بهترین جراح ستون فقرات

The-best-hip-surgeon

نخاع و ستون فقرات

نخاع مجموعه‌ای از عصب است که سیگنال های الکتریکی را بین مغز و تمامی قسمت های بدن انتقال می دهد. نخاع در بدن انسان نقش بسیار مهم و اهمیت زیادی دارد، محافظت از آن باید دقیق و کار آمد باشد زیرا؛ رهبر محافظتی آن ستون فقرات است.

قسمت های گوناگون سیستم اسکلتی عضلات بدن به کمک ستون فقرات به یک دیگر متصل می شوند. ستون فقرات در فعالیت هایی مانند پیاده روی، چرخیدن، ایستادن، خم شدن و نشستن به انسان کمک می کند.

اگر آسیبی به کمر وارد شود، بیماری های موثر و سایر مشکلات مشابه باعث آسیب به نخاع و ستون فقرات می شود و بر این اساس منجر به عارضه کمردرد می شود.

همه افراد در مواجهه با بیماری به دنبال بهترین پزشک و متخصص هستند ولی برای این انتخاب چه نکاتی را باید در نظر داشت:

نکته اول : تعداد جراحی ها و ویزیت های انجام شده

اگرچه تعداد لزوما نشاندهنده کیفیت نمی باشد ولی به صورت یک قانون کلی بهترین جراح و متخصص ستون فقرات باید بیش از ۱۰۰ جراحی ستون فقرات  در سال انجام دهد که این رقم برای بهترین جراح شانه ۵۰ عدد و برای بهترین جراح زانو به ۱۲۰ عمل جراحی می رسد.

نکته دوم :‌رضایتمندی بیماران

اگر تنها یک نکته برای تعیین بهترین جراح و فوق تخصص ستون فقرات یا شانه و زانو بیشترین اهمیت را داشته باشد  میزان رضایتمندی بیماران قبلی می باشد که تعیین کننده نتایج درمان نامبرده خواهد بود.

نکته سوم :تحصیلات و مدارج علمی

بهترین جراح ستون فقرات و بهترین جراح شانه بصورت کلی نیازمند دوره های تکمیلی برای حصول بهترین نتیجه درمانی هستند اگر چه امری الزام اور نمی باشد.

نکته چهارم : رعایت تواضع و احترام به مقام بیمار

بدون شک ایجاد اعتماد برای بیمار یکی از مهترین نکات تعیین بهترین جراح و متخصص ستون فقرات در ایران خواهد بود.

نکته پنجم:احاطه جامع به کل بیماری های پزشکی:

بهترین جراح ستون فقرات باید علاوه بر تبحر بالا در رشته فوق تخصصی خود باید احاطه جامع به علم پزشکی داشته باشد. به عنوان نمونه شاید تصور مراجعه کننده از درد کمر مراجعه به بهترین جراح ستون فقرات و دیسک کمر باشد در حالیکه مشکل نامبرده بدلیل ارتروز لگن باشد که این امر توسط مرکز جامع فوق تخصصی دکتر میر تشخیص دقیق و درست داده شده و به فراخور بهترین درمان انجام خواهد شد.

چه زمانی به جراح ستون فقرات مراجعه کنیم

درمان های کم تهاجمی هنگامی بهترین نتیجه را می دهند، که به موقع انجام شوند. بنابراین در صورت بروز این نوع علائم به بهترین جراح ستون فقرات مراجعه کنید:

  • مشکلات مربوط به کنترل مثانه و روده
  • ضعف یا درد پا که از کمر شروع شده و به سمت پاها کشیده می شود
  • کمر درد همراه با تب
  • دردی بسیار زیادی که باعث تهوع و بی خوابی شود

ستون فقرات ساختار پیچیده ای دارد که شامل: استخوان های کوچک (مهره ها)، اعصاب، رباط ها، دیسک های بالشتی و عضلات است. حتی یک کمردرد ساده می تواند نشان دهنده آسیب دیدگی، درگیر شدن اعصاب نخاعی و ستون فقرات باشد که به شدت بر روی کیفیت زندگی فرد تأثیر می گذارد.

بهترین جراح ستون فقرات برای درمان دردهای مزمن اما جزئی،  راه های بسیار ساده ای انتخاب می کنند تا احتیاج به درمان های تهاجمی را به حداقل برسانند.

کلینیک جامع فوق تخصصی دکتر میر  با تلاش فراوان سعی نموده است تا گلچینی از بهترین جراحان شانه زانو ستون فقرات و دیگر تخصص ها را در یک مجموعه برای رفاه هرچه بیشتر شما عزیزان گرداوری کند. به امید بهبودی و سلامت تک تک مراجعه کنندگان عزیز.
قدر دان اعتمادتان هستیم

برای رزرو نوبت و اطلاعات بیشتر با ما اینجا را کلیک کنید

سازمان نظام پزشکی ، وزارت بهداشت و درمان آموزش پزشکی کلینیک ارتوپدی دکتر فرزاد  ، صفحه اصلی