برای ورم پا به چه پزشکی مراجعه کنیم

برای ورم پا به چه پزشکی مراجعه کنیم؛ متخصص ارتوپد بهترین انتخاب برای درمان

در این مقاله موضوع مهمی مانند ورم پا و علت بروز آن را مورد بررسی قرار می دهیم. در برخی مواقع ممکن است افراد فقط در مچ پا یا فقط در پا، ورم را مشاهده کنند و بدون آن که دیگری درگیر شود اتفاق می افتند.

همانطور که می دانید ورم پا نشان دهنده آن است که مشکلات زمینه ای برای فرد اتفاق افتاده است به طور کلی نگران کننده نیست اما افراد بایستی بعد از روئیت ورم پا به پزشک مراجعه نمایند. حال بایستی برای ورم پا به چه پزشکی مراجعه کنیم؟ باید بگوییم که بعد از بروز اختلالات پا باید به بهترین کلینیک تخصصی برای ورم پا که تخصص کافی و لازم را در این زمینه داشته باشد، مراجعه نمایید.

در ادامه این مقاله مطالب پر اهمیتی از جمله برای ورم پا به چه پزشکی مراجعه کنیم؟ دارو برای ورم پا بهترین دکتر برای ورم پا برای ورم بدن به چه دکتری مراجعه کنیم؟ را در اختیار شما می گذاریم. با ما همراه باشید.

برای ورم پا به چه پزشکی مراجعه کنیم

علت ورم پا و برای ورم پا به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

ورم پا (مچ پا، زانو، ساق و…) به دلایل مختلفی اتفاق می افتد و در علم پزشکی تورم نام دارد که این تورم همان باد کردن یا بزرگ شدن غیر طبیعی ناحیه های مختلف بدن می باشد. بنابراین زمانی که مچ پا تورم پیدا کن به این معنی می باشد که در این ناحیه اتفاقی رخ داده است و موجب شده است که مچ پا بزرگ شود.

منظور از بزرگ شدن یا تورم افزایش مایع درون بافت ها می باشد اما علاوه بر افزایش مایعات می تواند به دلیل افزایش سلول های التهابی نیز این اتفاق رخ دهد.

اکثرا عواملی که موجب می شوند پا ورم کند بر روی مچ پا نیز تاثیر می گذارند و باعث می شوند این ناحیه نیز متورم شود. علات های اصلی ادم پا شامل موارد زیر می باشد:

نقرس: زمانی که افراد به عارضه ای به نام نقس مبتلا می شوند، انگشتان شست یا کف پایشان به طور ناگهانی متورم می شود. و زمانی که مفصل با آسیب دیدگی مواجه می شود حساسیت به لمس پیدا می کند و پوست قرمز می شود.

آسیب: بسیاری از افراد با آسیب های استخوانی مواجه شده اند و ورم پا را تجربه کرده اند. یکی از شایع ترین آسیب های ادم پا پیچ خورگی می باشد که باعث می شود رباط ها کشیده شوند. اگر در این شرایط تورم از بین نرود و درد شدید و ادامه دار باشد، افراد بایستی به بهترین دکتر برای ورم پا مراجعه کنند و در جواب سوالی مانند برای ورم پا به چه پزشکی مراجعه کنیم، باید بگوییم که دکتر متخصص ارتوپد می تواند با داشتن علم و آگاهی اختلالات پا را درمان کند اما بایستی بدانید که در انتخاب پزشک آگه باشید.

بارداری: در دوران بارداری شایع ترین شایع ترین عارضه ورم پا می باشد اما اگر به صورت ناگهانی این اتفاق رخ دهد و حالت طبیعی نداشته باشد، می تواند نوعی عارضه به نام پره اکلامپسی باشد. این بیماری سبب می شود که فشار خون بیش از حد بالا رود و تورم غیر عادی رخ دهد و همراه با تورم نشانه های دیگری همچون استفراغ، شکم درد، سردرد و… را به همراه دارد.

دیابت: یکی از علائم مهم و اصلی، ادم نام دارد. زمانی که این عارضه بروز پیدا می کند در ناحیه کف پا مایعات و آب جمه می شوند.

لخته خون: زمانی که خون در رگ ها در یک جا تجمع پیدا می کنند، راه برگشت خون به قلب مسدود می شود و این امر را لخته شدن خون می نامند. زمانی کگه این لختگی وارد خون شود می تواند خطر مرگ را افزایش دهد و افراد در این شرایط خطرناک، در ناحیه پا تورم و درد نیز مشاهده می کنند. زمانی که با چنین مشکلاتی مواجه شدید خود را به بهترین دکتر برای ورم پا مراجعه نمایید.

لنف ادم: لنف نوعی مایع می باشد که در بدن وجود دارد و وظایف آن سم زدایی و از بین بردن باکتری می باشد. به طور کلی غدد لنفاوی ، لنف را فیلتر می کنند اما در برخی مواقع امکان دارد که لنف گیر کند و تورم ایجاد شود.

دیگر دلایلی که ممکن است در ورم پا تاثیر بگذارد و باعث شود زندگی افراد بی کیفیت شود شامل ( طولانی نشستن، زمان پریود، زمان استفاده از استروژن، مصرف نمک بیش از اندازه، استفاده از داروی مخصوص ضد افسردگی، هورمونی، استروئید یا مسدود شونده های کانال کلسیمی، صدمه دیدن سیستم لنفاوی توسط جراحی، اختلالات موجود در ناحیه استخوان، تاندون و … که در بیشتر مواقع درد را به همراه دارد، فرو رفتگی ناخن در گوشت، پیدایش عفونت، اختلالات در قلب، اختلالات در کلیه، اختلالات در کبد) می باشد.

علائم ورم مچ پا چیست و برای ورم پا به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

همانطور که در پاراگراف های قبل ذکر نموده ایم ورم مچ پا به دلایل مختلفی رخ می دهد که این عوامل شامل بیماری های زمینه ای یا اندام محلی می باشد در این بخش علت تورم را برای شما بازگو خواهیم کرد. یکی از مهم ترین عواملی که موجب می شود ورم پا به وجود آید رگ به رگ شدن یا به عبارت دیگر کشیدگی رگ می باشد.

همانطور که درموارد قبل ذکر نموده ایم بیماری قلبی و کبدی نیز نوعی بیماری ای است که بر کل بدن تاثیر می گذارد و زمانی که مایع در پا  تجمع  پیدا می کند و فرد نمی تواند زمان راه رفتن تمرکز داشته باشد و این امر باعث می شود که ادم پا رخ دهد و فرد نتواند به راحتی فعالیت های روز مره خود را انجام دهد.

به طور کلی برای برای ورم پا به چه پزشکی مراجعه کنیم؟ افراد بایستی برای علت ورم پا همچنین درمان اختلالات موجود در پا به بهترین دکتر برای ورم پا که اصطلاحا دکتر ارتوپدی نام دارد مراجعه نمایند تا از عوارض جانبی دور باشند.

برای درمان خانگی ورم پا از چه چیزی باید استفاده کنیم؟

درمان خانگی یکی از درمان های محبوب در میان مردم می باشد زیرا درمانی ساده و بدون خونریزی به حساب می آید بنابراین بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای درمان شیمیایی از درمان ستنتی و خانگی استفاده نمایند. اما در این پاراگراف بایستی بگوییم که همیشه درمان خانگی برای همه بیماری ها مناسب نیست و افراد باید به پزشک متخصص مربوطه مراجعه نمایند.

در پاسخ سوال برای ورم پا به چه پزشکی مراجعه کنیم باید بگوییم که مراجعه به بهترین دکتر ارتوپد می تواند مشکلات و اختلالات پا را همچون ورم پا را درمان کند. در ادامه این پارگراف برخی عوامل که در درمان ادم پا موثر می باشند و خانگی نیز هستند را برای شما شرح می دهیم.

حمام گرم و مصرف اسانس گریپ فروت: به طور کلی افراد می توانند با دوش حمام گرم و با استفاده از اسانس گریپ فروت به درمان ورم پا کمک کنند. علاوه بر گریپ فروت روغن زیتون و روغن بادام نیز در درمان درد و کاهش تورم نیز بسیار موثر می باشند.

انجام ورزش یوگا: در برخی مواقع ورزش می تواند در درمان بسیاری از بیماری ها بخصوص جریان خون بسیار تاثیر گذار باشند و یک راه مناسب برای تحرک می باشد.

 استفاده از مکمل های منیزیم: منیزیم میتواند در رهایی ادم بسیار تاثیر گذار باشد. مصرف منیزیم روزانه دو میلی گرم می باشد اما در افرادی که بار دار هستند متفاوت می باشد بنابراین افرادی که باردار هستند بایستی برای مصرف مکمل منیزیم به چزشک متخصص مراجعه نمایند تا افراد با مصرف بیشتر دچار مشکلات و عوارض جانبی نشوند. پزشک در افراد باردار علاوه بر مصرف منیزیم رژیم غذایی مناسبی قرار می دهد که سرشار از ویتامین های معدنی، پروتئین،م منیزیم و… می باشد.

ناحیه متورم را در نمک و آب خیس کنید: افراد برای آن که پای خود را در نمک و آب خیس کنند بایستی دوز نمک اپسوم را در وان آب  قرار بدهند سپس به مدت بیست دقیقه در وان بخوابند این روش می تواند در درمان خانگی ادم پا تاثیر گذار باشد.

استفاده از جوراب محافظ:  این جوراب می تواند به صورت ساق یا جوراب شلواری باشد و هنگام پوشیدن کمی مشکل ایجاد شود اما به طور کلی هدف از استفاده از این جوراب ها کاهش تورم و درد می باشد بنابراین بایستی تنگ باشد تا بتواند تفاوت هایی ایجاد کند.

ماساژ درمانی: افراد بایستی برای مراجعه به بهترین دکتر از خجالت کشیدن بپرهیزند و به راحتی مشکلات خود را بازگو کنند تا پزشک بتواند با لمس ناحیه متورم و دردناک علت و درمان را بیابد. ماساژ درمانی نیز می تواند با انجام حرکات به خصوص در درمان ورم پا و در پا بسیار تاثیر گذار باشد.

نوشیدن آب کافی: در بسیاری از موارد ممکن است افراد در بدن خود با نمک اضافی مواجه شوند و این موضوع می تواند یکی از دلایل تورم پیدا کردن پا باشد بنابراین نوشیدن مقدار کافی آب می تواند نمک اضافه را در بدن رقیق کند به همین منظور نوشیدن آب روزانه 8 تا 10 لیوان برای همه افراد ضروری می باشد زیرا این حرکت میتواند به دفع کردن سموم بدن و مواد اضافیه بدن کمک به سزایی کند . یکی دیگر از موادی که دارای خواص التهابی هستند و آب کافی دارند و برای بدن بسیار مناسب می باشند خیار و لیمو می باشند.

آب نیرو بخش: افراد با قرار دادن پا و ناحیه تورم یافته در دمای اتاق یا سرد می توانند به از بین بردن تورم کمک کنند در این مورد گنه گنه در کاهش یافتن التهابات موجود در آن ناحیه بسیار تاثیر گذار می باشد.

آب درمانی: آب درمانی به درمان ورم پا بسیار کمک می کند و این آب درمانی شامل شنا یا حرکت شناور در آب می باشد. اب درمانی به منظور فشار وارد شده از سوی آب می باشد زیرا این حرکت می تواند در گردش خون و استراحت دستگاه گردش خون همچنین کشش بدن بسیار تاثیر گذار باشد افرادی که در منزل استخر ندارند می توانند با مراجعه به سالن های ورزشی به مشکلات خود رسیدگی کنند.

بالا نگه داشتن پا ها: افراد بایستی پاهای خود را بالا نگه د ارند یا به عبارت دیگر در زمان استراحت پاهای خود را روی بالشت قرار بدهند به طور کلی قرار دادن پا بالا تر از سطح قلب به افراد بسیار کمک می کند همچنین باعث می  شود که تورم در پا از بین برود.

درمان های که افراد می توانند در اثر ضربه انجام دهند به شرح زیر می باشد:

استراحت کردن: زمانی که از پای آسیب دیده استفاده کنید ممکن است باعث شوید که دستگاه جریان خون و سلول های آسیب دیده تحریک شوند و این امر موجب شود که تورم به وجود آید.

زمانی که افراد با مشکلاتی همچون پیچ خوردگی، یا جمع شدن مایعات اضافی و … مواجه می شوند با سوالی مانند برای ورم پا به چه دکتر مراجعه کنیم روبه رو می شوند که بایستی بگوییم مراجعه به متخصص می تواند در درمان بسیار اهمیت داشته باشد.

بستن پا توسط باند کشی: افراد بایستی برای درمان ورم پای خود از باند کشی استفاده کنند تا توسط فشار وارد شده دستگاه گردش خون و مایعات تحت تاثیر قرار بگیرند و این امر موجب می شود که ناحیه آسیب دیده درمان شود و تورم کاهش پیدا کند. باند ها باید تنظیم باشند و به طوری نباشد که خونرسانی در فرد از بین برود یا قطع شود.

استفاده از کمپرسور سرد: زمانی که افراد دچار صدمه دیدگی یا قطع جریان خون می شوند بایستی بلافاصله بعد از وارد شدن صدمه از کمپرس سرد استفاده کنند. استفاده مکرر کمپرس سرد روزانه چند بار باعث می شود تورم بر اثر ضربه کاهش پیدا کند.

استفاده از زرده تخم مرغ به اضافه زردچوبه: زردچوبه و ضربه تخم مرغ خاصیت درمان تورم و ضرب دیدگی را دارد. افراد برای استفاده از این دو مورد بایستی آن ها را با یک دیگر ترکیب کنند سپس روی ناحیه آسیب دیده ذقرار بدهند و در آخر با استفاده از پارچه تمیز ناحیه آسیب دیده را ببندند. افراد باید زمانی از این ترکیب استفاده کنند که راه نروند.

استفاده از داروهایی که پزشک متخصص ارتوپد تجویز نموده است همچنین تحت نظر بودن تا زمان بهبودی: معمولا پزشک ارتوپد برای کاهش تورم و درد داروهایی همچون ایبوپوفن را تجویز می کند تا علاوه بر کاهش تورم به آرام شدن درد نیز کمک کند.

چه زمانی بایستی به دکتر ارتوپد مراجعه نمود؟

زمانی که افراد با انجام درمان های خانگی هیچ نتیجه ای یافت نکردند بایستی به پزشک متخصص ارتوپد مراجعه کنند تا با انجام معاینات لازم مشکلات و اختلالات استخوان ها را بیابد سپی برای درمان از اقدامات لازمی استفاده نماید علاوه بر موضوع ذکر شده زمانی که افراد تورم همراه با درد داشته باشند بایستی حتما به پزشک مراجعه کنند تا با مشکلات بدتری مواجه نشوند.

از جمله مواردی که نیاز می شود به پزشک مراجعه نمایید شامل (تورم، قرمزی، گرما، ورم به اضافه درد، تورم در طولانی مدت، ورمی که به طور اتفاقی و ناگهانی به وجود آید، زمانی که یک پا متورم باشد، زمانی که در ناحیه سینه درد احساس کند، اختلالات تنفسی، غش کردن یا حالت سرگیجه، سرفه ای که همراه با خون باشد، تورم بدون علت اتفاق افتد، صدمه دیدن بر اثر تصادف و ضربه، رنگ پریدگی پا ) می باشد.

زمانی که افراد با مشکلات غیر ضروری مواجه می شوند بایستی با استراحت کردن و مراقبت نمودن درمان را سریع انجام دهند. در برخی مواقع ممکن است تورم به دلیل مشکلات کلیوی به وجود آید و یا به دلیل عوارض مصرف دارو باشد بنابراین زمانی که با این عارضه مواجه شدید به پرشک متخصص مربوطه مراجعه نمایید تا درمان را سریع تر انجام دهید زیرا با تشخیص درست پزشک می توانید بهترین راه برای درمان را برگزینید.

انواع درمان

تخلیه نمودن مایع لنفی به صورت دستی: ماساژ می تواند در تخلیه مایع لنفی تاثیر گذار باشد زیرا می تواند مایع را به سیستم بدن بازگرداند. این روش در کاهش تورم پا بسیار تاثیر گذار می باشد و نیازی به آماده سازی ندارد. این روش را فیزیوتراپ انجام می دهد.

ورزش برای درمان ورم: ورزش می تواند در کاهش التهاب و ورم بسیار تاثیر گذار باشد. زمانی که افراد ورزش می کنند عضله های بدن مانند پمپ کار می کنند و این امر موجب می شود که مایع لنف تخلیه شود. برای آن که تخلیه مایع لنف زود تر انجام شود بهتر است از جوراب واریس استفاده کنید تا با فشار بیشتر تورم کاهش یابد.

مراقبت کردن پوست: افراد باید برای جلوگیری از عفونت به دقت ناحیه بریده شده را خشک کنند علاوه بر این موضوع تمیز نگه داشتن ناحیه برش داده شده بسیار پر اهمیت می باشد بنابراین بیمار بایستی به خوبی ناحیه آسیب دیده را شست و شو دهد و بگذارد رطوبت به زیر پوست نفوذ کند همچنین کوتاه کردن ناخن دست و پا نیز در جلوگیری از عفونت بسیار تاثیر گذار می باشد.

عمل جراحی: زمانی که درمان های خانگی در کاهش التهاب تاثیرگذار نباشند، عمل جراحی پیشنهاد می شود و افراد برای انجام جراحی بایستی بهترین پزشک متخصص را انتخاب کنید.

برای ورم پا به چه پزشکی مراجعه کنیم؟

برای پاسخ به سوال برای ورم پا به چه پزشکی مراجعه کنیم بایستی بسیاری از موارد را مورد بررسی قرار بدهیم تا بتوانیم در درمان اختلالات پا به شما کمک کرده باشیم.

زمانی که افراد بعد از بلند شدن همچنان در پای خود ورم و درد احساس کنند، باید به دکتر متخصص ارتوپد مراجعه نمایند. همانطور که در موارد قبل ذکر نموده ایم بارداری می تواند یکی از دلایل ادم پا باشد به همین منظور فرد باردار نمی تواند این علائم را نادیده بگیرد و باید حتما تحت نظر پزشک متخصص باشد علاوه بر بارداری و دیگر دلایل مانند راه رفتن، فعالیت داشتن یا ضربه علت تورم می تواند اختلال در دستگاه گردش خون باشد زیرا زمانی که خون دررگ دچار مشکل و اختلال شود، خون رسانی به درستی انجام نمی شود و این امر موجب می شود علاوه بر آب در خون و بافت پا باعث می شود که تورم در ناحیه های مختلف پا به وجود می آید. از عوارض جانبی دارو می توانیم آماس زردپی، صدمه و عارضه پزشکی مثل دیابت می تواند در ناحیه تحتانی ورم ایجاد کند.

دارو برای ورم پا

زمانی که درناحیه پا تورم ایجاد شود پزشک با تجویز دارو برای ورم پا که تخلیه ادرار می باشد می تواند مشکلات تورم را بر طرف کند زیرا داروهای ادرار آور می تواند با دفع کردن ادرار سموم را از بین برود به درمان کلیه کمک کند به همین منظور زمانی که پزشک دارو برای ورم پا تجویز می کند افراد غیر عادی سرویس می روند و دچار ادارر شدید می شوند.

همانطور که در موارد قبل توضیح داده ایم علت تورم پا به دلایل مختلفی می باشد که درمان های مختلفی نیز دارند به عنوان مثال  ترومبوز توسط داروی رقیق کننده که دارو برای ورم پا می باشد، از بین می رود و درمان می شود و برای درمان اختلالات قلبی و دستگاه گردش خون، داروی ادرار آور تجویز می شود تا قلب بتواند عملکرد بهتری داشته باشد.

علاوه بر این موضوع می توان از داروهای آنتی بیوتیک در درمان عفونت پوستی استفاده نمود و تورم پا به این دلایل را از بین برد. برای تجویز دارو درمانی با  سوالی مانند برای ورم پا به پزشکی مراجعه کنیم مواجه می شوید که بایستی بگوییم مراجعه به متخصص ارتوپد بسیار تاثیر گذار می باشد.

برای ورم پا به چه پزشکی مراجعه کنیم و بهترین دکتر برای ورم پا چه کسی می باشد؟

همانطور که می دانید برای یافتن بهترین دکتر برای ورم پا به چه پزشکی مراجعه کنیم ؟ بایستی بسیاری از ویژگی های دکتر را مورد بررسی قرار بدهید زیرا همانطور که می دانید پزشک متخصص می تواند علاوه بر از بین بردن اختلالات بدن از بروز عارضه جلو گیری کند همچنین با تشخیص درست و سریع اقدامات لازم برای درمان را انجام می دهد و نمی گذارد فرد به مدت طولانی درد دو التهاب را تحمل کند بنابراین برای ورم پا به چه پزشکی مراجعه کنیم برای انتخاب بهترین دکتر برای ورم پا بایستی یک سری موارد را مورد بررسی قرار دهید که این موارد شامل عبارت های زیر می باشد.

مطمعئن شدن از تخص پزشک اولین معیاری می باشد که بسیار در درمان تاثیر گذار است. افراد می توانند با استفاده از سایت های پزشکی و جست و جو در اینترنت نیز بهترین دکتر برای ورم پا را بیابند.

افراد بایستی برای یافتن بهترین دکتر برای ورم پا از بیماران سوالاتی در مورد رضایتشان از پزشک و روش درمان بپرسند تا با اعتماد کامل بتوانند مشکلات خود را درمان کنند.

دیگر مواردی که برای یافتن بهترین دکتر برای ورم پا پراهمیت می باشد مهارت و با تجربه بودن پزشک می باشد زیرا پزشک با دانستن آناتومی بدن می تواند معاینات لازم را انجام دهد و مشکلات تورم و التهاب یا اختلالات استخوانی مربوط به ورم پا را درمان کند بنابراین برای درمان ورم پا بهترین متخصص را بیابید تا با عارضه های جانبی مواجه نشوید.

اخلاق پرسنل کلینیک درمانی بسیار پر اهمیت می باشد زیرا پزشک بایستی با حوصله و دقت فراوان به صحبت های بیمار گوش دهد و برای درمان بهترین راه حل را پیش بگیرد و علاوه بر این موضوع زمانی که پزشک اخلاق خوب و درستی داشته باشد افراد تمایل بیشتری برای درمان نزد این پزشک دارند.

افراد بایستی برای درمان ورم پا به صورت متدام تحت درمان باشند و این طول درمان ممکن است زمان ببرد و افراد چند دفعه نزد پزشک بورند بنابراین موقعیت مکانی کلینیک دبایستی نزدیک منزل باشد تا فرد بتواند به راحتی به کلینیک دسترسی داشته باشد همچنین دیگر دلایل برای نزدیک بودن کلینیک مد نطر این است که افرادی که با مشکلات و اختلالات ورم در پا مواجه هستند، با نشستن طولانی مدت در ماشین می توانند به متورم شدن و تشدید بیشتر تورم کمک کنند بنابر این در انتخاب پزشک و کلینیک معتبر آگاهی های لازم را داشته باشید.

برای ورم بدن به چه دکتری مراجعه کنیم؟

به طور کلی بیش از نیمی از بدن را مایعات (آب) تشکیل می دهند اما ممکن است در برخی مواقع به دلایل مختلفی در این ناحیه آب تجمع پیدا کند  از آن جایی که گرانش زمین در تجمع یافتن آب در پایین بدن موثر است امکان دارد کل بدن یا دو تا پا را درگیر کند بنابراین افراد زمانی که به دصورت متداوم سر پا می ایستند بایستی برای استراحت پاهای خود را ین کار در گردش مایعات و جریان خون در بدن بسیار پراهمیت می باشد.

به طور کلی ورم در بدن نشان دهنده اختلالی در بدن می باشد بنابراین زمانی که افراد با ورم مواجه شوند با سوالی مانند برای ورم بدن به چه دکتری مراجعه کنیم؟مواجه می شوند در این جا باید بگوییم که بستگی دارد ورم به چه دلیلی باشد اگر بر اثر حادثه، آرتروز، روماتیسم و مشکلات مفصلی باشد افراد بایستی به دکتر متخصص ارتوپد مراجعه نمایند.

اما همانطور که گفتیم همیشه ورم به دلیل آسیب استخوانی نمی باشد و در بسیاری از مواقع ممکن است به دلایل اختلالات کلیوی و قلبی باشد بنابراین با مراجعه به دکتر متخصص مربوطه و انجام اقدامات لازم متوجه می شویم که برای ورم بدن به چه دکتری مراجعه کنیم؟و چه اقداماتی را برای درمان انجام دهیم.

درمان ورم پا با طب سنتی

ورم پا می تواند خانم و اقا را درگیر کند و رده سنی نمیشناسد و ممکن است برای افراد نوجوان تا میانسال رخ دهد بنابراین افراد برای درمان دنبال راهی هستند که ورم را از بین ببرند و کیفیت زندگی خود را بازگردانند. افراد می توانند از روش های مختلفی برای کاهش التهاب یا از بین بردن ورم استفاده کنند اما این نکته را نباید از خاطر ببرید که بهترین روش برای درمان ابتدا مراجعه به پزشک متخصص می باشد.

امروزه با گذشت زمان و نتیجه های مثبت فراروان بسیاری از افراد برای درمان بیماری هایشان از طب سنتی استفاده می کنند زیرا طب سنتی می تواند بدون عوارض نیمی از بیماری را درمان کند و در برخی مواقع التهاب را به طور کلی از بین ببرد.

از جمله موارد سنتی ای که می توانند در درمان التهاب و ورم پا تاثیر گذار باشند به شرح زیر می باشند:

نمک: یکی از مواردی  که در درمان خانگی بسیار مهم است نمک می باشد زیرا خاصیت از بین بردن التهاب و ورم را دارد. افراد برای استفاده از این مورد می توانند با استفاده از نمک حمام کنند تا به درمان و کاهش التهاب بدن خود  کمک کنند.

سرکه سیب: سرکه سیب نیز با داشتن خاصیت ضد التهابی می تواند مانند آرام بخش عمل کند و درد و التهاب را از بین ببرد. افراد برای استفاده از این مورد باید بسیاری از موارد را رعایت کنند این موارد شامل استفاده از پارچه نخی تمیز و سرکه سیب می باشد همچنین ناحیخ متورم بایستی خشک و تمیز باشد و پس از آغشته شدن سرکه 20 دقیقه بماند سپس شست و شو داده شود.

آلوئه ورا: آلوئه ورا نیز مانند دیگر مواردی که ذکر نموده ایم خاصیت ضد التهابی دارد و علاوه بر درمان التهاب و کاهش ورم و درد می تواند بسیاری از مشکلات دیگر بدن را نیز درمان کند. برای استفاده از این مواد باید ترکیباتی به وجود آورد این ترکیبات شاکل روغن زیتون، روغن ناریگیل و ژل آلوئه ورا می باشند. افراد بایستی این سه مورد را با یک دیگر مخلوط نموده سپس ترکیبات به دست آمده را توسط پارچه تمیز بر روی ناحیه آسیب دیده قرار بدهند سپس بگذارند چند دقیقه بماند تا جذب پوست شود.

نعناع: نعناع گیاهی طبیعی است که می تواند مانند دیگر موارد خاصیت ضد التهابی داشته باشد و به دلیل طبیعی بودن آلرژی ای برای افراد به وجود نمی آورد. برای استفاده از گیاه طبیعی نعناع آن را ابتدا توسط آب بجوشانید سپس بعد از رد کردن از صافی مایع را توسط دستمال تمیز روی ناحیه آسیب دیده قرار بدهید و در آخر با پارچه ای دیگر یا بانداژ مخصوص ناحیه مدنظر را ببندید.

روغن درمانی: یکی از مهم ترین روش ها در طب سنتی روغن درمانی می باشد زیرا کمک می کند که جریان خون در بدن به خوبی انجام ذشود علاوه بر درمان ورم پا برای گرفتگی عضلات و کشش و دیگر موارد نیز نیاز می باشد. از جمله مواردی که در روغن درمانی کاربرد دارند روغن زیتون، روغن خردل و روغن نارگیل می باشند. افراد می توانند با ترکیب این روغن ها و ماساژ آن بر روی ناحیه آسیب دیده به کاهش التهاب و ورم کمک کنند. نکته دیگری که حائز اهمیت می باشد این است که تکرار این ماساژ درمانی در روز به طور متداوم بسیار مهم می باشد و می تواند به راحتی تاثیر بگذارد.

جعفری: دم نوش جعفری می تواند التهابات موجود در پا را درمان کنید زیرا خاصیت ضد التهابی دارد و می تواند تورم موجود در پا را به دلایل مختلف درمان نماید. برای مصرف این دمنوش، می توانید مقدای جعفری خشک شده را در آب جوش بریزید و بگذارید که دم بکشد سپس میل کنید این کار را هر روز انجام دهید تا بتوانید به درمان التهابات موجود در بدن کنم کنید.

زردچوبه: دیگر روشی که برای درمان التهاب و دیگر موارد بدن بسیار مهم می باشد زردچوبه میباشد زیرا با خاصیت ضد التهابی بسیاری از مشکلات بدن را درمان کرده است و امروزه در طب سنتی طرفدار بسیاری دارد. افراد می توانند برای مصرف زردچوبه ترکیباتی مانند شیر و عسل را نیز با آن ترکسب نمایند سپس بنوشند.

خوردن کلم: کلم یک نوع گیاه طبیعی می باشد که خاصیت ضد التهابی دارد و میتواند مشکلات افراد را در بدن به دلیل تورم را از بین ببرد. افراد برای مصرف کلم ابتدا باید آن را به صورت تمیز بشویند سپس روزانه چند تکه از آن را مصرف کنند تکرار خوردن کلم هروز می تواند به درمان زودتر التهابات تسریع بخشد.

زنجبیل: نوشیدنی زنجبیل نیز می تواند در کاهش التهاب تاثیر گذار باشد. همانطور که می دانید زنجبیل نوعی ماده ای است که تب گرمی دارد و برای مشکلات و توررم هایی که بر اثر سرما هستند بسیار مناسب می باشد. افراد برای استفاده از این ماده می توانند مقداری زنجبیل تازه را با استفاده از آب جوش دم کنند سپس روزانه به طور مکرر این مواد خوش طعم و بو را میل نمایند تا بتوانند به مشکلات تورم و کاهش التهابات موجود در بدن کمک نمایند.

نکته ای که در این بخش بسیار حاز اهمیت است این است که به طب سنتی برای درمان ورم پا بسنده نکنید و حتما به پزشک متخصص مراجعه نمایید و با مشورت ایشان از روش های فوق استفاده نمایید.

سخن آخر

تورم و التهاب می تواند مشکلات بسیاری را در زندگی افراد به وجود آورد و نگذارد فعالیت های روزمره زندگی به درستی انجام شود زیرا التهاب امکان دارد همراه با درد باشد. افراد برای درمان ورم پا  و ورم بدن با سوالاتی مانند برای بورم بدن به چه دکتری مراجعه کنیم و یا برای ورم پا به چه پزشکی مراجعه کنیم مواجه می شوند که تیم تحریریه ما در این مقاله اطلاعات لازمی در یافتن بهترین دکتر برای ورم پا و برای ورم بدن به چه دکتری مراجعه کنیم؟ را در اختیار شما قرار داده است. امیدواریم با خواندن موارد فوق به پاسخ سوالات و مطالب دلخواه خود رسیده باشید.