cropped-7F1C28B2-9030-48F9-8365-478748A833D7-150x150

فوق تخصص ستون فقرات در تهران

ستون مهره‌ها یکی از اصلی‌ترین اجزای جسم ما انسان‌هاست و هر نوع آسیبی به آن، بر روی سلامتی و راه رفتن ما تاثیر منفی می‌گذارد. اگر شما عزیزان به مشکلاتی مانند دیسک کمر، جا به جایی مهره‌ها، شکستگی مهره‌ها و هر نوع دردی در قسمت ستون مهره‌ها مبتلا هستید، پیشنهاد می‌کنیم هر چه سریع‌تر به یک فوق تخصص ستون فقرات در تهران در مرکز ارتوپدی تهران مراجعه نمایید. قصد داریم ویژگی‌های بهترین متخصص ستون فقرات را به شما عزیزان معرفی کنیم. در صورتی که نیز به دنبال یک پزشک متخصص و حرفه‌ای در زمینه ستون مهره‌ها هستید، مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

Varicose-veins-groin

آنچه در این مقاله می خوانید :

لزوم مراجعه به فوق تخصص ستون فقرات در تهران

ستون فقرات (همان گونه که از نام آن پیداست) ستون اصلی بدن ما انسان‌ها به شمار می‌رود. بسیاری از امور روزمره زندگی ما، مانند ایستادن، راه رفتن، نشستن، خوابیدن، ورزش کردن و به طور کلی انجام امور معمولی و روزمره، توسط ستون مهره‌ها هدایت می‌شود. بنابراین هر نوع آسیبی به آن، می‌تواند تعادل زندگی ما انسان‌ها را از بین ببرد.

به همین علت است که همواره توصیه می‌شود هر نوع درد و مشکلی در ستون مهره‌ها را جدی بگیرید و برای معالجه آن به کلینیک تخصصی ستون فقرات و بهترین پزشک مراجعه کنید. این متخصصان با بررسی دقیق و انجام آزمایشات متعدد، به مشکل شما پی برده و بهترین راه حل درمانی را برای آن تجویز می‌کنند.

علت بروز بیماری ‌های ستون فقرات

ستون مهره‌ها در واقع ساختار پیچیده‌ای است که انجام حرکات بدن را ممکن می‌کند. شروع ستون فقرات از قسمت بالای گردن است و تا پایه استخوان دنبالچه امتداد دارد. هر نوع آسیبی به ستون مهره‌ها، می‌توان زندگی انسان را از حالت تعادل طبیعی خویش خارج نموده و حتی او را زمین‌ گیر کند. طیف گسترده‌ای از عوامل وجود دارند که علت اصلی بروز بیماری‌های ستون فقرات به شمار می‌رود. از جمله می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

برخی از بیماری‌ها و التهابات در ستون مهره‌ها

کهولت سن

ضربه یا آسیب به ستون فقرات؛ مانند افتادن از جایی، بلند کردن اشیاء سنگین، تصادف، حرکات سنگین ورزشی و…

وجود تومور در ستون مهره‌ها

مشکلات ژنتیکی

انواع بیماری‌هایی که توسط فوق تخصص ستون فقرات در تهران درمان می‌ شوند

به طور کلی بیماری‌های ستون مهره‌ها که توسط متخصصان درمان می‌شوند، شامل طیف گسترده‌ای هستند. در این قسمت به بعضی از مهم‌ترین آن‌ها اشاره می‌کنیم. شما می‌توانید برای درمان این بیماری‌ها به بهترین مرکز ارتوپدی تهران مراجعه نموده و از خدمات درمانی آن بهره‌مند شوید.

1. آرتروز ستون فقرات

معمولاً افرادی که پا به سن می‌گذارند، بیش از سایرین به بیماری آرتروز ستون مهره‌ها دچار می‌شوند. (هرچند این بیماری گاهی در جسم افراد جوان نیز مشاهده می‌شود) بیماری آرتروز زمانی به وجود می‌آید که غضروف‌ها در مفاصل از کار بیفتند و شخص با بیماری‌هایی مانند دیسک گردن و دیسک کمر مواجه گردد. حتی گاهی اوقات آرتروز از روی اعصاب خارج شده و باعث ایجاد فشار بر روی ستون فقرات می‌شود. این بیماری علائم خود را با درد در دست و پا نشان می‌دهد.

2. دیسک دژنراتیو

دیسک دژنراتیو را نمی‌توان یک بیماری نامید، زیرا به صورت طبیعی با بالا رفتن سن برای ستون مهره‌ها رخ می‌دهد. در واقع با افزایش سن، دیسک‌ها دچار ساییدگی شده و دیگر نمی‌توانند عملکرد قبلی خود را داشته باشند. این مشکل ممکن است برای یک یا چند دیسک بین مهره‌ای ستون فقرات به وجود آید. از جمله علائم آن می‌توان به درد، گزگز و احساس ضعف اشاره نمود.

3. دیسک فتق شده

دیسک‌هایی که در ستون مهره‌ها قرار دارند، دارای حالت ژله‌ای هستند که اطراف آن‌ها یک حلقه وجود دارد. زمانی که یکی از این هسته‌ها در اثر پارگی از حلقه بیرونی خود خارج شود، فتق دیسک رخ می‌دهد. این بیماری در میان ما به دیسک کمر یا دیسک گردن معروف است؛ اصلی‌ترین علائم آن درد، بی حسی و احساس ضعف در دست و پاها است. خوشبختانه می‌توان با مراجعه به بهترین فوق تخصص ستون فقرات در تهران، این بیماری را به طور کامل درمان نمود.

4. تنگی کانال نخاعی

این بیماری معمولاً در افراد بالای 50 سال رخ می‌دهد؛ وجود برخی از بیماری‌ها مانند آرتروز یا اسکولیوز از جمله اصلی‌ترین عوامل بروز تنگی کانال نخاعی هستند. تنگ شدن کانال نخاعی به اعصاب و نخاع فرد فشار وارد نموده و در نهایت باعث ایجاد درد می‌شود.

5. تومور ستون فقرات

گاهی اوقات ممکن است در میان مهره‌های ستون فقرات، تومورهایی به وجود آیند. این تومورها مهره‌ها را تحت تاثیر قرار داده و ممکن است باعث بروز بیماری سرطان شوند. تومور مهره‌ای ستون فقرات، بر روی نخاع و یا ریشه‌های عصبی فشار وارد آورده و بر روی عملکرد عصبی آن تاثیر می‌گذارد. اگر این تومورها در قسمت داخلی استخوان رشد نمایند، ممکن است باعث بروز بیماری‌هایی مانند شکستگی مهره‌ها، درد و… شوند. برای درمان این بیماری، باید به بهترین فوق تخصص ستون مهره‌هامراجعه نموده و به سرعت اقدامات درمانی را آغاز کنید.

6. سرطان نخاع

زمانی که سلول‌های غیر طبیعی در قسمت نخاع، استخوان‌ها، بافت‌ها، مایع یا اعصاب تشکیل دهنده ستون فقرات جمع شده و رشد نمایند، تومور به وجود می‌آید. تومورهای بدخیمی که نخاع را درگیر می‌کنند، به نام سرطان نخاع شناخته می‌شوند. این بیماری خود را با علائمی مانند درد، مشکل در راه رفتن، فلجی و ضعف عضلانی نشان می‌دهد. سرطان نخاع یکی از بیماری‌های نادر ستون مهره‌ها است و برای درمان آن باید با بهترین دکتر ستون فقرات مشورت نمایید.

7. شکستگی مهر‌ه‌های ستون فقرات

یکی از بیماری‌های شایعی که در ستون مهره‌ها به وجود می‌آید، شکستگی مهره‌های ستون فقرات است. این بیماری گاهی اوقات به سبب تصادفات و ضربه به وجود می‌آید. در برخی از شرایط نیز بیمارانی که با پوکی استخوان مواجه هستند، به این بیماری مبتلا می‌شوند.

معرفی تخصص و مهارت‌های فوق تخصص ستون فقرات در تهران

اسکلت و تمامی عضلات بدن ما انسان‌ها، توان حرکتی خود را مدیون ستون مهره‌ها هستند. ستون فقرات ارتباط میان سیستم عصب مرکزی یعنی همان مغز را با ماهیچه‌ها و اسکلت بدن برقرار می‌کند. البته ستون مهره‌ها، این کار را به کمک واسطه‌ای به نام نخاع انجام می‌دهد که خود به نوعی یکی از بخش‌های تشکیل دهنده سیستم عصبی مرکزی است.

با توجه به اهمیت ستون مهره‌ها، هر نوع مشکل و بیماری در آن را باید به یک پزشک حرفه‌ای و متخصص سپرد. یک فوق تخصص ستون فقرات در تهران، باید دارای مدرک فلوشیپ تخصصی ستون مهره‌ها بوده و مدرک خود را از یک دانشگاه معتبر دریافت کرده باشد.

بهترین دکتر ستون فقرات فردی است که به نخاع و تمامی ابعاد آن، اِشراف کامل داشته و بیماری‌های آن را بشناسد. این پزشکان معمولاً در یک کلینیک تخصصی ستون فقرات به فعالیت مشغول بوده و خدمات خود را به بیماران ارائه می‌نمایند. همچنان با ما همراه باشید تا به برخی از مهم ترین مهارت‌های یک فوق تخصص ستون مهره‌ها اشاره کوتاهی نماییم:

1. تشخیص دقیق علت بروز بیماری

گاهی اوقات بیماری‌هایی که در ستون مهره‌ها به وجود می‌آیند، علائمی مشابه همدیگر دارند. یک پزشک اگر تخصص، مهارت و تجربه کافی نداشته باشد، ممکن است برخی از بیماری‌ها را اشتباه بگیرد. این موضوع می‌تواند عوارض جبران ناپذیری به وجود آورده و باعث ایجاد صدمات جدی به نخاع گردد. یک فوق تخصص ستون مهره‌ها، با تجربه و مهارت بالایی که دارد، به راحتی متوجه تفاوت‌های علائم بیماری می‌شود. چنین پزشکی می‌تواند با تشخیص درست خویش، به سرعت اقدامات درمانی را آغاز کرده و به بیمار خود کمک کند.

2. آشنایی با جدیدترین شیوه‌های درمانی در دنیا

همان گونه که می‌دانید علم پزشکی همواره در حال پیشرفت است. هر روز که می‌گذرد ما شاهد ابداع روش‌های جدید برای درمان بسیاری از بیماری‌ها هستیم. مشکلات و بیماری‌های ستون مهره‌ها نیز از این قاعد مستثنی نیستند. یک متخصص با تجربه و ماهر، علاوه بر این که بر علم و دانش خود اعتماد کامل دارد، همواره با علم روز دنیا پیش می‌رود. او با تحقیقات و بررسی‌های فراوان با علم نوین پزشکی آشنا شده و بهترین شیوه را برای درمان بیماری‌های ستون مهره‌ها انتخاب می‌کند.

3. ارائه انواع روش‌های کمک کننده پس از درمان بیماری‌های ستون فقرات

پس از آن که مشکل بیمار تشخیص داده و درمان صورت گرفت، باید روش‌های کمک کننده پس از درمان نیز انجام پذیرد. این اقدامات باعث می‌شوند تا عضلات و ماهیچه‌های بیمار، خیلی زود توان خود را به دست آورده و بیمار به زندگی طبیعی بازگردد. یک متخصص خوب و حرفه‌ای، پس از درمان نیز وضعیت بیمار خویش را پیگیری نموده و به او در به دست آوردن توان جسمی خویش، کمک می‌کند.

4. دارا بودن مهارت بالا در درمان پارگی دیسک کمر و گردن

یکی از مشکلات شایعی که در ستون مهره‌ها انسان به وجود می‌آید، پارگی دیسک گردن و کمر است. درمان چنین بیماری باید بر عهده فوق تخصص ستون فقرات در تهران یا سایر شهرهای کشورمان گذاشته شود. در واقع یک فوق تخصص ستون مهره‌ها است که می‌تواند جراحی حساس و مهم دیسک گردن یا کمر را انجام دهد. این جراحی بسیار حساس است و کوچک‌ترین اشتباهی در این عمل، باعث آسیب به نخاع شده و حتی ممکن است توان حرکتی بیمار را از او بگیرد.

5. تسلط کامل به درمان فتق دیسک

همان گونه که اشاره شد فتق دیسک به معنی آسیب به مهر‌ه‌های کمر و خارج شدن مایع درون دیسک کمر است. این آسیب، لایه اطراف دیسک را پاره کرده و در نهایت پارگی دیسک کمر یا گردن را به همراه دارد. این موضوع باعث ایجاد فشار به نخاع شده و درد فراوانی به همراه دارد. به سبب این که فتق دیسک یکی از شایع ترین مشکلات ستون مهره‌ها است، بنابراین متخصصی که به عنوان بهترین دکتر ستون فقرات در کشورمان به فعالیت مشغول است، باید تسلط و مهارت کاملی برای درمان این بیماری داشته باشد.

مشکلات ستون فقرات و عواقب عدم مراجعه به موقع به پزشک

خوشبختانه در کشورمان ایران پزشکان حاذق و با تجربه‌ای داریم که به عنوان فوق تخصص ستون فقرات در تهران یا سایر شهرهای کشورمان به فعالیت مشغول هستند. در صورت بروز مشکلات ستون مهره‌ها، باید بهترین دکتر ستون فقرات در شهر و محل زندگی خود را پیدا کرده و به او مراجعه کنید. عدم مراجعه به موقع به پزشک، می‌تواند عواقب جبران ناپذیری به همراه داشته باشد.

برخی از بیماری‌های ستون مهره‌ها اگر در مراحل ابتدایی تشخیص داده شوند، با مصرف دارو یا یک عمل جراحی کوچک به خوبی برطرف می‌گردند. در صورتی که مراجعه به پزشک و مرکز ارتوپدی تهران را پشت گوش اندازید، ممکن است بیماری پیشروی کرده و دیگر نتوان با یک عمل جراحی کوچک آن را درمان نمود.

ستون مهره‌ها یکی از بخش‌های اصلی بدن ماست که هر نوع بیماری و مشکلی که در آن به وجود می‌آید را باید کاملاً جدی بگیریم. عدم درمان به موقع بیماری‌های ستون مهره‌ها ممکن است مشکلاتی مانند بی حسی دائمی، اختلالات حرکتی، مشکلات مثانه و ادرار و مشکلات مقعد را به همراه دارد.

مزایای مراجعه به فوق تخصص ستون فقرات در تهران

مراجعه به یک کلینیک تخصصی ستون فقرات و بهره‌مندی از تخصص پزشکانی که در این مراکز به فعالیت مشغول هستند، مزایای فراوانی دارد. همچنان با ما همراه باشید تا برخی از مهم‌ترین مزایای مراجعه به این مراکز معتبر اشاره کنیم:

یک پزشک متخصص و حاذق، بهترین راه درمان مشکل ستون مهره‌ها را به شما ارائه می‌نماید.

با مراجعه به موقع به یک متخصص با تجربه، از گسترش و شدید شدن بیماری خود جلوگیری به عمل خواهید آورد.

یکی از مزایای مراجعه زود و به موقع به فوق تخصص ستون مهره‌ها این است که دیگر نیازی به صرف هزینه‌های گزاف برای عمل‌های جراحی سنگین نخواهید داشت. زیرا ممکن است بیماری شما در مراحل ابتدایی تشخیص داده شده و با هزینه مناسبی درمان شود.

درمان مشکلات ستون مهره‌ها، کاری اصولی و حساس است. بنابراین مراجعه به یک فوق تخصص، خیال شما را راحت می‌کند که در هنگام روند درمان، مشکلی برای شما به وجود نخواهد آمد.

مهم‌ترین علائم بیماری‌های ستون فقرات

به سبب این که بیماری‌های مختلفی ممکن است در ستون مهره‌ها به وجود آیند، بدون شک علائم آن‌ها نیز با همدیگر متفاوت خواهند بود. با این وجود، برخی از علائم هستند که شایع‌تر از سایر نشانه‌های مشکلات ستون مهره‌ها می‌باشند؛ این علائم عبارتند از:

درد در قسمت کمر و گردن که به صورت ناگهانی بروز پیدا نموده و تکرار می‌شود. گاهی اوقات این درد با سوزش نیز همراه است.

احساس درد در یک یا هر دو دست

درد در قسمت پاها

احساس ضعف، بی حسی و گزگز در دست و پا

خم شدن غیر طبیعی شانه‌ها

مشکل در دفع ادرار یا مدفوع

ویژگی‌های بهترین دکتر ستون فقرات

برای که بتوانیم یک فوق تخصص ستون فقرات در تهران یا سایر شهرهای کشورمان را پیدا کنیم، باید از ویژگی‌های او به خوبی مطلع باشیم. این ویژگی‌ها به ما کمک می‌کنند تا در مدت زمان کوتاه‌، بهترین دکتر ستون فقرات را پیدا کرده و از خدمات درمانی او استفاده کنیم. در این قسمت برای آشنایی هر چه بیشتر شما عزیزان، به برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های چنین متخصصی اشاره می‌کنیم:

یک پزشک متخصص و ماهر، به تمامی روش‌های جراحی و غیر جراحی ستون مهره‌ها آشناست و در مورد تمامی این روش‌ها و معایب و مزایای آن به بیمار خویش توضیح می‌دهد.

بسیاری از بیماران با سوالات متعددی به متخصص ستون مهره‌ها مراجعه می‌کنند. بهترین متخصصی که در این زمینه به فعالیت مشغول است، با صبر و حوصله تمام، به سوالات بیمار خویش پاسخ می‌دهد.

یک متخصص خوب و حرفه‌ای، هرگز بیمار خویش را ناامید نمی‌کند؛ او خوب می‌داند که تا چه میزان کلام پزشک در وجود بیمار نفوذ می‌کند. بنابراین با سخنان خویش، نور امید را در دل بیمار خاموش نمی‌کند.

او علاوه بر دارا بودن تخصص و مدرک از دانشگاه‌های معتبر ایران یا جهان، تجربه فراوانی نیز در درمان بیماری‌های ستون مهره‌ها دارد.

یک چنین پزشکی، معمولاً کم خطرترین و موثرترین شیوه درمانی را برای بیمار خویش انتخاب می‌کند.

روش‌های درمانی فوق تخصص ستون فقرات در تهران

زمانی که شما به فوق تخصص ستون فقرات در تهران مراجعه نموده و مشکل خود را با او مطرح می‌کنید، ابتدا پزشک شروع به بررسی‌های همه جانبه می‌نماید. این بررسی‌ها به او کمک می‌کند تا بهترین روش‌های درمانی را برای بیمار خویش پیدا کند. همچنان با ما همراه باشید تا به برخی از مهم‌ترین روش‌های درمانی که یک فوق تخصص حرفه‌ای ستون مهره‌ها برای شما تجویز می‌کند اشاره نماییم:

استراحت و استفاده از کمپرس آب گرم و سرد برای آسیب‌های جزئی ستون مهره‌ها

انجام حرکات اصلاحی و تجویز تمرینات فیزیوتراپی

تجویز داروهای خوراکی و تزریقی ضد التهاب، کاهش دهنده درد و شل کننده عضلات

جراحی برای درمان دیسک، اتصال مهره‌ها و همچنین برطرف کردن تنگی کانال نخاعی

درمان سرطان ستون مهره‌ها و برداشتن تومورهایی که در این قسمت وجود دارند، با استفاده از رادیوتراپی، شیمی درمانی یا جراحی

اطلاعاتی در مورد بهترین مرکز ارتوپدی تهران

جای بسی خوشحالی است که در کشورمان ایران و به خصوص شهر تهران، شاهد فعالیت کلینیک تخصصی ستون فقرات معتبر هستیم. این کلینیک‌ها با تجهیزات پیشرفته و متخصصان حاذق خود، به بیماران کمک می‌کنند تا بسیاری از مشکلات ستون مهره‌ها خود را برطرف نموده و یک زندگی آرام و سالم را تجربه کنند.

در مرکز ارتوپدی تهران، بسیاری از بیماری‌های مفصلی، استخوانی، عضلانی و مشکلات ستون مهره‌ها به خوبی بررسی شده و درمان می‌شوند. متخصصان با تجربه‌ای که در کلینیک تخصصی ستون فقرات به فعالیت مشغول هستند، با دانش و تجربه خویش، به بیماران کمک می‌کنند تا هر چه سریع‌تر به زندگی عادی و معمولی خود برگردند.

یکی دیگر از مهم‌ترین ویژگی‌های این مراکز، همراهی با بیمار قبل از جراحی، هنگام جراحی و پس از آن است. این همراهی به بیمار کمک می‌کند تا اطلاعات جامع و کاملی در مورد بیماری خود به دست آورده و با مراقبت‌های پس از عمل، خیلی زود به زندگی عادی خود برگردد.

دریافت بهترین خدمات درمانی از طریق کلینیک تخصصی ستون فقرات

معمولاً بسیاری از کسانی که به عنوان بهترین فوق تخصص ستون فقرات در تهران شناخته‌ شده‌اند، در کلینیک‌های معتبر و مرکز ارتوپدی تهران به فعالیت مشغول هستند. این پزشکان شناخته شده، درمان‌های جراحی و غیر جراحی را به بیماران خویش ارائه می‌نمایند.

تمامی این خدمات با استفاده از دستگاه‌های مجهز و به روز دنیا انجام می‌شود. خدماتی که در کلینیک تخصصی ستون فقرات در اختیار بیماران قرار می‌گیرند را می‌توان به چندین دسته مختلف تقسیم بندی کرد. از جمله مهم‌ترین این خدمات می‌توان به موارد زیر اشاره نمود:

درمان بیماری‌های ستون فقرات گردنی

درمان بیماری‌های ستون فقرات کمری

درمان شکستگی مهره‌ها

درمان تومورهای ستون فقرات

درمان انحراف ستون فقرات

فوق تخصص ستون فقرات در تهران چگونه بیماری‌ها را تشخیص می‌دهد؟

معمولاً پزشکانی که به عنوان بهترین دکتر ستون فقرات در کشورمان به فعالیت مشغول هستند، در طول سال‌ها طبابت خویش با بیماران زیادی مواجه شده‌اند. بنابراین بر مبنای دانش و تجربه‌ای که در این مسیر به دست آورده‌اند، می‌توانند به خوبی مشکل بیمار خویش را تشخیص دهند.

البته هیچ کدام از این متخصصان تنها بر تجربه و دانش خود تکیه نمی‌کنند، بلکه با استفاده از معاینات دقیق و آزمایشات گوناگون، به مشکل بیمار خویش پی می‌برند. از جمله مهم‌ترین روش‌های تشخیص بیماری‌ها توسط متخصص ستون مهره‌ها عبارتند از:

پرس و جو از بیمار در مورد علائم بیماری و سوابق خانوادگی

انجام معاینات فیزیکی

تصویر برداری با استفاده از اشعه ایکس

تصویر برداری از طریق ام آر ای که بافت نرم اعصاب و دیسک‌ها را به خوبی نشان می‌دهد.

سی تی اسکن که با تجزیه و تحلیل کامل، نتایج بهتری نمایش می‌دهد.

الکترومایوگرافی که در واقع یک تست فعالیت الکتریکی برای ریشه اعصاب بیماران است.

چه عواملی مشکلات ستون فقرات را افزایش می‌‌دهند؟

یکی از مهم‌ترین توصیه‌های فوق تخصص ستون فقرات در تهران به بیماران این است که از انجام فعالیت‌هایی که مشکلات ستون مهره‌ها را بیشتر می‌کنند پرهیز کنید. همان گونه که می‌دانید ستون مهره‌ها یکی از مهم‌ترین و حساس‌ترین بخش‌های جسم ما به شمار می‌رود. بنابراین در عین حال که برای درمان مشکلات آن به متخصص در یک مرکز ارتوپدی تهران مراجعه نموده‌اید، خود شما هم وظیفه دارید که از خود مراقبت کنید. در این قسمت برخی از مهم‌ترین پارامترهایی که برای مراقبت از خود باید به آن توجه کنید را نام می‌بریم:

اگر دچار اضافه وزن و چاقی هستید، با استفاده از روش‌های اصولی اقدام به کاهش وزن خود کنید. اضافه وزن، یکی از مهم‌ترین مواردی است که باعث فشار مضاعف به ستون مهره‌ها می‌شود.

از انجام فعالیت‌های تکراری شدید خودداری کنید؛ اگر در طول روز به هر علتی مجبور به انجام فعالیت‌های تکراری هستید، گاهی به خود استراحت دهید.

از بلند کردن اجسام سنگین که از حد توان جسمی شما خارج است، به کلی خودداری کنید.

هرگز در انجام ورزش‌های سنگین و حرفه‌ای زیاده روی نکنید؛ ورزش‌های غیر اصولی صدمات جبران ناپذیری برای ستون مهره‌ها به همراه می‌آورند.

با مصرف مواد غذایی سالم و تامین کلسیم و ویتامین‌های ضروری بدن، خود را از قرار گرفتن در معرض بیماری‌هایی مانند پوکی استخوان یا التهاب مفاصل در امان نگه دارید.

کم تحرکی نیز یکی از مهم‌ترین عواملی است که مشکلات ستون مهره‌ها را افزایش می‌دهد. بنابراین در طول روز برنامه‌ای سبک و منظم برای پیاده روی یا ورزش‌های سبک برای خود تعیین کنید.

در صورت بروز هر نوع مشکلی برای ستون مهره‌ها خویش، به یک فوق تخصص ستون مهره‌هامراجعه کنید.

مراقبت‌های پس از عمل که فوق تخصص ستون فقرات در تهران به شما توصیه می‌کند

گاهی اوقات برای درمان مشکلات ستون مهره‌ها، نیاز به جراحی وجود دارد. بدون شک اقدامات پس از جراحی که توسط بهترین دکتر ستون فقرات برای شما تجویز می‌شوند، نقش موثری در درمان هر چه بهتر این بیماری دارند؛ این مراقبت‌ها عبارتند از:

داروهایی که پزشک برای شما تجویز نموده است را سر وقت مصرف کنید.

در صورت مشاهده علائمی مانند قرمزی، تورم، ترشح در محل عمل، تب و لرز، درد شدید و… به سرعت پزشک خود را در جریان قرار دهید.

در هنگام ایستادن، راه رفتن، نشستن یا خوابیدن به حالت بدن خود توجه کنید.

سعی کنید در روزهای اول، از کمربند یا بریس استفاده کنید. کمربند طبی به شما کمک می‌کند تا ستون مهره‌ها خود را در حالت ثابت نگه دارید.

تنها در شرایط ضروری که راه رفتن برای شما مشکل است، از ابزارهایی مانند عصا یا واکر استفاده کنید.

برای رفتن به حمام، فعالیت جنسی یا برگشتن به محل کار، از پزشک خود اجازه بگیرید.

سخن پایانی

از این که ما را تا انتهای مطلب همراهی کردید، از شما عزیزان بسیار سپاسگزاریم. ما در این مقاله پیرامون بهترین فوق تخصص ستون فقرات در تهران، ویژگی‌های او و خدماتی که به بیماران خویش ارائه می‌نماید به نکات مهمی اشاره کردیم. همچنین در مورد علائم بیماری‌های ستون مهره‌ها، روش‌های درمانی، شیوه تشخیص و… مطالبی را برای شما عزیزان عنوان کردیم.

در نهایت باید به این موضوع اشاره کنیم که هر نوع مشکلی که در ستون مهره‌ها شما به وجود می‌آید را جدی بگیرید و برای درمان آن از بهترین دکتر ستون فقرات یاری بخواهید. فراموش نکنید که درمان‌های غیر تخصصی، می‌توانند آسیب‌های جبران ناپذیری را برای سلامتی شما به همراه آورند. بنابراین با صبر، دقت و حوصله به دنبال بهترین فوق تخصص ستون مهره‌ها در مرکز ارتوپدی تهران بگردید و درمان مشکلات خود را به او بسپارید.