cropped-7F1C28B2-9030-48F9-8365-478748A833D7-150x150

مراکز جراحی دیسک کمر با لیزر در تهران

دیسک کمر اختلالی شایع در ستون فقرات است که امروزه خیل عظیمی از افراد را به ویژه به علت سبک زندگی نادرست به خود درگیر نموده است. خوشبختانه گسترش دانش پزشکی سبب شده است تا راه های نوینی برای درمان دیسکوپاتی کمر مورد استفاده پزشکان قرار گیرد. گاهی در موارد شدید، پزشک متخصص جهت جراحی دیسک آسیب دیده اقدام می نماید. این جراحی در چند سال اخیر با استفاده از دستگاه لیزر انجام می شود. از این رو بیماران به دنبال بهترین مراکز جراحی دیسک کمر با لیزر در تهران هستند. در ادامه مقاله شما را با عمل دیسک کمر با لیزر و انتخاب بهترین دکتر لیزر دیسک کمر در تهران آشنا می سازیم

Lumbar-disc-surgery-centers-laser-Tehran

دیسک کمر چگونه به وجود می آید؟

ستون فقرات در انسان از 83 عدد استخوان مهره تشکیل شده است. این عضو با آناتومی خاصی که دارا می باشد، از نخاع و ریشه های عصبی در برابر آسیب ها حفاظت کرده و به عنوان مهمترین استخوان حمایتگر بدن انسان شناخته می شود. اختلالات دیسکوپاتی کمر عمدتا شامل پارگی و بیرون زدگی می شوند. به موازات افزایش سن، مهره های ستون فقرات بر اثر عوامل دژنراتیو، دچار سایش و تخریب می گردند و یا مایع درون آن ها خشک می شود که این امر موجب بیرون زدگی دیسک کمر می شود.

متاسفانه امروزه اشخاص با در پیش گرفتن سبک زندگی غلط، زمینه را برای بروز اختلالات دیسکوپاتی کمر فراهم می نمایند. لذا افراد بسیاری در سنین جوانی دچار پارگی دیسکوپاتی کمر می شوند. دلیل بروز این رخداد، بلند کردن اجسام ثقیل به طرز ناصحیح، استعمال دخانیات، عدم تحرک، استفاده بیش از حد از موبایل و رایانه و اشتغال در کارهایی است که نیاز به نشستن های طولانی مدت بر روی صندلی دارد.

دیسک در شرایط مذکور، تضعیف شده و پاره می شود. در نتیجه این امر، مایع ژلاتینی درون دیسک از آن بیرون زده و با آسیب به بافت های مجاور علائمی نظیر درد، گزگز، بی حسی و ضعف اعضای تحتانی را به وجود می آورد. توجه داشته باشید که علاوه بر موارد گفته شده، ضربه ناگهانی در طی تصادفات نیز می تواند، دلیل ایجاد اختلالات ستون فقرات باشد.

دیسکوپاتی کمر بسته به میزان آسیب دیدگی نشانه های مختلفی را در پی خواهد داشت و پزشکان نیز متناسب با آن درمان های مختلفی را برای افراد در نظر می گیرند. عمل دیسکوپاتی کمر با laser یکی از راه های درمان این اختلال است که از حساسیت بالایی برخوردار می باشد. بنابراین یافتن یک مرکز جراحی دیسک کمر با laser در تهرانکه مجهز به ابزار و تکنینک های روز دنیا است، بسیار حائز اهمیت می باشد.

متخصصان مراکز جراحی دیسک کمر با لیزر در تهران چه راه هایی را غیر از جراحی پیشنهاد می کنند؟

در این بخش قصد داری تا قبل از پرداختن به روش عمل دیسکوپاتی کمر با laser و معرفی مرکز جراحی دیسکوپاتی کمر با laser در تهران، به بیان راه های غیرتهاجمی و بدون نیاز به جراحی بپردازیم. همانطور که پیش از این نیز اشاره کردیم، انتخاب نوع درمان توسط پزشک بعد از تشخیص شدت آسیب دیدگی صورت می گیرد.

پزشک متخصص بعد از انجام معاینه فیزیکی و استفاده نتایج تصویربرداری های اشعه ایکس و… بهترین راه درمان را به شما پیشنهاد می کند که در قسمت زیر برخی از آن ها را مختصرا توضیح می دهیم. به خاطر داشته باشید که چنانچه پزشک شما تنها انجام عمل دیسکوپاتی کمر با laser را صلاح بداند، می بایست بدون تاخیر به انجام آن در بهترین مرکز جراحی دیسک کمر با لیزر در تهراناقدام نمایید.

داروهای ضدالتهاب و شل کننده عضلانی؛ دارودرمانی برای دیسک کمر به عنوان نخستین روش درمان به ور معمول مورد استفاده قرار می گیرد. داروهای استروئیدی و غیراستروئیدی که تنها بایستی توسط پزشک تجویز شوند، از طریق کاهش تورم باعث تسکین درد و حذف فشار از روی نخاع می گردند. شل کننده های عضلات نیز سبب کاهش درد می شوند.

تزریق دارو در فضای اپیدورال؛ یکی دیگر از روش های درمان با دارو، تزریق مستقیم ضدالتهاب ها در ناحیه اپیدورال می باشد.

اوزون تراپی؛ افراد معمولا قبل از مراجعه به مرکز جراحی دیسک کمر با laser در تهران، تحت درمان تزریق اوزون قرار می گیرند. این روش نوین، با افزایش خونرسانی در ناحیه تا حد زیادی سبب ترمیم آسیب شده و از بازگشت درد و علائم جلوگیری می نماید.

تزریق پلاسما؛ پی آر پی یا تزریق پلاسما نیز مانند اوزون تراپی می تواند، تاثیرات شگفت انگیزی را طی چند جلسه در ترمیم و کاهش درد در ناحیه ایجاد کند.

سرما و گرما درمانی؛ هدایت گرما به محل آسیب سبب تخفیف درد و سرما درمانی باعث کاهش التهابات دیسک می شود. توجه داشته باشید که استفاده از این روش نیز علیرغم راحتی و در دسترس بودن، به تشخیص و نظارت پزشک متخصص احتیاج دارد. استفاده خودسرانه از کمپرس سرد و گرم، ممکن است سبب آسیب به دیسک گردد.

عمل دیسک کمر با لیزر

همانطور که مستحضر هستید، امروزه بسیاری از اعمال جراحی توسط دستگاه لیزر صورت می گیرد. لیزر نوری است که توسط تکنولوژی مخصوصی تقویت می شود. این نور قادر به بریدن بافت های بدن بوده و نتایج بهتری را در مقایسه با تیغ جراحی بر جای می گذارد. از این رو در مرکز جراحی دیسک کمر با laser در تهراناز انرژی و حرارت بالای اشعه لیزر برای بریدن و کاهش حجم دیسک بیرون زده استفاده می نمایند.

عمل دیسک کمر با لیزر، بدون نیاز به بیهوشی عمومی و از طریق تزریق مواد بی حسی موضعی صورت می گیرد. به صورتی که بیمار دردی را احساس نمی کند. این عمل در مرکز جراحی دیسک کمر با laser در تهرانبا استفاده از دستگاه فلوروسکوپی انجام می شود. این دستگاه محل دقیق ورور اشعه لیزر را مشخص می کند.

لازم به ذکر است که دوره نقاهت عمل دیسکوپاتی کمر با laser کوتاه بوده و همچنین نیازی به بستری شدن ندارد. گفته می شود که عمل دیسکوپاتی کمر با laser تنها در موارد خفیف استفاده شده و در صورتی که آسیب به دیسک شدید باشد، عمل جراحی باز ضرورت پیدا می کند. البته تشخیص این مورد کاملا به نظر پزشک وابسته می باشد.

فیزیوتراپی در مراکز جراحی دیسک کمر با لیزر در تهران

استفاده از طب فیزیکی یک روش فوق العاده است که برای درمان مشکلات استخوان و مفاصل کاربرد فراوانی دارد. حتما در بین آشنایان و دوستان خود مشاهده کرده اید که بعد از جراحی های استخوان خصوصا در نواحی که در حرکت نقش موثری دارند، پزشکان رفتن به جلسات فیزیوتراپی را تجویز می نمایند.

انجام فیزیوتراپی علاوه بر این که به تنهایی یک روش درمان بی نظیر به شمار می آید، به عنوان مکمل اختلالات حرکتی پس از جراحی بسیار اهمیت دارد. پایه و اساس این شیوه درمانی انجام حرکت ورزش بوده و هدف آن افزایش و تقویت دامنه حرکتی افراد است. هرچند که در طی چند سال اخیر، افراد از تکنولوژی های دیگری نیز در فیزیوتراپی بهره مند می شوند.

بعد از عمل دیسکوپاتی کمر با laser، افراد اکثرا به کارشناس فیزیوتراپیست ارجاع داده می شوند. معمولا فیزیوتراپیست ابتدا از راه هایی مانند ماساژدرمانی و حرکات ورزشی به حرکت ستون فقرات و حذف فشار اضافی از روی مهره ها کمک می کند. به صورتی که انعطاف پذیری لازم به مهره ها بازگردد. برای این کار کارشناس متخصص از ماساژ با دست، ابزار مخصوص ورزشی و ورزش در آب کمک می گیرد. سپس در صورت نیاز از روش هایی مانند سوزن خشک، تکارتراپی، شاک ویوتراپی و… برای افزایش خون رسانی در ناحیه و کاهش درد استفاده می شود.

 

مراقبت های بعد از عمل لیزر دیسک کمر

بسیاری از افراد قبل از مراجعه به مرکز جراحی دیسک کمر با laser در تهران، این سوال برایشان مطرح می شود که مدت زمان بهبودی بعد از عمل دیسکوپاتی کمر با لیزر چقدر است؟ در بندهای پیشین نیز اشاره کردیم که این نوع جراحی در مقایسه با جراحی های باز کمتر تهاجمی بوده و افراد دوره نقاهت کوتاهتری را سپری می کنند.

نکته مهم در این راستا تغییر سبک زندگی و رعایت مراقبت های بعد از عمل لیزر دیسکوپاتی کمر جهت پیشگیری از عود دیسک کمر می باشد چرا که اخبار بسیاری مبنی بر بازگشت علائم دیسک کمر از بیماران بسیاری شنیده شده است. دلیل این امر عموما به عدم رعایت مراقبت های بعد از عمل لیزر دیسکوپاتی کمر بازمی گردد.

 • تا اتمام دوره نقاهت از استعمال الکل و دخانیات اکیدا پرهیز نمایید. (کشیدن سیگار رسیدن اکسیژن و مواد مغذی به بافت آسیب دیده را با اختلال مواجه می سازد)

 • با مشورت متخصص تغذیه و پزشک جراح خود مواد غنی از ویتامین، پروتئین و مواد معدنی را در رژیم غذایی خود بگنجانید. این موضوع به ویژه در افرادی با کمبود ذخایر مواد مغذی ضروری می باشد.

 • اگرچه زخم ایجاد شده در طی عمل با لیزر باز نمی باشد ولی تمیز نگهداشتن محل جراحی بسیار مهم است.

 • افراد پس از عمل در بهترین مرکز جراحی دیسک کمر با laser در تهراننیز می بایست مراقبت علائم خود بوده و از عود بیماری پیشگیری نمایند. چرا که دیسک پس از جراحی آسیب پذیر می باشد. داشتن استراحت و عدم بلند کردن وسایل سنگین یکی از مهمترین مراقبت های بعد از عمل لیزر دیسک کمر می باشد.

 • داروهای تجویز شده توسط پزشک خود را به طور منظم استفاده کرده و از مصرف خودسرانه دارو اکیدا خودداری کنید.

 • توصیه می شود تا مدتی پس از جراحی از خوابیدن به پشت اجتناب کنید تا به محل جراحی شده فشار وارد نشود.

 • در صورت مشاهده علائمی مانند اختلال در گوارش، تب، سردرد، عدم کنترل ادرار و… سریعا به متخصص خود مراجعه نمایید.

 • به دلیل آسیب پذیری بالایی که دیسک در این افراد دارا می باشد، پیشنهاد می شود تا سبک زندگی خود را تغییر داده و در نحوه نشست و برخاست دقت نمایند.

 • تا مدت دو روز از استحمام پرهیز کنید.

 • توصیه می شود که به مدت 2 الی 3 روز بعد عمل، از کمربندهای طبی مخصوص با مشورت پزشک استفاده کنید.

 • افراد می بایست پس از عمل دیسکوپاتی کمر با laser تا مدتی از تووالت فرنگی استفاده نمایند.

 

هزینه جراحی دیسک کمر با لیزر

اطلاع از هزینه دیسک کمر با لیزر برای بسیاری از افراد مهم است. از همین جهت لازم دانستیم که در این بخش به آن بپردازیم. شایان ذکر است که معیارهای گوناگونی در تعیین میزان هزینه دیسکوپاتی کمر با laser دخیل می باشند و نمی توان به عدد دقیقی تحت عنوان هزینه جراحی دیسک کمر با لیزر پی برد.

از جمله ملاک هایی که در این میزان موثر هستند می توان به منطقه جغرافیایی مرکز جراحی دیسکوپاتی کمر با laser در تهران، درجه تبحر پزشک جراح، شدت آسیب دیدگی کمر، خدمات ارائه شده از سمت مرکز جراحی دیسکوپاتی کمر با لیزر در تهرانو… اشاره نمود. همچنین دقت داشته باشید که چنانچه تحت پوشش شرکت های بیمه باشید، می توانید برای پرداخت همه یا بخشی از هزینه جراحی دیسک کمر با لیزر به شرکت بیمه درخواست بدهید.

ضمنا فراموش نکنید که قبل از هر اقدامی باید بهترین مرکز جراحی دیسک کمر با laser در تهرانرا پیدا کنید و هزینه را در اولویت انتخاب خود قرار ندهید زیرا بسیار هستند افرادی که سلامت خود را قربانی هزینه پایین جراحی در مراکز غیرتخصصی نموده اند.

مراکز جراحی دیسک کمر با لیزر در تهران

حتما تا به حال به این نتیجه رسیده اید که عمل دیسکوپاتی کمر با laser از حساسیت بالایی برخوردار بوده و در صورتی که افراد به پزشکان باتجربه در این زمینه مراجعه نکنند، با عواقب جبران ناپذیری مواجه می شوند. کوچک ترین آسیب به بافت نخاع در داخل ستون فقرات باعث می شود تا افراد از دریافت و انتقال بسیاری از پیام های عصبی حسی و حرکتی محروم شوند. برای انتخاب بهترین مرکز جراحی دیسکوپاتی کمر با لیزر در تهرانباید به ویژگی هایی اعم از داشتن تجهیزات مناسب و وجود پزشکان خبره دقت نمایید.

مرکز جراحی دیسک کمر با laser در تهرانمی بایست به جدیدترین دستگاه لیزر روز دنیا، دستگاه فلوروسکوپی، دستگاه عکس برداری رزونانس مغناطیسی، سی تی اسکن، سی تی مایلوگرافی و… مجهز باشد. همچنین عمل در بهترین مرکز جراحی دیسکوپاتی کمر با لیزر در تهرانباید توسط پزشکان متخصصان که دانش کافی را در این زمینه دارند انجام شود.

شما می توانید با تحقیق و پرس و جو از مراجعین قبلی مرکز جراحی دیسک کمر با laser در تهراناز میزان مطلوب بودن خدمات و نحوه جراحی مطلع گردید. پزشکان مراکز جراحی بایستی تخصص کافی، تجربه لازم، میزان رضایتمندی بالای بیماران، بروز کمترین عارضه بعد از عمل و… را در رزومه کاری خود به همراه داشته باشند.

یکی از مواردی که می توان در انتخاب بهترین مرکز جراحی دیسکوپاتی کمر با laser در تهرانبه آن پرداخت، میزان دسترسی مرکز یا بیمارستان به افراد و مسافت آن تا منزل می باشد. به بیان دیگر اگر مرکز جراحی دیسکوپاتی کمر با لیزر در تهرانبه محل سکونت شما نزدیک باشد، رفت و آمد شما به مرکز با سهولت بیشتری انجام خواهد شد. البته توجه کنید که این موضوع در مقایسه با ملاک کیفیت از اهمیت کمتری برخوردار است.

چه خدماتی در مراکز جراحی دیسک کمر با لیزر در تهران ارائه می شود؟

در قسمت فوق مفصلا در رابطه با تجهیزات و خدمات موجود در مراکز جراحی دیسک کمر با لیزر در تهران مواردی را ذکر کردیم. لازم است بدانید که مرکز جراحی دیسکوپاتی کمر با laser در تهرانخدمات دیگری را نیز برای مراجعین در نظر دارد. مشاوره قبل از عمل دیسک کمر با لیزر، یکی از اقداماتی است که بایستی به صورت تخصصی انجام می شود.

در صورتی که شما کاربران گرامی به بهترین مرکز جراحی دیسکوپاتی کمر با laser در تهرانمراجعه کنید. حتما با پزشکان متخصص ارتوپد و سایر متخصصان مشاوره خواهید داشت. به صورتی که نیاز به عمل جراحی و مفید بودن آن برای شما بعد از آزمایشات مختلف، در نزد پزشکان محرز می گردد. سپس پزشک مسیر درمان را برای شما شفاف سازی نموده و درمان را آغاز می کند.

 

سخن آخر

اختلالات ستون فقرات مانند دیسکوپاتی کمر به اقدام سریع جهت درمان نیاز دارد زیرا در غیر این صورت ممکن است، شرایط وخیم شده و افراد با علائمی همچون مختل شدن عملکرد روده، مثانه و کلیه مواجه شوند. همچنین در صورتی که آسیب و فشار به بخش های بیشتر مانند نخاع و اعصاب گسترش پیدا کند، بی حسی و ضعف در حرکت مشاهده می شود.

بنابراین برای پیشگیری از بروز مشکلات این چنینی افراد می بایست به پزشک مراجعه کرده و در صورت نیاز به جراحی، بهترین مراکز جراحی دیسک کمر با لیزر در تهران بیابند. برای اطلاع بیشتر از این موضوع می توانید پس از مطالعه مقاله فوق برای انتخاب مرکز جراحی دیسکوپاتی کمر با laser در تهرانبا ما تماس بگیرید.