانی که شرایط یک بیمار حساس باشند، متخصصان مغز و اعصاب با همکاری متخصصان ارتوپد، برای درمان بیمار تلاش می‌کنند. این موضوع سبب می‌شود که بتوان در کوتاه‌ترین زمان ممکن مشکل بیمار را شناسایی نمود و بهترین درمان را برای او ارائه کرد.

 

مزایای مراجعه به بهترین کلینیک فوق تخصصی ستون فقرات در تهران

بدون شک مراجعه به بهترین کلینیک ستون فقرات در تهران، مزایای بی‌شماری برای بیماران به همراه دارد. همچنان با ما همراه باشید تا شما را با برخی از مهم‌ترین نوع این مزایا آشنا کنیم:

 • در این مراکز تخصصی و معتبر، فرایند تشخیص بیماری با بهترین تجهیزات و جدیدترین روش‌های روز دنیا انجام می‌شود.
 • بسیاری از بیمارانی که درد بسیار زیادی در هر کدام از قسمت‌های سیستم اسکلتی خود دارند، از خدمات مدیریت درد و همچنین مداوای سطحی بیماران در بهترین کلینیک ستون فقرات در تهران برخوردار می‌شوند.
 • در صورتی که بیمار نیاز به خدمات فیزیوتراپی داشته باشد، می‌تواند در بهترین کلینیک ستون مهره‌ها تهران، از این خدمات برخوردار شود.
 • بهترین متخصصانی که در این مراکز حضور دارند، همواره آماده هستند تا با استفاده از روش‌های غیر تهاجمی، به درمان بیماران خویش مشغول شوند.
 • زمانی که روش‌های غیر تهاجمی برای حل مشکل یک بیمار کافی نبود، شیوه عمل جراحی برای او در نظر گرفته می‌شود. این عمل توسط بهترین جراح ستون فقرات انجام می‌شود.

 

مهم ترین عوارض عدم مراجعه به موقع به یک کلینیک فوق تخصصی ستون فقرات در تهران

همان گونه که تا کنون اشاره کردیم، ستون مهره‌ها، یکی از مهم‌ترین قسمت‌های تشکیل دهنده جسم انسان به شمار می‌رود. بنابراین اگر هر نوع درد و آسیبی را در آن جدی نگیریم، ممکن است عوارض بسیار زیادی برای ما به همراه داشته باشد.

همواره توصیه می‌شود که درمان تمامی مشکلات مربوط به ستون فقرات و به خصوص گردن و کمر را، به یک متخصص سپرده و به بهترین کلینیک درمانی در این زمینه مراجعه کنید.

گاهی اوقات می‌توان مشکلات و بیماری‌های به وجود آمده برای ستون مهره‌ها را با روش‌های کم تهاجمی و با هزینه نه چندان زیاد درمان نمود، اما اگر برای درمان آن‌ها دیر به پزشک مراجعه کنید و یا از افراد غیر متخصص کمک بگیرید، ممکن است مشکل شما بدتر از قبل شود.

در چنین شرایطی راهی جز جراحی باقی نمی‌ماند و آن هم عوارض و مشکلات خاص خود را دارد. حال که در کشورمان چنین امکاناتی در دسترس ما وجود دارد و ما شاهد فعالیت بهترین کلینیک ستون فقرات در تهران هستیم. پس چرا در هنگام مواجهه با یک مشکل یا مسئله در ستون مهره‌ها، از امکانات گسترده آن بهره نبریم؟

 

امکانات و خدمات درمانی کلینیک فوق تخصصی ستون فقرات در تهران

زمانی که شما به کلینیک ستون فقرات تهران مراجعه می‌کنید، از خدمات درمانی بسیار حرفه‌ای و استاندارد آن برخوردار خواهید شد. مراقبت‌های ویژه‌ای برای بیمارانی که به این مراکز مراجعه می‌کنند در نظر گرفته شده است.

پزشکان به بیماران خویش کمک می‌کنند تا به خوبی ریشه اصلی درد و مشکل به وجود آمده در ستون مهره‌ها خود را پیدا کنند. در این مراکز ابزارهای تشخیصی بسیار قدرتمندی وجود دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

 • دستگاه اسکنر ستون فقرات
 • دستگاه آنالیز گیت
 • دستگاه عکس برداری از ستون مهره‌ها با اشعه ایکس
 • دستگاه ثبت نوار عصب و نوار عضله

همچنین پزشکان و کادر درمانی این مراکز، از زمانی که فرد بیمار به این مراکز مراجعه می‌کند، تا رسیدن کامل به بهبودی در کنار او هستند و خدمات ارزنده خود را به بیمار ارائه می‌نمایند. شما در این مراکز خدمات درمانی فراوانی را دریافت خواهید کرد؛ به عنوان مثال پزشکان اقدام به معاینه کامل ستون فقرات شما نموده و در زمینه مشکل به وجود آمده مشاوره‌های لازم را ارائه می‌نمایند.

بسیاری از دردهای اسکلتی عضلانی مانند التهابات، کشیدگی‌های تاندون‌ها و رباط‌ها، سائیدگی مفاصل، گرفتگی عضلات، شکستگی استخوان و… در این مراکز به راحتی درمان می‌شوند.

شما می‌توانید از خدمات فیزیوتراپی، ارتوپدی فنی، درمان بیماری‌های اعصاب و روان، آب درمانی، ورزش درمانی، اوزون تراپی و… در این مراکز برخوردار شوید.

 

آیا می دانید چه بیماری‌ هایی در کلینیک فوق تخصصی ستون فقرات درمان می‌شوند؟

در این قسمت از مقاله قصد داریم برخی از مهم‌ترین بیماری‌هایی که در بهترین کلینیک فوق تخصصی ستون فقرات درمان می‌شوند اشاره کوتاهی نماییم؛ خوشحال می‌شویم اگر همچنان با ما همراه باشید:

1- درمان مشکلات ستون فقرات گردن:

یکی از بیماری‌هایی که این روزها بسیاری از افراد با آن دست و پنجه نرم می‌کنند، دیسک گردن است. این بیماری باعث ایجاد درد، بی حسی و ضعف در قسمت شانه، بازو و همچنین دست‌ها می‌گردد. دیسک گردن دامنه حرکتی گردن را کاهش داده و ما را از انجام بسیاری از امور روزمره محروم می‌کند.

2- درمان مشکلات ستون فقرات کمر:

یکی دیگر از شایع‌ترین مشکلات ستون مهره‌ها که باعث مراجعه بسیاری از بیماران به پزشک متخصص می‌گردد، دیسک کمر است. این بیماری معمولاً در اثر بلند کردن اجسام سنگین، خم و راست شدن زیاد، انجام کارهای تکراری در طول روز، تصادف و… به وجود می‌آید. این مشکل باعث درد بسیار زیادی در قسمت کمر و یا درد سیاتیک می‌گردد و شخص را از انجام امور ساده روزانه محروم می‌نماید.

3- شکستگی مهره‌های ستون فقرات:

گاهی اوقات در زندگی آسیب‌ها و تصادفاتی برای انسان به وجود می‌آید که شکستگی مهره‌ها و ستون مهره‌ها را به همراه دارد. برخی از این شکستگی‌ها، نیازی به عمل جراحی ندارند و با روش‌های درمانی ساده می‌توان آن‌ها را برطرف نمود. در برخی دیگر از موارد که شکستگی بسیار گسترده و عمیق است، متخصصان عمل جراحی را برای بیماران خویش در نظر می‌گیرند.

4- درمان تومورهای ستون فقرات:

گاهی اوقات برخی از بیماران از تومورهای ستون مهره‌ها رنج می‌برند. تصمیم در زمینه آن که چنین تومورهایی باید جراحی شوند و یا با روش بدون جراحی درمان شوند، بر عهده تیم پزشکی قرار دارد.

معمولاً این تیم از پزشکانی مانند فوق تخصص ستون فقرات، انکولوژیست، متخصص پرتونگاری و برخی دیگر از متخصصان تشکیل شده است. این تیم کاملاً حرفه‌ای، با ارزیابی شرایط بیمار، بهترین راه درمان را برای او انتخاب می‌کنند.

 

سخن پایانی

ستون مهره‌ها، به عنوان ستون اصلی جسم ما انسان‌ها به شمار می‌رود و وظیفه حمایت از بسیاری از اندام‌های بدن را بر عهده دارد. ما توسط این ستون قدرتمند می‌توانیم به راحتی به انجام امور روزانه خود بپردازیم، اما در صورتی که هر نوع مشکل یا بیماری برای این سیستم به وجود آید، زندگی ما از حالت تعادل طبیعی خارج خواهد شد.

بنابراین بسیار مهم است که بتوانیم بهترین کلینیک فوق تخصصی ستون فقرات در تهران یا شهر خود را پیدا کنیم و از امکانات درمانی آن برخوردار شویم. ما در این مقاله سعی کردیم در مورد خدمات درمانی این کلینیک های معتبر برای شما عزیزان به نکات مهمی اشاره کنیم.

در نهایت برای شما همراهان گرامی آرزو می‌کنیم که همواره در صحت و سلامت کامل باشید و هرگز با بیماری‌ها و آسیب‌هایی که برای ستون مهره‌ها به وجود آید مواجه نشوید.‌

اگر هم به هر علتی چنین مشکلی رخ داد، هرگز نگرانی به خود راه ندهید؛ چرا که بهترین متخصصان کشورمان با امکانات درمانی بی نظیری که بهترین بیمارستان تخصصی ستون فقرات در اختیار آن‌ها قرار داده‌ است، می توانند به شما کمک کنند.