cropped-7F1C28B2-9030-48F9-8365-478748A833D7-150x150

بهترین دکتر ستون فقرات در تهران

بهترین دکتر ستون فقرات در تهران؛ جلوگیری از عواقب جدی چون آیب‌های عصبی و فلج اندام

ستون مهره‌ها، ستون محکمی است که تقریباً تمام فعالیت‌های خود را به کمک آن انجام می‌دهیم. این تکیه‌گاه از قسمت‌های مختلف و پیچیده‌ای تشکیل شده که طناب نخاعی در مجاورت و امتداد آن حرکت می‌کند.

درنتیجه هر آسیبی به آن می‌تواند منجر به آسیب‌های عصبی شده و اگر در زمان درست توسط بهترین دکتر ستون فقرات در تهران تشخیص داده نشود و درمان نگردد، می‌تواند منجر به عواقبی مانند فلج اندام شود؛ بنابراین مهم است در صورت مواجه با درد گردن، درد کمر، درد سیاتیک و … به دنبال دکتر ستون فقرات برای تشخیص و درمان باشید تا دچار عوارض خطرناک این بیماری‌ها نگردید

بهترین دکتر ستون فقرات در تهران

آنچه در این مقاله می خوانید :

 

بهترین دکتر ستون فقرات در تهران چه کسی است؟

متخصص ستون فقرات مهارت‌هایی را دارد که می‌تواند مشکلات مختلفی را که در ستون فقرات ایجاد می‌شود، تشخیص داده و درمان کند. به‌طورکلی، مشکل ستون فقرات می‌تواند هر ترکیبی از استخوان، بافت نرم یا اعصاب را تحت تأثیر قرار دهد.

بهترین دکتر ستون فقرات در تهران متخصص ارتوپدی است که به‌صورت تخصصی در زمینه ستون فقرات به ادامه تحصیل پرداخته است و دوره‌های فلوشیپ تخصصی مربوط به مهارت‌های تشخیصی و درمانی در این زمینه را نیز گذرانده است.

وی مهارت‌هایی دارد که می‌تواند مشکلات مختلفی را که در ستون فقرات ایجاد می‌شود، درمان کند. معمولاً زمانی که مشکل پس از چند بار مراجعه به پزشک ارتوپد بهبود نیابد، ممکن است مراجعه به بهترین متخصص ستون فقرات تهران توصیه شود.

اغلب، بیماران ابتدا با یک پزشک مدیریت درد مشورت می‌کنند تا به کنترل درد کمک کند. این پزشکان ممکن است داروهای ضد درد تجویز کنند، تزریق‌های ضد درد مانند کورتون، اوزون و … را انجام دهند یا فیزیوتراپی را پیشنهاد کنند.

درحالی‌که روش‌های درمانی محافظه‌کارانه همیشه مؤثر نیستند، اما بهترین دکتر ستون فقرات در تهران سعی می‌کند تا جای ممکن به کمک این روش‌ها بهبودی را حاصل کند تا بیمار مجبور به انجام عمل جراحی نشود، زیرا معمولاً به دلیل مجاورت ستون فقرات با کانال نخاعی که تمامی ریشه‌های عصب دهنده در بدن از آن عبور می‌کنند عمل‌های مربوط به ستون فقرات و بخصوص ستون فقرات گردنی پرریسک هستند.

بااین‌حال، اگر گزینه‌های درمانی محافظه‌کارانه کارساز نبود، انجام روش‌های جراحی ممکن است بهترین گزینه باشد. اگر درد یا ناتوانی شدید دارید، فوراً با یک متخصص ستون فقرات در تهران مشورت کنید؛ زیرا برخی از بیماری‌ها و مشکلات مربوط به ستون فقرات مانند فتق دیسک کمر پیش‌رونده هستند و با پیشرفتشان منجر به آسیب‌های عصبی دائمی مانند فلج اندام می‌شوند که در زندگی بیمار تأثیر به‌شدت منفی خواهد گذاشت و فرد نسبت به انجام بسیاری از کارهای مورد علاقه خود باز می‌ماند.

بهترین دکتر ستون فقرات در تهران

بهترین دکتر ستون مهره‌ها در بهترین کلینیک ستون مهره‌ها کیست؟

معمولاً متخصص ستون فقرات خوب در هر مرکزی فعالیت نمی‌کند و تنها با مراکزی همکاری دارد که مجهز، معتبر و باسابقه باشد؛ بنابراین شما نیز نباید در بیمارستان‌های عمومی یا کلینیک‌های کم‌سابقه و بدون اعتبار کافی به دنبال بهترین دکتر ستون فقرات در تهران باشید، بلکه باید ابتدا بهترین کلینیک ستون فقرات در تهران را پیدا کنید که قطعاً با متخصصان به نام و باتجربه‌ای در این زمینه همکاری می‌کند.

یکی از این مراکز نیز مرکز تخصصی ارتوپدی ماست که سالیان سال است با متخصصان بسیار کار بلد و باتجربه چه در زمینه تشخیص و چه در زمینه درمان همکاری دارد و به‌علاوه خود این مرکز دارای تجهیزات پزشکی روز دنیاست که می‌تواند بهترین تشخیص و درمان را به شما ارائه دهد. برای گرفتن نوبت از این مرکز می‌توانید از طریق شماره تلفن‌های موجود در بخش تماس با ما با همکاران ما در ارتباط باشید.

مرکز سلامت ستون مهره‌ها ما در تشخیص و درمان تمامی اختلالات و شرایطی که بر ستون مهره‌ها چه در بزرگسالان و چه در کودکات تأثیر می‌گذارد، تخصص دارد. تیم تخصصی این مرکز شامل جراحان ستون مهره‌ها، متخصصان مغز و اعصاب و پزشکان شناخته شده در سطح کشور است.

آن‌ها برای ایجاد برنامه‌های درمانی سفارشی برای هر بیمار همکاری بسیار تخصصی و فعالی دارند. همچنین مهارت بالایی در روش‌های جراحی ازجمله همجوشی ستون مهره‌ها یا تکنیک‌های کمتر تهاجمی دارند. متخصص شما همچنین می‌تواند درمان‌های جایگزین را برای بی‌ثباتی ستون مهره‌ها توصیه کند.

اگر به فکر جراحی هستید، باید با یک متخصص ستون فقرات در تهران یا ناحیه خود مشورت کنید تا مشخص شود که آیا برای شما مناسب است یا خیر؟

درحالی‌که بسیاری از آسیب‌های مربوط به کمر و گردن با استراحت، درمان و دارو بهبود می‌یابند، هنوز مشورت با جراح ستون مهره‌ها یا بهترین دکتر ستون فقرات در تهران مهم است. حتی آسیب‌های جزئی کمر و گردن می‌تواند علائمی ایجاد کند که می‌تواند به سایر قسمت‌های بدن بخصوص ریشه‌های عصبی آسیب برساند.

بیمارانی که درد، ضعف یا بی‌حسی مداوم دارند که علت‌های دیگر آن رد شده است حتماً باید به دنبال ملاقات با بهترین متخصص ستون مهره‌ها تهران یا شهرستان خود باشند. آن‌ها همچنین باید هرگونه خطر احتمالی را با پزشک مراقبت‌های اولیه خود در میان بگذارند.

بهترین متخصص ستون فقرات در تهران باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

یکی از دغدغه‌هایی که بسیاری از مراجعین ما دارند ملاقات با بهترین متخصص ستون فقرات در تهران می‌باشد؛ زیرا بسیاری از آن‌ها قبلاً نیز علائم مشابه مانند کمردرد، پادرد، گردن درد و … را تجربه کرده‌اند ولی به دلیل مراجعه به متخصصانی که تجربه و مهارت کافی در امر تشخیص و درمان را نداشته‌اند، به‌درستی درمان نشده‌اند و تنها مدت کوتاهی علائم فروکش کرده است و حالا مجدد عود کرده و یا حتی بدتر شده است.

ما به همه بیماران خود توصیه می‌کنیم قبل از انتخاب هر متخصص ابتدا ارزیابی‌های لازم را انجام دهند و حتماً برای این کار زمان بگذارند تا علاوه بر تشخیص و درمان صحیح در زمان مناسب برای آن‌ها، از هدر رفت زمان و پولشان به دلیل مراجعه به چندین پزشک و انجام روش‌های مختلف ولی بیهوده جلوگیری شود.

با توجه به گستردگی جمعیت در تهران و متخصصان زیادی که در این شهر فعالیت دارند در حال حاضر واقعاً پیدا کردن بهترین دکتر ستون فقرات در تهران می‌تواند گیج کننده باشد. به همین دلیل در این قسمت به شما خواهیم گفت بهترین متخصص ستون فقرات در تهران باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد و چطور می‌توانید چنین شخصی را پیدا کنید.

اگر یک جستجوی اینترنتی سریع برای پیدا کردن متخصصان ستون فقرات در منطقه خود انجام دهید، احتمالاً به لیستی از پزشکان دست خواهید یافت و اگر در یک منطقه بزرگ شهری زندگی می‌کنید، این لیست احتمالاً بسیار طولانی خواهد بود. ما شش ویژگی را پیدا کرده‌ایم که در همه متخصصان ستون مهره‌ها خوب مشترک است. این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

بهترین متخصص ستون فقرات تهران به جراحی به‌عنوان آخرین راه‌حل فکر می‌کند.

مشخص است که برخی از آسیب‌های جدی مانند تصادفات شدید یا سقوط از ارتفاع بالا که می‌تواند خطراتی مانند فلج اندام یا قطع نخاع را به همراه داشته باشد نیاز به جراحی سریع دارند؛ اما در بسیاری از موارد علت مشکلات ستون مهره‌ها بیشتر مربوط به آسیب‌های دژنراتیو یا تدریجی است که ناشی از فشار بیش‌ازحد در طول زمان است.

در هرکدام از این شرایط بهترین متخصص ستون فقرات در تهران ابتدا باید مطمئن شود که هیچ گزینه‌ غیرجراحی برای شما پاسخگو نیست و بعد درنهایت اگر مجبور شد جراحی را تجویز کند. متأسفانه بسیاری از پزشکان نابلد که مهارت خوبی در تشخیص درمان‌های مناسب ندارند ممکن است از همان ابتدا و بی‌جهت جراحی را توصیه کنند که عوارض مختلفی به همراه دارد.

بهترین متخصص ستون فقرات تهران تجربه و آموزش بالایی در این زمینه دارد.

اگرچه متخصصان ارتوپد نیز آشنایی کاملی با مشکلات ستون مهره‌ها دارند ولی نمی‌توانند به‌اندازه متخصصان ستون مهره‌ها به تشخیص دقیق و درمان عالی بیماری‌ها و اختلالات مربوط به ستون فقرات بپردازند.

برای مشکلات ستون فقرات شما باید به دنبال متخصصانی باشید که به‌طور تخصصی در این زمینه آموزش دیده باشند و تجربه بالایی هم کسب کرده باشند. به‌عنوان‌مثال، شما می‌توانید از روی تعداد بیمارانی که به آن‌ها مراجعه می‌کنند، تعداد بیماران راضی، مشاهده بورد تخصصی که باید بر روی دیوار مطب پزشک نصب باشد و … این مورد را بررسی کنید.

بهترین دکتر ستون فقرات در تهران رویکردی تیمی برای عملکرد خود دارد.

به‌منظور ارائه بهترین مراقبت‌های طولانی‌مدت بخصوص برای بیماری‌های مهم ستون مهره‌ها مانند فتق دیسک یا تنگی کانال نخاعی، متخصصان ستون مهره‌ها خوب به‌عنوان بخشی از یک تیم چند رشته‌ای کار می‌کنند.

آن‌ها سعی می‌کنند بیش از نیازهای فوری بیمارانشان را برطرف کنند و با سایر متخصصان پزشکی مورد نیاز مانند متخصص مغز و اعصاب برای ایجاد یک برنامه درمانی جامع همکاری داشته باشند. همچنین در صورت نیاز باید با متخصصان کایروپراکتیک، فیزیوتراپیست و متخصص مدیریت درد و روان درمانگر همکاری داشته باشند.

بهترین دکتر ستون فقرات در تهران همیشه در حال یادگیری است.

رشته پزشکی مانند بسیاری از علوم دیگر به‌طور مداوم در حال پیشرفت و تغییر است و بهترین متخصصان ستون مهره‌ها نیز باید با این تغییرات همراه شده و دائماً به گسترش دانش خود ادامه دهند. آن‌ها مدام باید مهارت‌های خود را در جهت همگام ماندن با فن‌آوری‌های جدید و تکنیک‌های جراحی بروز دنیا افزایش دهند.

بهترین متخصص ستون فقرات تهران رفتار بسیار خوبی با بیماران خود دارد.

مشکلات ستون مهره‌ها اگر شدید باشند می‌توانند تأثیر منفی زیادی بر روحیه بیمار ایجاد کنند و یکی از این تأثیرات حساس شدن بیشتر بیمار نسبت به رفتار اطرافیان خود و بخصوص پزشک درمانگر است.

بنابراین یک متخصص ستون فقرات در تهران که کار خود را خوب بلد باشد می‌داند چطور با بیمارش به‌طور محترمانه و دلسوزانه رفتار کند که هم واقعیت را به او بفهماند و هم طوری با او همراهی کند که بیمار شوک نشود، بتواند منظور پزشک را درک کند و خود نیز در راستای درمان همکاری کامل را با متخصص خود داشته باشد.

بیمار همچنین باید بدون دغدغه و نگرانی از برخورد پزشک، تمامی مسائلی که در مورد بیماری خود تجربه می‌کند یا هر دغدغه‌ای که در ذهن دارد را با متخصص خود در میان بگذارد و آن‌ها را برطرف نماید.

بهترین دکتر ستون فقرات در تهران در مورد بیماران خود ریسک نمی‌کند.

یکی از اصول مهم در پزشکی این است که باید اول عدم آسیب رسیدن به بیمار برای درمان او در نظر گرفته شود. متخصصان ستون مهره‌ها ماهر و باتجربه معمولاً ابتدا از تکنیک‌های غیرتهاجمی مانند ورزش، اصلاح سبک زندگی، دارو، فیزیوتراپی یا تکنیک‌های کم تهاجمی مانند تزریق شل کننده‌های عضلانی، اوزون‌تراپی، تزریق اپیدورال کورتیکو استروئید یا کورتون و … جهت درمان استفاده خواهند کرد.

درنهایت اگر این روش‌ها پاسخ مناسبی برای بیمار ایجاد نکرد، جراحی تجویز می‌شود و باز متخصص ستون فقرات در تهران باتجربه و کار بلد سعی می‌کند تمامی موارد ایمنی برای بیمارش رعایت شود تا بروز خطراتی مانند خونریزی، عفونت، عود مجدد بیماری و علائمش و … با جراحی به حداقل برسد و تا جای ممکن ریسک جراحی را با انتخاب بهترین تکنیک کاهش دهد.

در مرکز تخصصی ما نیز، تیم کارشناسان ما با هم همکاری می‌کنند تا پیشرفته‌ترین و فردی‌ترین مراقبت‌ها را بر اساس آخرین تحقیقات و دستورالعمل‌ها ارائه دهند. رویکرد تیم چند رشته‌ای ما به بیماران مبتلا به اختلالات ستون مهره‌ها امکان دسترسی به همه متخصصان ما را با یک تماس می‌دهد.

ما متعهد به ارائه مراقبت‌های شخصی هستیم که نیازهای هر بیمار را برآورده می‌کند تا به آن‌ها کمک کند تا در اسرع وقت به سلامت خود بازگردند. برنامه مراقبت از بیمار این مرکز همچنین به شما کمک می‌کند تا به‌راحتی سلامت خود را مدیریت کنید و هرچه زودتر از علائم ناراحت کننده ایجاد شده رهایی یابید.

فوق تخصص ستون فقرات کودکان در تهران کیست و چه می‌کند؟

فوق تخصص ستون فقرات کودکان در تهران درواقع متخصص ستون فقراتی است که علاوه بر ویژگی‌های گفته شده در قسمت‌های قبل، به‌طور خاص به رفع مشکلات ستون فقرات مربوط به کودکان می‌پردازد.

برخی از این اختلالات به‌صورت مانند انحراف ستون مهره‌ها به‌صورت مادرزادی هستند که اگر از همان سنین کودکی در زمان مناسب توسط یک فوق تخصص ستون فقرات کودکان در تهران تشخیص داده شود، می‌توان آن را بهبود داد تا منجر به مشکلات زیاد در بزرگسالی مانند کمردردهای شدید و مزمن، کاهش دامنه حرکتی، کاهش اعتمادبه‌نفس فرد و … نگردد.

این پزشکان همچنین مشکلات مربوط به آسیب‌های محیطی ازجمله تصادف یا سقوط برای کودکان را نیز بهتر حل می‌کنند و می‌دانند که با کودکان باید چطور رفتاری داشته باشند تا آن‌ها خود نیز در روند درمانشان همکاری کنند. یادتان باشد رفتار با کودکان تفاوت‌های چشمگیری با بزرگسالان دارد و یک فوق تخصص ستون فقرات کودکان در تهران باید این مهارت‌های ارتباطی را نیز آموزش دیده باشد و به کار گیرد تا بتواند بهترین درمان را به کودک شما ارائه دهد.

در بهترین کلینیک ستون فقرات در تهران چه اختلالاتی درمان می‌شود؟

ستون مهره‌ها از 26 استخوان کوچک به نام مهره تشکیل شده است که علاوه بر تکیه‌گاه بدن بودن و کمک به حرکات مختلف کمری و چرخشی، از نخاع و اعصاب محافظت و حمایت می‌کند. با توجه به نقش مهم قسمت‌های مختلف ستون مهره‌ها در فعالیت‌های ما، بسیاری از شرایط و صدمات می‌تواند بر ستون مهره‌ها تأثیر بگذارد که ممکن است به مهره‌ها آسیب برساند، باعث درد شود و تحرک را محدود کند.

جراحان مغز و اعصاب، جراحان ارتوپد، فیزیوتراپیست‌ها، پزشکان درد، روان‌شناسان و سایر متخصصان که در بهترین کلینیک ستون فقرات در تهران فعالیت دارند تجربه گسترده‌ای در درمان حتی پیچیده‌ترین شرایط ستون مهره‌ها دارند و به بیماران امکان دسترسی به مجموعه‌ای از تخصص‌ها را برای کمک به بهبود درد و کیفیت زندگی خود می‌دهند.

شرایط متعددی می‌تواند ستون مهره‌ها را در هر نقطه از گردن تا کمر تحت تأثیر قرار دهد. برخی از مهم‌ترین اختلالات ستون مهره‌ها که توسط بهترین دکتر ستون فقرات در تهران در بهترین کلینیک ستون فقرات در تهران تشخیص داده شده و درمان می‌شود، عبارت‌اند از:

شرایط دژنراتیو ستون فقرات و دیسک مانند:

 • آرتروز
 • بیماری دژنراتیو دیسک
 • فتق دیسک
 • تنگی کانال نخاعی
 • اسپوندیلوز

سایر شرایط و اختلالات ستون مهره‌ها نیز شامل موارد زیر هستند:

 • اسپوندیلیت آنکیلوزان
 • کمردرد
 • انواژیناسیون بازیلار، قالب‌گیری بازیلار و ته‌نشین شدن جمجمه
 • درد مزمن ستون مهره‌ها و کمر
 • کیفوز
 • میلوپاتی
 • گردن درد
 • پوکی استخوان و شکستگی مهره‌ها
 • رادیکولوپاتی
 • کیفوز شوئرمن
 • اسکولیوز
 • سرطان نخاع
 • آسیب نخاعی
 • ناهنجاری‌های ستون مهره‌ها
 • شکستگی ستون مهره‌ها
 • تومورهای ستون مهره‌ها
 • اسپوندیلولیستزیس

بهترین دکتر ستون فقرات در تهران

مهم‌ترین علل اختلالات فقرات و درمان توسط بهترین دکتر ستون فقرات در تهران

اختلالات ستون مهره‌ها بسته به شرایط خاص می‌توانند دلایل مختلفی داشته باشند. برای برخی شرایط، علل هنوز ناشناخته هستند، اما شایع‌ترین دلایل عبارت‌اند از:

 • تصادف یا سقوط
 • اختلالات مادرزادی که از بدو تولد وجود دارد.
 • التهاب
 • عفونت
 • اختلالات ارثی
 • صدمات از جزئی تا آسیب‌زا و شدید
 • فرسودگی و پارگی دژنراتیو که با افزایش سن به وجود می‌آید.

عوامل خطر برای اختلالات ستون فقرات کدام‌اند؟

عواملی که می‌توانند خطر ابتلا به مشکلات ستون مهره‌ها را تا حد قابل‌توجهی افزایش دهند، عبارت‌اند از:

 • اضافه وزن یا چاقی
 • تکنیک‌های بلند کردن نامناسب و وضعیت نامناسب بدن بخصوص در طول انجام فعالیت‌های کاری و طولانی‌مدت
 • تغذیه و عادات سبک زندگی غلط مانند کم‌تحرکی، مصرف کم کلسیم، مصرف غذاهای کم‌ارزش ولی پرکالری مانند انواع فست فودها یا سیگار کشیدن و نوشیدن الکل
 • سایر شرایط مانند استئوآرتریت یا آرتروز، آرتریت روماتوئید یا بیماری هورمونی تیروئید
 • انجام بیش‌ازحد برخی حرکات ورزشی یا حرکات شغلی
 • وضعیت بدنی ضعیف
 • فعالیت‌های شدید تکراری مانند انجام برخی ورزش‌های حرفه‌ای

در صورت مشاهده چه علائمی باید به بهترین دکتر ستون فقرات در تهران مراجعه کرد؟

علائم و نشانه‌های مربوط به بیماری‌ها و اختلالات ستون مهره‌ها به اختلال خاص ایجاد شده در ستون مهره‌ها بستگی دارد و اغلب می‌تواند بر سایر قسمت‌های بدن بسته به ناحیه ستون مهره‌ها یا نخاعی که تحت تأثیر قرار گرفته است نیز تأثیر بگذارد. علائم رایج که به شما هشدار می‌دهند در اسرع وقت باید با یک متخصص ستون فقرات در تهران ملاقات کنید، عبارت‌اند از:

 • شانه یا پشت به‌صورت غیر طبیعی گرد شده است.
 • کمردرد یا گردن درد که ممکن است تیز و کوبنده، کسل کننده و دردناک یا سوزان باشد و بعد از چند روز خود مراقبتی مانند استفاده از مسکن‌های بدون نسخه ازجمله ناپروکسن یا ایبوپروفن، یخ و گرما درمانی، استراحت و … بهبود پیدا نکرده است یا بدتر شده باشد.
 • اختلال در عملکرد مثانه یا روده
 • حالت تهوع و یا استفراغ
 • دردی که در بازوها یا پاها انتشار پیدا می‌کند.
 • سفتی یا اسپاسم عضلانی مثلاً در بخشی از کمر یا گردن که ادامه‌دار باشد و شما را از انجام کار باز دارد.
 • ظاهر ناهموار، مانند قرار گرفتن یک شانه یا لگن بالاتر از دیگری
 • ضعف، بی‌حسی یا گزگز در بازوها یا پاها

تشخیص اختلالات ستون مهره‌ها توسط بهترین دکتر ستون فقرات در تهران

بهترین دکتر ستون فقرات در تهران جهت تشخیص درست بیماری ایجاد کننده علائم شما ابتدا یک بررسی کامل طی مراحل زیر انجام خواهد داد:

 • معاینه بدنی
 • بحث در مورد سابقه پزشکی شخصی و خانوادگی
 • بحث در مورد علائم و عوامل خطر
 • در صورت مشکوک بودن به آسیب یا اختلال عصبی، معاینه عصبی

بسته به مورد هر بیمار، پزشکان ما ممکن است یک یا چند آزمایش زیر را نیز جهت تشخیص دقیق‌تر و درمان بهتر توصیه کنند:

اسکن تصویربرداری تشدید مغناطیسی یا MRI

MRI

به کمک امواج رادیویی و همچنین یک آهنربای قوی تصاویر دقیقی از ستون مهره‌ها تولید میکند. MRI در تشخیص آسیب‌ها و اختلالات ایجاد شده در بافت نرم مانند ماهیچه‌ها، تاندون‌ها، رباط‌ها، نخاع و اعصاب که با اشعه ایکس قابل تشخیص نخواهد بود، بسیار مفید است.

اسکن توموگرافی کامپیوتری CT

از اشعه ایکس تخصصی با یا بدون ماده مخصوص به نام حاجب جهت تولید تصاویر مقطعی و سه‌بعدی از ستون مهره‌ها استفاده می‌شود.

اشعه ایکس

ما از اشعه ایکس گردن یا نواحی مختلف پشت برای بررسی مشکلات استخوانی مانند شکستگی، آسیب‌های دیگر و اختلالات مزمن استفاده می‌کنیم.

بیوپسی

اگر علائم و بررسی‌های انجام شده در مورد بیمار مشکوک به سرطان باشد، جراحان مغز و اعصاب ما می‌توانند نمونه بافت کوچکی را برای تجزیه‌وتحلیل زیر میکروسکوپ از ناحیه مورد نظر برداشته و به آزمایشگاه ارسال کنند.

الکترومیوگرافی (EMG)

معاینات الکترودیاگنوستیک می‌توانند فعالیت الکتریکی تولید شده توسط عضلات و اعصاب را اندازه‌گیری کنند. آن‌ها به‌طورکلی شامل دیدن چگونگی واکنش قسمت‌های مختلف بدن به محرک‌ها می‌شوند.

درمان اختلالات ستون مهره‌ها توسط بهترین دکتر ستون فقرات در تهران

درمان به علت ایجاد بیماری و نوع بیماری بستگی دارد. متخصصان ستون مهره‌ها ما اغلب از یک یا چند درمان بسته به شرایط یا آسیب خاص بیمار استفاده می‌کنند. برخی از درمان‌هایی که ما ارائه می‌دهیم، عبارت‌اند از:

 • بریس پشت
 • درمان سرطان مانند جراحی برای برداشتن تومورها، پرتودرمانی، رادیوسرجری و شیمی‌درمانی
 • تزریقات، مانند اوزون‌تراپی، کورتیکواستروئیدها یا بلوک‌های عصبی، برای کاهش درد حاد
 • تزریق داروهایی مانند ضدالتهاب، مسکن‌ها یا شل‌کننده‌های عضلانی
 • توانبخشی با استفاده از فیزیوتراپی برای تقویت و کشش عضلات پشت و شکم
 • جراحی برای تعویض دیسک، اتصال مهره‌ها، باز کردن کانال نخاعی یا ترمیم اعصاب
 • آزمایشات بالینی

سخن آخر

ستون مهره‌ها از مهم‌ترین بخش‌های سیستم اسکلتی و عضلانی است که اکثر فعالیت‌های ما به کمک تکیه‌بر آن انجام می‌شود؛ بنابراین طبیعی است که هم به‌صورت تدریجی و هم به‌صورت ناگهانی در معرض آسیب‌ها و بیماری‌های مختلف قرار بگیرد.

با توجه به اینکه برخی از آسیب‌های ستون مهره‌ها مثل دیسک کمر یا گردن پیش‌رونده هستند و می‌توانند منجر به آسیب‌های عصبی جدی و حتی فلج اندام شوند بسیار مهم است که در صورت بروز علائم مشکوک مانند آنچه در مقاله گفته شده در اسرع وقت به بهترین دکتر ستون فقرات در تهران مانند متخصصان مرکز ما مراجعه نمایید تا بهترین تشخیص و درمان در زمان مناسب و به‌طور صحیح انجام گردد.