بهترین دکتر لیزر دیسک کمر در تهران

اگر از کمردرد یا گردن­درد مزمن رنج می­برید و زندگی شما بسیار سخت شده است، به‌گونه‌ای که حتی از انجام کارهایی که دوست دارید مانند بازی با بچه‌هایتان، باغبانی یا قدم زدن در اطراف محله شما را بازمی­دارد، لازم است به بهترین دکتر لیزر دیسک کمر در تهران مراجعه نمایید و از طریق عمل دیسک کمر با لیزر با حداقل عوارض جانبی و با روشی کم تهاجمی از این درد طاقت فرسا رهایی یابید. در این مقاله به درمان دیسکوپاتی کمر با این فناوری پزشکی و چگونگی این جراحی توسط بهترین پزشک لیزر دیسک کمرمی‌پردازیم. با ما تا انتها همراه باشید.

best-lumbar-disc-laser-doctor-Tehran

 

بهترین دکتر لیزر دیسک کمر در تهران چه‌کاری انجام می‌دهد؟

عمل دیسک کمر با لیزر یکی از پیشرفته­ترین جراحی­های غیرتهاجمی می‌باشد که در سال‌های اخیر به­عنوان جایگزینی برای جراحی­های تهاجمی خطرناک مانند تعویض کامل دیسک و فیوژن ستون فقرات مطرح گردیده است.

در این روش درمانیِ مدرن، بهترین پزشک لیزر دیسک کمر در تهران ، ترمیم دیسک آسیب‌دیده را با استفاده از فناوری لیزر در یک مرکز جراحی سرپایی پیشرفته و سرشار از آرامش، انجام می‌دهد. مزیت قابل‌توجه روش مذکور این است که سلامت و یکپارچگی ستون فقرات را به خطر نمی‌اندازد یا تضعیف نمی‌کند.

بهترین پزشک لیزر دیسک کمر در تهران برای شروع این جراحی بعد از بی حسی یا بیهوشی یک برش بسیار کوچک در ناحیه کمر ایجاد می‌نماید. سپس یک میله استوانه‌ای به نام گشادکننده را از آن محل وارد می‌کند تا از میان عضله عبور کرده و یک گذرگاه ایجاد شود که از طریق آن جراحی به‌صورت لیزری را انجام دهد.

نوک گشادکننده از طریق پارگی دیسک که منشأ فتق می‌باشد به داخل دیسک علامت‌دار کشیده می‌شود و لوله‌ای به نام رترکتور روی دیسک می‌لغزد و با دقت بر دیسک دردناک قرار می‌گیرد. بقیه جراحی ترمیم دیسک با لیزر از طریق همین لوله باریک انجام می‌شود.

لازم به ذکر است که بهترین دکتر لیزر دیسک کمر در تهران برای دسترسی به محل دقیق پارگی یا خروج دیسک، یک دوربین آندوسکوپی در داخل کشنده لوله‌ای قرار می‌دهد تا بتواند لیزر را به داخل دیسک علامت‌دار هدایت کند. این فرآیند تضمین می‌کند که استخوان‌ها و بافت‌های اطراف آن برخلاف فیوژن سنتی ستون فقرات، میکرودیسککتومی و دیسک‌های مصنوعی آسیب نبینند.

لیزرِ مورداستفاده در ترمیمِ دیسک با دقت میلی‌متری تحت تجسم آندوسکوپی به‌طور دقیق هدایت می‌شود تا تنها بافت التهابی دردناک از دیسک برداشته شود. لیزر، دقیقاً برای حذف مواد آسیب‌دیده دیسک که باعث درد می‌شود یا روی عصب‌های مجاور فشار وارد کرده است، استفاده می‌گردد.

هنگامی‌که لیزر قسمت دردناک ملتهب پارگی حلقوی و فتق هسته پالپوزوس را برداشت، آندوسکوپ و جمع کننده لوله‌ای برداشته می‌شوند و جای برش بسیار کمی در پوست باقی می‌ماند که می‌توان آن را با یک بخیه و باند بست.

کل زمان انجام عمل جراحی ترمیم دیسک با لیزر حدود یک ساعت است و بیمار حدود 45 تا 60 دقیقه قبل از رها شدن برای رفتن به خانه در دوران نقاهت است. بستری شدن در بیمارستان موردنیاز نیست و خطرات جراحی بیمارستانی در این روش بسیار اندک است.

 

عمل دیسک کمر با لیزر توسط بهترین دکتر لیزر دیسک کمر در تهران چه مزایایی دارد؟

ترمیم دیسک با لیزر اگر به‌وسیله بهترین پزشک لیزر دیسک کمر در تهران انجام پذیرد، مزایای زیادی نسبت به جراحی‌های مرسوم ستون فقرات و دیسک دارد. این مزایا عبارتند از:

 • این عمل شامل به کار گیری هیچ ایمپلنتی (پلاستیک یا فلزی) نیست.

 • این روش کم تهاجمی‌ترین جراحی ستون فقرات در جهان است که در آن از برش 4 یا 7 میلی‌متری استفاده می‌شود.

 • بالاترین میزان موفقیت (با 95 درصد) را دارد.

 • کمترین میزان احتمال عفونت را دارد.

 • شما می‌توانید بلافاصله بعد از جراحی به منزل خود بازگردید و در بیمارستان بستری نمی­شوید.

 • بدون آسیب داخلی یا زخم انجام خواهد شد.

 • بعد از عمل نیاز به مصرف مسکن‌های مختلف نیست.

 • این جراحی عارضه خطرناکی ایجاد نخواهد کرد.

 

بهترین دکتر لیزر دیسک کمر در تهران چه بیماری‌هایی را با لیزر درمان می‌کند؟

بیمار مبتلابه کمردرد مزمن یا گردن ناشی از آسیبِ دیسک را می­توان با لیزر درمان کرد؛ اما اینکه چه عوارضی مترتب بر دیسک وجود دارد که باعث درد گردن یا کمر می‌شوند و بهترین پزشک لیزر دیسک کمر در تهران می‌تواند با لیزر به معالجه آن‌ها مبادرت نماید، به شرح زیر می‌باشند:

 • دیسک‌های برآمده

 • فتق دیسک

 • دیسک‌های دژنراتیو

 • تنگی کانال نخاعی

 • رادیکولوپاتی

 • سیاتیک

در این قسمت از مقاله بد نیست هر یک از عوارض یادشده که دیسک‌ها را با صدمه مواجه می‌سازند و باعث بروز دیسک کمر یا آسیب وارد آمده بر مهره‌های گردن می‌شوند و بهترین پزشک لیزر دیسک کمر در تهران می‌تواند با استفاده از فناوری لیزر به درمان آن‌ها بپردازد را به‌طور خلاصه تشریح ‌نماییم:

1. دیسک‌های برآمده

این وضعیت که به آن پارگی دیسک یا لیز خوردگی دیسک نیز گفته می‌شود، زمانی رخ می‌دهد که دیسک (کیسه بافت نرم) بین استخوان‌های مهره‌های ستون فقرات پاره شود یا از ناحیه‌ای که باید در آن باشد جابجا گردد.

دیسک برآمده به‌جای خود بازنمی‌گردد و با افزایش سن، بافت دیسک خشک‌تر می‌شود و باعث افزایش بیشتر درد ناشی از این عارضه می‌گردد. این مشکل می‌تواند در ناحیه گردن رخ ‌دهد، اما بیشتر در قسمت پایین کمر دیده می‌شود که به آن دیسک کمر نیز می‌گویند.

دیسک‌های برآمده یا دیسک‌های بیرون زده با فتق‌های کوچک همراه هستند. دیسک‌های برآمده و فتق دیسک هر دو از یک پارگی حلقوی خلفی اولیه ناشی می‌شوند که آسیب‌زا می‌باشد.

با خم شدن و یا بلند کردن اجسام و افزایش فشار بر روی دیسک، “ژله ” مرکزی از طریق پارگی حلقوی بیرون می‌زند. این وضعیت در هر دو حالت دیسک برآمده و فتق رخ می‌دهد. ژله در پارگی حلقوی فرو می‌رود و باعث درد شدید ناشی از التهاب در پارگی حلقوی می‌شود.

هم برآمدگی دیسک و هم فتق دیسک می‌تواند منجر به ناراحتی شود و لذا باید توسط بهترین دکتر لیزر دیسک کمر در تهران درمان شود چراکه درمان این بیماری با لیزر مؤثرتر از فیزیوتراپی و یا هرگونه تمرینات و تکنیک‌های مداخله‌ای مدیریت درد می‌باشد.

2. فتق دیسک

فتق دیسک می‌تواند باعث درد کمر یا گردن، ناراحتی در بازو یا پا شود و حتی به سندرم‌های پیچیده‌تری مانند سیاتیک، اعصاب فشرده، رادیکولوپاتی یا میلوپاتی تبدیل شود. ما درد ناشی از دیسک آسیب‌دیده را درد «دیسکوژنیک» می‌نامیم که توسط بهترین دکتر لیزر دیسک کمر در تهران درمان می‌یابد.

در ستون فقرات، 23 دیسک بین مهره‌ای وجود دارد. آن‌ها شامل شش دیسک گردنی، پنج دیسک کمری و دوازده دیسک سینه‌ای هستند.

این دیسک‌ها مفاصل بافت نرمی هستند که از یک هسته ژلاتینی هیدرولیک به نام هسته پالپوزوس تشکیل ‌شده‌اند که درون یک دیواره کلاژن خارجی محکم به نام آنولوس فیبروزوس قرار گرفته‌اند. دیسک‌ها از اعصاب ستون فقرات و مهره‌ها در برابر ضربه ناگهانی محافظت می‌کنند. آن‌ها همچنین شوک ناشی از حرکات ستون فقرات مانند چرخش، خم شدن و پریدن را جذب می‌کنند.

متأسفانه ممکن است دیواره بیرونی دیسک (آنولوس فیبروزوس) دچار پارگی‌های ضربه‌ای (پارگی حلقوی) شود که به هسته پولپوس ژله‌مانند اجازه می‌دهد تا به داخل کانال نخاعی یا سوراخ عصبی فشار بیاورد.

 در چنین وضعیتی تنها جراحی اثبات‌شده که به‌طور منحصربه‌فرد پارگی التهابی دردناک حلقوی که منشأ کمردرد یا گردن درد ناشی از فتق دیسک است را درمان می‌کند، لیزردرمانی می‌باشد که بهترین پزشک لیزر دیسک کمر در تهران آن را انجام می‌دهد.

3. دیسک‌های دژنراتیو

التهاب دیسک درمان‌نشده می‌تواند منجر به بیماری دژنراتیو دیسک شود. درد در ناحیه کمر شما در اثر بیماری دژنراتیو دیسک از فیبرهای عصبی تحریک‌شده (التهاب) داخل پارگی حلقوی مجاور، ناشی می‌شود.

بیماری دژنراتیو دیسک شامل انواع تغییرات ساختاری، بیوشیمیایی، تغذیه‌ای و مولکولی است که در طول زمان یا به دنبال آسیب اولیه به دیسک بین مهره‌ای ستون فقرات در ستون فقرات شما رخ می‌دهد. بیماری دژنراتیو دیسک یکی از علل شایع کمردرد و گردن­درد (درد دیسکووژنیک)، سیاتیک و رادیکولوپاتی می‌باشد که بهترین پزشک لیزر دیسک کمر در تهران آن را با لیزر درمان می‌نماید.

4. تنگی کانال نخاعی

تنگی کانال نخاعی زمانی رخ می‌دهد که کانال نخاعی یا سوراخ عصبی باریک می‌شود و بر اعصاب مهم نخاعی فشار وارد می‌کند. باریک شدن ممکن است به دلایل مختلفی اتفاق بیفتد.

شایع‌ترین آن‌ها فتق دیسک و علل دیگر مانند ضخیم شدن رباط‌ها و غضروف در کانال یا رشد بیش‌ازحد استخوان است که باعث می‌شود باگذشت زمان دهانه باریک‌تر شود.

خطر ابتلا به این مشکل باگذشت 50 سال از سن بیمار افزایش می‌یابد که بخشی از آن به دلیل سال‌ها فشار بر ستون فقرات و عدم استحکام بافت و استخوان با چندین دهه استفاده مکرر است. بیماری دیسک یا آسیب ستون فقرات نیز ممکن است از عوامل مؤثر در تنگی ستون فقرات باشد.

علائم تنگی ستون فقرات بسته به ناحیه‌ای از ستون فقرات که درگیر میشود، متفاوت است. بیمارانی که دچار تنگی در ستون فقرات گردنی می‌شوند، احتمالاً علائمی را در گردن، شانه‌ها یا بازوها تجربه خواهند کرد.

اگر تنگی نخاعی در قسمت تحتانی کمر رخ‌ داده باشد، این علائم در پشت، پاها، باسن یا پاها احساس می‌شود. علائم کلی تنگی نخاع شامل بی‌حسی یا سوزن سوزن شدن، ضعف، درد رادیکولار، مشکل در راه رفتن و حفظ تعادل و حتی مشکلات احتمالی در کنترل ادرار یا حرکات روده در موارد شدید می‌باشد.

هرچند گفته می‌شود ورزش و فیزیوتراپی می‌تواند به‌طور موقت دردهای ناشی از تنگی نخاع را تسکین دهد، اما درد همراه با تنگی نخاع اغلب عود می‌کند؛ بنابراین برای بیمارانی که درد و محدودیت‌های بیشتری را تجربه می‌کنند، بهترین راه‌حل برای رفع این عوارض، استفاده از لیزر توسط بهترین دکتر لیزر دیسک کمر در تهران می‌باشد.

5. رادیکولوپاتی

رادیکولوپاتی اغلب یک درد تیز است که از گردن به بازوها یا از پشت به پاها کشیده می‌شود و معمولاً شامل از دست دادن احساس، گزگز یا احساس سوزن سوزن شدن یا ضعف است. این علائم اغلب به دلیل فشار دادن عصب است و بر نواحی گردنی، کمری و قفسه سینه کمر تأثیر می‌گذارد.

بدون آسیب و با عملکرد مناسب، ستون فقرات یک محیط امن و محافظت‌شده برای اعصاب محسوب می‌گردد اما با بروز یک بیماری دژنراتیو ستون فقرات مانند فتق دیسک، می‌تواند به‌شدت فضای در دسترس عصب را برای حرکت محدود نموده و باعث علائم رادیکولی، مانند ایجاد دردی شود که بازوها و پاهای شما را از کار می‌اندازد یا با بی حسی، مورمور، گزگز و … همراه است.

بر اساس تحقیقات صورت گرفته بهترین راه‌حل برای درمان رادیکولوپاتی استفاده از فناوری لیزر توسط بهترین پزشک لیزر دیسک کمر در تهران خواهد بود.

6. سیاتیک

سیاتیک در اثر تحریک ریشه­های عصبی در ستون فقرات تحتانی و کمری ایجاد می­شود. ریشه‌های عصبی ممکن است با باریک کردن مسیر خود که به آن تنگی روزنه‌ای نیز می‌گویند، نیشگون بگیرند و اعصاب را تحریک نموده و باعث درد و سایر علائم سیاتیک مانند ضعف و بی‌حسی گردند.

 این علائم همچنین شامل درد در باسن یا ساق پا می‌باشد که ممکن است هنگام نشستن بدتر شود.

هرچند به‌طور سنتی، تنها راه برای تسکین درد سیاتیک، جراحی تهاجمی ستون فقرات بوده است اما امروزه بیماران درمان بهتری برای درد شدید عصب سیاتیک دارند که همان ترمیم دیسک با لیزر به‌وسیله بهترین پزشک لیزر دیسک کمر در تهران خواهد بود.

 

آیا عمل لیزر دیسک کمر خطرناک است؟

برای اینکه بدانیم که آیا عمل لیزر دیسک کمر خطرناک است یا خیر؟ بد نیست این نکته را یادآور شویم که جراحی دیسکوپاتی کمر با لیزر فرآیندی است که به بهترین پزشک لیزر دیسک کمر در تهران این امکان را می‌دهد تا از فناوری‌های پیشرفته لیزر پزشکی برای انجام جراحی استفاده کند.

جراح، بخش‌هایی از بافت نرم را که اعصاب اطراف ستون فقرات را فشرده می‌کند، برمی‌دارد (مشکلی که می‌تواند نتیجه بزرگ شدن رباط یا فتق دیسک باشد).

 این روش معمولاً به‌صورت کم تهاجمی برای برداشتن مقدار کمی از بافت دیسک انجام می‌شود؛ بنابراین پرواضح است که به‌راحتی می‌توان در پاسخ به این سؤال که آیا عمل لیزر دیسک کمر خطرناک است اظهار داشت که این روش درمانی نه‌تنها خطرناک نیست بلکه مزایای استفاده از آن توسط بهترین پزشک لیزر دیسک کمر در تهران بسیار زیاد است.

 ازجمله این مزایا برش­های کوچک‌تر، کاهش از دست دادن خون و بهبودی سریع‌تر می‌باشند. شایان‌ذکر است که این نوع جراحی همچنین باعث کاهش سریعتر درد نسبت به جراحی‌های دیگر بعد از عمل نیز می‌گردد.

 

چه زمانی باید به مراکز جراحی دیسک کمر با لیزر در تهران مراجعه کنیم؟

ازآنجایی‌که کمردرد در همه‌جا شایع می‌باشد، تشخیص اینکه چه زمانی باید برای درمان به مراکز جراحی دیسک کمر با لیزر در تهران مراجعه نماییم، دشوار است.

علاوه بر این، تشخیص اینکه آیا یک علامت نیاز به درمان توسط بهترین پزشک لیزر دیسک کمر در تهران دارد یا صرفاً بخشی از پیری طبیعی محسوب می‌گردد و با روش‌های محافظه کارانه قابل درمان است یا خیر نیز قطعاً پیچیده خواهد بود؛ بنابراین چنانچه نشانه‌های زیر را در خود احساس و مشاهده نمودید، حتماً باید به فکر مراجعه به بهترین دکتر لیزر دیسک کمر در تهران و حضور در مراکز جراحی دیسکوپاتی کمر با لیزر در تهران باشید:

 • دردی که چند ماه استمرار داشته باشد.

 • دردی که شما را از زندگی روزمره بازمی‌دارد.

 • دردی که به پشت ساق پا کشیده می‌شود.

 • ضعف، گزگز یا بی‌حسی در پاها و بازوها

 • افزایش درد هنگام سرفه یا خم شدن در ناحیه کمر

 • افزایش درد پس از نشستن یا ایستادن طولانی‌مدت

 • تب و یا ادرار دردناک

 • درد همراه با کاهش وزن ناگهانی و غیرقابل توضیح

این علائم می­تواند نشان‌دهنده انواع شرایط پزشکی ازجمله دیسک کمر باشد. هرچند در موارد بسیار نادر، کمردرد ممکن است نشانه عفونت یا سرطان نیز به شمار آید. پس از تشخیص دیسک کمر، پزشک شما به‌احتمال‌زیاد یک رژیم ‌درمانی محافظه­کارانه شامل فیزیوتراپی و دارو را برایتان تجویز می‌نماید.

 درحالی‌که این رویکرد می‌تواند برای برخی از بیماران مؤثر باشد، بسیاری از مردم متوجه می‌شوند که علائم آن‌ها با این روش‌ها تسکین نمی‌یابد. در این موارد وقت آن است که به جراحی فکر کنید.

هم پزشکان و هم بیماران اغلب در مورد روی آوردن به جراحی سنتی دیسک کمر خودداری می‌کنند چراکه بیماران معمولاً نگران زمان بهبودی طولانی و عوارض جانبی بالقوه این‌گونه درمان­ها هستند.

بنابراین عمل دیسک کمر با لیزر توسط بهترین دکتر لیزر دیسک کمر در تهران یک گزینه فوق‌العاده برای درمان شایع‌ترین بیماری‌های کمر است، به‌خصوص اگر در مورد انجام جراحی مردد بوده‌اید یا توسط متخصص ستون فقرات به شما گفته‌شده که کاندیدای جراحی سنتی باز کمر نیستید.

در این وضعیت بهترین پزشک لیزر دیسک کمر در تهران که در یکی از مراکز جراحی دیسک کمر با لیزر در تهران حضور دارد با استفاده از تکنولوژی لیزر پیشرفته و دوربین فیبر نوری قادر است عارضه مذکور را تنها با یک برش کوچک درمان کند. در این روش جای زخم به حداقل می‌رسد و به بیمار اجازه می‌دهد تا به‌سرعت بهبود یابد و به‌زودی به زندگی روزمره بازگردد.

 

بهبودی بیمار پس از جراحی دیسکوپاتی کمر با لیزر چقدر زمان می‌برد؟

زمان بهبودی بیمار پس از عمل دیسکوپاتی کمر با لیزر توسط بهترین پزشک لیزر دیسک کمر در تهران ممکن است بسته به وضعیت سلامت فرد و روش خاص انجام‌شده متفاوت باشد. برخی از افراد ممکن است بتوانند نسبتاً سریع به فعالیت‌های عادی خویش بازگردند درحالی‌که برخی دیگر ممکن است به زمان بیشتری نیاز داشته باشند.

شایان ذکر است که پس از انجام جراحیِ سنتیِ کمر، فرد در بیمارستان بستری می­گردد و بازیابی سلامت احتمالاً چند هفته طول می­کشد. افرادی که تحت عمل جراحی سنتی ستون فقرات قرار می‌گیرند باید انتظار داشته باشند که 8 تا 12 هفته کار خود را از دست بدهند.

در مقابل، جراحی دیسکوپاتی کمر با لیزر توسط بهترین دکتر لیزر دیسک کمر در تهران اغلب به‌عنوان یک روش سرپایی انجام می‌شود، به این معنی که می‌توانید همان روز به خانه بروید. به‌طورکلی، افرادی که تحت جراحی دیسک کمر با لیزر قرار گرفته‌اند ممکن است حتی در حدود شش هفته بعد به سرکار خود بازگردند چراکه عمل دیسک کمر با لیزر نسبت به سایر روش‌ها بهبودی بسیار سریع‌تری دارد.

 

نتیجه‌گیری

کمردردی که همراه با بی‌حسی و ایجاد درد باشد، می‌تواند بیمار مبتلا به آن را با ناتوانی و استرس روبرو نماید.

ازآنجایی‌که دیسک کمر در صورت پیشروی زیاد موجب ناتوانی فرد در راه رفتن یا انجام هرگونه فعالیت روزانه می‌گردد، بیماران برای درمان بدون عوارض و سریع‌السیر این عارضه، جراحی با لیزر را انتخاب می‌نمایند که در این مقاله به مزایای این روش کم تهاجمی و عملکرد بهترین دکتر لیزر دیسک کمر در تهران در مواجهه با این بیماری پرداخته شد.

برای درمان کمردردهای مزمن خود با استفاده از مدرن‌ترین تجهیزات لیزری و پیشرفته‌ترین امکانات تشخیصی با همکاران ما در مرکز تماس بگیرید و برای مراجعه به متخصصین مجرب این کلینیک، هماهنگی لازم را به عمل آورید. بدون شک حضور شما در مرکز مجهز ما به معنای خداحافظی با رنج‌های ناشی از دیسک کمرتان خواهد بود.