بهترین جراح ستون فقرات در تهران

بهترین جراح ستون فقرات در تهران؛ گزینه مناسب برای پیشگیری از عوارض احتمالی این نوع بیماری

بهترین جراح ستون فقرات در تهران به شما کمک می کند تا هر چه سریع تر از شر مشکلات خطرناک و آزار دهنده ستون مهره رها شوید و سبک زندگی خود را با کیفیت بیشتری دنبال کنید. بسیاری از افراد ممکن است در طول زندگی خود به دلایلی با کمر درد در شدت های مختلفی رو به رو شوند.

در این میان در برخی شرایط ممکن است که کمر درد آن چنان مشکل سختی به شمار نیاید و به راحتی درمان می شود. گاهی این کمر درد ها شدت بیشتری یافته و فرد را از ادامه روند عادی زندگی باز می دارد. قبل از هر چیز تشخیص علت کمر درد، با مراجعه به بهترین جراح ستون فقرات و سار متخصصین حائز اهمیت است.

بهترین جراح ستون فقرات در تهران

آنچه در این مقاله می خوانید :

بهترین جراح ستون فقرات در تهران چه ویژگی هایی دارد؟

بهترین جراح ستون فقرات در تهران

بهترین جراح ستون فقرات در تهران باید مدرک معتبری در این زمینه داشته باشد و شما به راحتی در اتاق جراح با انواع لوح و مدارک لازم جراح رو به رو خواهید شد. توجه داشته باشید که تجربه جراح هر چقدر بیشتر باشد، طبیعتاً شما جراحی موفقیت آمیز تری را می توانید پشت سر بگذارید.

متأسفانه برخی به این موضوعات توجهی ندارند و همیشه به دنبال جراحانی هستند که دستمزد پایینی را اعلام می کنند ولی به خوبی می دانیم که یک جراح زبر دست همیشه منصفانه ترین دستمزد را دریافت می کند. در عین حال با بهترین تشخیص و روش جراحی به بیمار کمک می نماید تا بهترین نتیجه را دریافت نماید. به همین دلیل سعی کنید به تجربه و مدرک معتبر جراح اهمیت بیشتری قائل شوید که نتیجه کار راضی کننده باشد.

شما از طریق وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می توانید اطلاعات لازم را برای اعتبار مدارک دانشگاهی جراح به دست آورید. البته نا گفته نماند که برخی از کلینیک های آنلاین که به معرفی بهترین جراح ستون مهره در تهران می پردازند نیز در این زمینه می توانند بسیار به کار شما آیند.

نکته دیگر این است که جراح باید نسبت به سؤالاتی که شما می پرسید، بسیار صادقانه و هوشمندانه پاسخ مناسبی را ارائه دهد. به گونه ای که در مورد مزایا و خطرات احتمالی جراحی ستون مهره شما باید آگاهی کامل داشته باشید.

فوق تخصص ستون فقرات کودکان در تهران و بهترین جراح ستون فقرات در تهران کودکان

برای یافتن بهترین جراح ستون مهره کودکان در تهران می توانید از طریق سایت های معتبری از جمله این کلینیک آنلاین نیز اقدام کنید. متأسفانه کودکان همیشه از قبول درد و عارضه امتناع می کنند و به همین دلیل، تشخیص درد کودکان خصوصاً در قسمت ستون مهره کمی شاید دشوارتر باشد. به همین علت باید به فوق تخصص ستون فقرات کودکان در تهران مراجعه کنید که بتواند تشخیص مناسبی داشته باشد.

بسیاری از والدین بسیار دیر با ناهنجاری های ستون مهره رو به رو می شوند و به همین علت با هزینه های درمان کمی بالاتر رو به رو می شوند. که البته اگر به کلینیک و مرکزی معتبری مراجعه کنند، قطعاً هزینه کمتری را پرداخت خواهند کرد.

شکستگی ناشی از استرس مانند اسکولیوز، کیفوز، اسپوندیلولیز از جمله مشکلات ستون مهره کودکان است که بسیار رخ می دهد. اسپوندیلولیستزیس نیز به حرکت قسمتی روی قسمت دیگر ستون مهره گفته می شود که در دوران کودکی بسیار تهدید کننده است. توجه داشته باشید که هرچه بررسی های لازم سریع تر انجام پذیرد، قطعاً روند و هزینه درمان را می توان کوتاه تر و کمتر در نظر گرفت.

بهترین جراح ستون مهره در تهران مربوط به اسیب های ستون مهره کودکان به دلیل حساسیت کار، از مهارت و دقت بسیار بالایی برای تشخیص نوع مشکل و راه درمان آن برخوردار است. این نوع متخصص باید از روش های تشخیصی حرفه ای استفاده کرده و به طور کاملاً دقیق مشکل را پیدا نماید.

روش های درمانی کودکان به دلیل ظرافت اندام و ستون مهره کودکان ممکن است با روش های درمانی بزرگسالان تفاوت هایی داشته باشد.  فوق تخصص ستون مهره کودکان می بایست بهترین روش درمانی را برای کودک در نظر بگیرد.

بسیاری از پزشکان ماهر عمدتاً از روش ها و درمان های ترکیبی استفاده می کنند و چندان تمایلی به جراحی در ابتدا نشان نمی دهند. از جمله عمل های جراحی کودکان برای ستون مهره می توان به فیوژن ستون مهره اشاره کرد. البته همیشه نظر پزشک در این روال و پروسه مهم و کلیدی شمرده می شود.

متخصص ستون فقرات در تهران

شما ضمن مراجعه به متخصص ستون فقرات در تهران می توانید از روش های درمانی متفاوتی استفاده کنید. این روش های درمانی توسط متخصص ستون مهره برای شما تجویز و توصیه می گردد. تمامی این روش های درمانی جز نوین ترین و موثر ترین متد های به شمار می آیند. اینکه کدام روش می بایست در پیش گرفته شود، بسته به نظر متخصص ستون فقرات در تهران و نیز شرایط کلی بیمار در نظر گرفته می شود.

ستون مهره از جمله اندام های حساس و مهم بدن به شمار می آید، بنابراین انتخاب بهترین متخصص و دریافت بهترین درمان از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. تزریق فاست کمر و گردن، تزریق فرسودگی رادیویی (RFA) یا نوروتومی فرکانس رادیویی، فیوژن ستون مهره (اتصال مهره‌ها به هم) و در پایان تمرینات ورزشی و حرکات اصلاحی برای رفع اسکولیوز هرکدام از جمله روش های درمانی به شمار می آیند که می توان از متخصص ستون فقرات در تهران برای درمان این بیماری انتظار داشت.

درمان اسکولیوز با روش های خاص حرکتی

انجام حرکات ورزشی مناسب در درمان بسیاری از بیماری های مربوط به عضلات و درد های ناحیه کمر و دیگر اعضای بدن تاثیر بسیار زیادی دارد. زمانی که ستون مهره شما دقیقا از لبه تا لبه به صورت منحنی شکل گیرد، اختلالی به نام اسکولیوز به وجود می‌آید.

عمدتاً نوجوانان در سنین بلوغ ممکن است با این عارضه رو به رو شوند که برای برطرف کردن این مشکل می توان از تمرینات ورزشی و حرکات اصلاحی استفاده کرد. نکته حائز اهمیت این است که حتماً باید حرکات تمرینی زیر نظر متخصص صورت پذیرد. انجام هر گونه حرکت خود سرانه ممکن است آسیب های جدی به ستون مهره وارد نماید.

اسکولیوز ایدیوپاتیک یا بی‌علت، اسکولیوز مادرزادی، اسکولیوز سندرومی، اسکولیوز عصبی-عضلانی، اسکولیوز زودرس و اسکولیوز دژنراتیو بزرگسالان انواع اسکولیوز را شامل می شوند که بهتر است برای تشخیص هرکدام هرچه سریعتر به متخصص ستون فقرات در تهران مراجعه کنید.

فیوژن یا متصل کردن مهره ها به هم توسط بهترین جراح ستون فقرات در تهران

همانگونه که پیش تر نیز اشاره شد، در برخی از مواقع و بسته به شرایط بیمار بهترین جراح ستون فقرات در تهران ممکن است نوعی عمل جراحی را برای درمان آسیب های مربوط به ستون مهره بیمار در نظر بگیرد. یکی از این نوع اعمل جراحی، فیوژن ستون مهره نام دارد. فیوژن ستون مهره (اتصال مهره‌ها به هم) را یک نوع عمل جراحی می توانید در نظر بگیرید، که به جوش خوردن 2 و یا چند مهره در ستون فقرات مربوط می شود و آن را به یک ساختار یکنواخت و واحد تبدیل می‌کند.

متخصصان ماهر عمدتاً این نوع عمل جراحی را در هنگام بروز شکستگی مهره، انحراف ستون مهره، ضعف ستون فقرات،  اسپوندیلولیزیس و فتق دیسک کمر پیشنهاد مناسبی می دانند.

ناگفته نماند که قبل از انجام این عمل بهتر است، آزمایش هایی نظیر آزمایش خون، عکس‌برداری به وسیله اشعه ایکس از سینه، الکتروکاردیوگرام انجام شوند تا جراح بتواند تصمیم گیری مناسبی داشته باشد. این نکته را به خاطر بسپارید که بعد از عمل، به هیچ عنوان نباید از مسکن‌های ضد التهابی(آدویل و آلیو) استفاده کنید و بهتر است استامینوفن (تایلنول) را جایگزین کنید.

فرسودگی رادیویی

در این روش که نوروتومی فرکانس رادیویی نیز نامیده می شود، تزریق انجام می شود و برای درمان درد های مزمن کمر می تواند گزینه مناسبی باشد. برای انجام برنامه های فیزیوتراپی این روش تزریق می تواند بسیار کارساز باشد.

فرسودگی متداول رادیوفرکانسی (CRF)، فرسایش فرکانس رادیویی آب سرد (WCRF) و فرسایش فرکانس رادیویی پالسی (PRF) همگی انواع فرکانس رادیویی را شامل می شوند که البته WCRF می تواند برای در برگرفتن ضایعات بزرگتر نقش خود را بهتر ایفا کند. عمدتاً آن دسته از بیمارانی که نسبت به دارو های بی حس کننده موضعی حساسیت بالایی نشان می دهند، به هیچ عنوان از این روش نباید استقبال کنند.

تزریق فاست کمر

این روش درمانی کم تهاجم برای درمان درد هایی مانند عارضه مفصل فاست به کار می آید. در این روش با تزریق ماده بی حسی در مفصل، درد شما آرام خواهد شد. در برخی از شرایط کورتیزون نیز به صورت تزریقی به تسکین بلند مدت کمک می کند. می توان گفت در قسمت ستون مهره، در 2 طرف ستون مهره می توان مفاصل فاست را در نظر گرفت که به ثبات ستون مهره این مفاصل کمک می کنند.

انواع تزریق در مفصل فاست شامل تزریق فاست در ناحیه کمر، تزریق فاست در ناحیه گردن و تزریق فاست در ناحیه قفسه سینه می شود و آن دسته از افرادی که از روش های درمانی نظیر تمرین های ورزشی، فیزیوتراپی و داروهای ضدالتهابی  نتیجه ای نگرفته اند، می توانند این روش درمانی را بسیار گزینه ایده آلی در نظر بگیرند.

بیمارستان ستون فقرات تهران

بیماران مبتلا به آسیب های مربوط به ستون فقرات می توانند در بیمارستان ستون فقرات تهران و بهترین جراح ستون مهره در تهران را بیابید. معمولاً هزینه های بیمارستان ستون فقرات تهران نسبت به کلینیک ها و مطب ها مقرون به صرفه تر است ولی گاهی ممکن است کیفیت درمان در حد کلینیک های تخصصی عالی نباشد. به هر حال متخصصی که در کلینیک و مطب شخصی خود، شما را ویزیت می کند معمولاً زمان بیشتری را به شما اختصاص می دهد. در بیمارستان ستون فقرات تهران وجود دارد نیز می توان پزشکان مجربی را در این حوزه معرفی کرد.

در چه مواردی نیاز به مراجعه به بهترین جراح ستون فقرات در تهران و یا بیمارستان وجود دارد؟

تعداد مهره های ستون مهره را می توان 33 مهره در نظر گرفت. همچنین بخش گردنی، بخش سرینی، دیسک ها و اتصال بخش های مختلف را می توان به عنوان بخش های ستون فقرات نام برد. هنگامی که درد ستون مهره و یا ناحیه کمر و گردن در حدی باشد که فرد نتواند کار های روزانه خود را انجام دهد و یا اینکه این نوع درد ها حالت طولانی مدت و مزمن پیدا نماید، بدون شک می بایست نسبت به مراجعه به پزشک اقدام نمود.

بیماری های زیادی ممکن است شما را به بیمارستان بکشاند که این بیماری ها می توانند نظیر اسپوندیلیت آنکیلوزان (روماتیسم ستون فقرات)، اسیب دیسک ها، انواع آرتروز ها، انواع درد های گردنی و کمر، تومور ها و … باشد. متأسفانه برخی شکستن مهره را جدی نمیگیرند که این خود یکی از بیماری های اصلی برای مراجعه به بیمارستان است. حتی باید هرنوع آسیب نخاع را که به دلیل فشار به وجود می آید را نیز جدی بگیرید. کمرددرد و انحرافی که در قسمت ستون مهره وجود دارد نیز را نباید نادیده گرفت.

 

 

هر کدام از این بیماری ها روش درمانی خاصی را، بسته به نظر پزشک متخصص خواهند داشت. اغلب این بیماری ها با گذشت زمان به وجود می آیند. اما نکته ای که باید در این خصوص در نظر گرفته شود این است که گاهی آسیب به ستون فقرات به صورت ناگهانی و با بروز ضربه ایجاد می شود. در چنین شرایطی به خصوص زمانی که مشکوک به شکستگی در ناحیه ستون مهره باشد، نباید بیمار را جابجا نمود. چرا که حمل و نقل فرد آسیب دیده به صورت غیر حرفه ای، باعث به وجود آمدن آسیب های شدید تر و گاه غیر قابل جبران خواهد شد.

 

تشخیص علائم مشکل در ستون فقرات توسط بهترین جراح ستون فقرات در تهران

زمانی که شانه ها و کمر به صورت غیر طبیعی خم می شود و دچار انحراف شود، بهتر است به علائم بیماری مرتبط با ستون فقرات پی ببرید. همچنین بیرون زدگی یا همان پارگی دسیک کمر، آرتروز ها، پیچ خودگی هایی در ناحیه ستون فقرات نیز از آسیب های مربوط به ستون مهره به شمار می آیند. همچنین می توان گفت که کمر درد و گردن درد های ناگهانی و یا حتی تکراری همراه با درد و سوزش را نیز  می بایست بسیار جدی گرفته شود.

حالتی مانند تهوع و استفراغ، درد در ناحیه دست، درد در ناحیه پا، انواع گرفتگی و فشار ناحیه گردن و کمر، بالاتر بودن یک شانه، گزگز در ناحیه پا و بازوها و مشکل در دفع مدفوع و ادرار را می توان جزء علائم مشکلات مرتبط به ستون مهره عنوان کرد. باید توجه نمود که کهولت سن به همراه ابتلا به پوکی استخوان نیز ممکن است منجر به شکستگی در ناحیه ستوان فقرات گردد.

بنابراین احتیاط در هنگام راه رفتن و عدم بلند کردن اجسام سنگین در سنین بالا بسیار حائز اهمیت است. به طور کلی آسیب های مربوط به ستون مهره هم شامل آسیب های مربوط به استخوان ها و هم شامل آسیب های مربوط به نخاع  و اعصاب نیز می شود. بنابراین این بیماری طیف وسیعی از مشکلات را در بر می گیرد. برای تشخیص دقیق بیماری می بایست به متخصصی متبحر در این حوزه مراجعه نمود.

نتیحه گیری

عوامل بسیاری وجود دارد که منجر به ایجاد مشکلات و آسیب های جزیی و یا جدی در ناحیه ستون فقرات خواهد شد. ضربه ها، انجام ورزش ها سنگین و تکرار شونده، کم تحرکی، فعالیت های ناگهانی و … از جمله عوامل بروز این مشکلات به شمار می آیند. متأسفانه بسیاری از افراد مشکلات مربوط به ستون مهره را جدی نمی گیرند.

به همین دلیل، زمانی که به بهترین جراح ستون فقرات در تهران مراجعه می کنند با هزینه ها و روش های درمانی بسیار بالایی رو به رو می شوند. ولی اگر شما قبل از شدت درد به متخصصین این حوزه مراجعه کنید، صد درصد در درمان و برآورد هزینه ها دچار مشکل نخواهید شد. همچنین استفاده از برخی از دارو ها و حرکات ورزشی به صورت خودسرانه و بدون تجویز پزشک نیز می تواند گاهی آسیب های جبران ناپذیری را به همراه داشته باشد.

توصیه ما این است که چنانچه با علائم گفته شده مواجه شده اید، سعی کنید با مشاورین ما در این مجموعه در ارتباط باشید تا با ارائه راه حل های کاربردی شما را هرچه سریعتر برای رهایی از درد های اینچنینی راهنمایی کرده و بهترین پزشک را به شما معرفی نمایند.