بیمارستان فوق تخصصی ستون فقرات در تهران

بیمارستان فوق تخصصی ستون فقرات در تهران؛ درمان آرتروز، اسکولیز و تنگی کانال نخاعی

ستون فقرات، محور مرکزی بدن می باشد که به صورت یک خط صاف در بخش عقب تنه انسان قرار گرفته است. یکی از وظایف مهم این عضو حساس، محافظت از طناب عصبی می باشد که از مغز تا پایین کمر امتداد یافته است. بیماری های مختلفی سبب مختل شدن عملکرد ستون مهره می گردند که درمان به موقع آن ها بسیار ضروری می باشد. افراد برای پرداختن به اقدامات درمانی درست و اصولی می بایست به یک بیمارستان فوق تخصصی ستون فقرات در تهران مراجعه کنند. در ادامه شما را با انواع اختلالات مهره پشت و درمان آن ها در بیمارستان فوق تخصص ستون فقرات در تهران آشنا می سازیم.

برای درد سیاتیک به چه متخصصی مراجعه کنیم

آنچه در این مقاله می خوانید :

 

در بیمارستان فوق تخصصی ستون فقرات در تهران چه بیماری هایی درمان می شوند؟

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، افراد بعد از بروز علائم آزار دهنده در مهره پشت می بایست به بیمارستان فوق تخصصی ستون فقرات در تهران مراجعه نموده و تحت درمان قرار بگیرند. اکنون این سوال ایجاد می شود که علائم دردناک ناشی از مهره پشت، در اثر چه بیماری به وجود می آید؟ آیا این بیماری ها در بیمارستان‌های فوق تخصصی ستون فقرات در تهران درمان می شود؟ در ادامه به برخی از بیماری های مرتبط با مهره پشت اشاره می کنیم که افراد بایستی در صورت ابتلا به بیمارستان‌های فوق تخصصی ستون فقرات در تهران مراجعه نمایند.

آرتروز

آرتروز یکی از شایع ترین اختلالات مهره پشت به ویژه در مهره های کمر می باشد. این بیماری عمدتا به موازات افزایش سن و در اثر عوامل تخریبی و دژنتراتیو ایجاد می شود. ناگفته نماند که جنسیت و ژنتیک نیز در ایجاد آرتروز مهره پشت بی تاثیر نمی باشند.

در طی این بیماری، ماده ژلاتینی موجود در بین مهره ها از بین رفته و سبب ساییدگی دیسک می گردد. افراد می بایست با مشاهده علائمی مانند درد و گرفتگی خصوصا در اوایل روز، التهاب و… به بیمارستان‌های فوق تخصصی ستون فقرات در تهران مراجعه کرده و جهت درمان اقدام نمایند.

اختلالات دیسک گردن و کمر

اکثر مردم انواع بیماری های دیسک را نمی شناسند و از اصطلاح دیسک کمر یا گردن به عنوان یک کلمه عام برای معرفی طیف مختلفی از ناراحتی های مهره پشت استفاده می کنند. عملکرد دیسک ممکن است در اثر عوامل مختلفی دچار اختلال گردد. نخست آن که دیسک دهیتراته شود.

در این بیماری دیسک قادر به جذب آب نبوده و قابلیت اسفنجی بودن خود را از دست می دهد. از این رو توانایی تحمل فشار بدن را نخواهد داشت. نوع دیگر اختلالات دیسک با بیرون زدگی شناخته می شود. عامل بیرون زدگی دیسک، تخریب ماده ژلاتینی بین مهره ها می باشد. افراد بایستی در مراحل نخست به بیمارستان فوق تخصصی ستون فقرات در تهران و از پیشرفت آسیب به دیسک پیشگیری نمایند.

اسکولیز

بدفرم و بدشکلی مهره پشت تحت عنوان اسکولیز شناخته می شود. اسکولیز می تواند ناشی از آسیب و یا فرسودگی در افراد مسن باشد اما عمدتا به صورت مادرزادی دیده می شود. بیمارستان‌های فوق تخصصی مهره پشت در تهران، با تشخیص به موقع اسکولیز در کودکان، این اختلال را تحت درمان قرار می دهند.

تنگی کانال نخاعی

باریک شدن مسیر عبور نخاع اختلالی می باشد که ممکن است، در نتیجه انواع بیماری های مهره پشت ایجاد شود. کاهش این فضا سبب ایجاد فشار به ریشه اعصاب و به وجود آمدن عوارض بسیاری می گردد. از این رو مراجعه به بیمارستان فوق تخصصی ستون فقرات در تهران امری ضروری می باشد. پزشکان در بیمارستان‌های فوق تخصصی مهره پشت در تهران بعد از انجام مراحل دقیق تشخیصی فرد را با استفاده از جراحی، فیزیوتراپی، دارو و… تحت درمان قرار داده و مانع تشدید علائمی مانند درد و بی حسی و… می شوند.

سیرنگومیلی

سیرنگومیلیا نوعی از بیماری های نادر مهره پشت می باشد که در طی آن، درون مهره پشت کیست ایجاد می شود و چنانجه در بیمارستان‌های فوق تخصصی مهره پشت در تهران، تحت درمان قرار نگیرد، ممکن است به سرعت بزرگ شده و عوارض شدیدی را ایجاد نماید. ناگفته نماند که این بیماری در برخی موارد علائمی نداشته و نیاز به درمان ندارد. علائم خطرناک سیرنگومیلی زمانی بروز پیدا می کند که نخاع و ریشه های عصبی تحت فشار قرار بگیرند.

لغزندگی مهره ها

اسپوندیلولیستزیس یا لغزندگی مهره های کمر، یکی از اختلالات مهره پشت است که به دلیل ناپایدار شدن مهره پشت ایجاد می شود. ناپایداری مهره پشت اکثرا به دنبال تغییرات هورمونی در بانوان و در سنین بالای پنجاه سال ایجاد می گردد. در اسپوندیلولیستزیس، مهره پشتی بر روی مهره دیگر سر می خورد. جراحی، تزریق استروئید و طب فیزیکی از جمله اقداماتی هستند که در بیمارستان فوق تخصصی ستون فقرات در تهران برای درمان اسپوندیلولیستزیس مورد استفاده قرار می گیرند.

استئوپروزیس

استئوپروزیس یا پوکی استخوان بیماری شایعی است که در سنین بالا در افراد به وجود می آید در طی استئوپروزیس، استخوان ضعیف شده و آسیب پذیر می گردد. بروز شکستگی در ستون مهره و بیرون زدگی دیسک نمونه هایی از اختلالات هستند که به دنبال پوکی و کاهش تراکم استخوان ایجاد می گردند. افراد با داشتن رژیم غذایی مناسب و سرشار از کلسیم و ویتامین دی می توانند، از ایجاد این عارضه جلوگیری به عمل آورند.

آسیب دیدگی ناشی از تروما

شکستگی یکی از وقایعی است که در نتیجه تصادفات و ایجاد فشار زیاد در ستنون فقرات به وجود می آید. مراجعه به بیمارستان‌های فوق تخصصی مهره پشت در تهران در چنین مواقعی ضروری است. پزشک با استفاده از راه های تشخیصی به میزان آسیب پی برده و با توجه به آن به جراحی و یا درمان های غیرتهاجمی ترمیمی می پردازد.

چه زمانی رفتن به بیمارستان فوق تخصصی ستون فقرات در تهران لازم است؟

برای این که بدانیم، چه زمانی بایستی به بیمارستان فوق تخصصی ستون فقرات در تهران مراجعه کنیم، می بایست علائم ناشی از ناراحتی مهره پشت را بشناسیم. همانطور که مشاهده کردید، بیماری های مختلفی ممکن است، منشا دردهای مهره پشت باشند. لذا علائم بیماری های مهره پشت با توجه به میزان آسیب و نوع بیماری با یکدیگر متفاوت هستند اما به طور کلی می توان گفت، از آن جایی که اختلالات مختلف مهره پشت، عمدتا به نخاع و اعصاب آسیب می زنند، علائم انواع بیماری های ستون مهره مشابه یکدیگر هستند.

در بخش زیر به برخی از این علائم اشاره می کنیم. نشانه های مذکور می توانند، علامت هشدار دهنده خوبی برای مراجعه به بیمارستان‌های فوق تخصصی مهره پشت در تهران و جلوگیری از بروز عوارض خطرناک باشند.

 • دردی که معمولا با کم تحرکی تسکین پیدا کرده و با فعالیت افزایش می یابد.
 • احساس توده در مهره پشت در هنگام لمس
 • اختلال در تنفس آسان
 • ضعف و بی حسی در گردن، شانه، بازو و سایر نقاط
 • عدم توانایی در کنترل ادرار و مدفوع
 • اسپاسم یا گرفتگی عضلات
 • عدم توانایی در حرکت
 • اختلال در حفظ تعادل بدن

 

متخصص ستون فقرات در تهران چگونه به درمان بیماری ها می پردازد؟

در این بخش کوشش نمودیم تا انواع روش های درمان اختلالات ستون مهره را جهت افزایش آگاهی شما عزیزان جمع آوری نماییم. توجه داشته باشید که پزشک متخصص ستون فقرات در تهران، بسته به نوع بیماری و درجه آسیب، بهترین گزینه درمان را برای شما بر می گزیند.

بنابراین افراد می بایست با مشاهده علائم مذکور در قسمت فوق، به بهترین بیمارستان‌های فوق تخصصی ستون فقرات در تهران مراجعه کرده فرآیند درمان را به یک پزشک مجرب بسپارد. متخصص ستون فقرات در تهران ممکن است، از روش های زیر برای درمان ناراحتی مهره پشت شما استفاده نماید.

درمان با انواع داروها

به طور معمول درمان بیماری های مهره پشت همچون دیگر بیماری ها با تجویز دارو آغاز می گردد. داروهای مسکن و ضدالتهابی عمدتا در خط مقدم درمان قرار می گیرند. متخصص ستون فقرات در تهران داروهای زیر را تجویز می کند. فراموش نکنید که مصرف دارو بدون تجویز پزشک می تواند زیان آور باشد.

 • داروهای مسکن؛ این دسته از داروها درد را برای مدتی مخفی می نمایند. استامینوفن نوعی مسکن است که بیشترین کاربرد را در کاهش درد دارد.
 • داروهای ضدالتهابی؛ مزیتی که این گروه از داروها دارند، این است که علاوه بر کاهش درد، به رفع التهابات ناحیه مهره پشت نیز کمک می کند. این داروها به دو دسته استروئیدی و غیراستروئیدی تقسیم می گردند. ناپروکسن، ایبوپروفن و آسپرین نمونه هایی از این داروها می باشند.
 • داروهای ضدافسردگی؛ داروهای ضدافسردگی زمانی تجویز می گردند که ناراحتی ستون مهره از نوع نوروپاتیک باشد. دزیپرامین، آمی تریپتیلین و… رایج ترین داروهای ضدافسردگی می باشند که بنا به صلاحدید متخصص ستون فقرات، خصوصا برای درمان دیسکوپاتی مورد استفاده قرار می گیرند.
 • شل کننده های عضلات؛ این دسته از داروها همچون متاکسالون، فلسیریل و… در بیمارانی با علائم درد، گرفتگی یااسپاسم عضلانی کاربرد دارد.

فیزیوتراپی

فیزیوتراپی یا طب فیزیکی یکی از زیر شاخه های اصلی علم توانبخشی می باشد. فیزیوتراپی برای برخی از بیماران در بیمارستان فوق تخصصی ستون فقرات در تهران صورت می گیرد. انجام فیزیوتراپی سبب اصلاح حرکات مهره پشت و بهبود عملکرد زندگی روزمره فرد می شود.

همچنین باعث می شود که آسیب در مهره پشت گسترش پیدا نکند. در فیزیوتراپی از تکنیک های گوناگونی استفاده می شود اما مهمترین ها انجام تمرینات اصلاحی ورزشی است که به دو صورت منفعل و فعال صورت می گیرد. به این معنا که شخص برخی از حرکات را به تنهاییو برخی دیگر را با کمک کارشناس فیزیوتراپیست انجام می دهد.

درای نیدلینگ، تکارتراپی، شاک ویوتراپی، مگنت تراپی، اولتراسوندتراپی، الکتروتراپی، لیزرتراپی،آب درمانی، منوال و… نمونه هایی روش های بی نظیر فیزیوتراپی هستند که تاثیر شگفت انگیزی در بهبود آسیب و تخفیف درد دارند.

لیزردرمانی

استفاده از امواج الکترومغناطیسی دستگاه لیزر می تواند، روش خوبی برای تحریک ترمیم نواحی آسیب دیده ستون فقرات باشد. این روش تاثیر به سزایی در کاهش درد و التهابات دارد. لیزر درمانی در بهترین کلینیک ستون فقرات در تهران توسط پزشکان مجرب انجام می شود و برای افراد مسنی که مجاز به انجام جراحی نیستند، بهترین گزینه درمانی محسوب می شود.

مگنت تراپی

انجام این روش درمانی بر اساس استفاده از خواص آهنربا می باشد. در خون انسان مقدار زیادی عنصر آهن یافت می شود. زمانی که متخصصان عضو آسیب دیده را در معرض میدان مغناطیسی قرار می دهند، جرایان خون در ناحیه افزایش پیدا می کند. به موازات افزایش خون در ناحیه، اکسیژن رسانی به بافت تخریب شده افزایش یافته و عمل ترمیم تسریع می گردد. مگنت تراپی نیز بنا به نظر پزشک گاهی در بهترین کلینیک مهره پشت در پایتخت قابل انچام می باشد.

تکارتراپی

این روش یکی از تکنیک های استفاده شده در فیزیوتراپی می باشد که از ترکیب دو روش حرارتی و الکتروتراپی حاصل شده است. برخورد اشعه های ساطع شده از این دستگاه موجب افزایش جریان خون و ترشح هورمون های ضد درد می شود که علاوه بر خواص تسکین درد سبب ترمیم آسیب دیدگی می گردد. این روش ایمن و غیرتهاجمی ممکن است، طی چند جلسه در بهترین کلینیک مهره پشت در پایتخت صورت گیرد تا تاثیرات آن آشکار شوند.

سوزن خشک

درای نیدلینگ یا سوزن خشک نمونه ای از راه های درمان اختلالات ستون مهره است که در بخش فیزیوتراپی بیمارستان‌های فوق تخصصی مهره پشت در تهران صورت می گیرد. بسیاری از افراد این روش را معادل طب سوزنی می دانند، در حالی که میان این دو تکنیک تفاوت های بسیاری وجود دارد. درای نیدلینگ عمدتا به تسکین درد و رفع اسپاسم و گرفتگی های عضلانی کمک می کند. روش تاثیرگذاری این تکنیک نیز بر اساس تحریک تولید و ترشح هورمون های طبیعی مسکن موجود در بدن می باشد.

اوزون تراپی

امروزه اوزون درمانی در بهبود اختلالات مهره پشت به ویژه در آسیب دیدگی خفیف تا متوسط تاثیر فوق العاده ای دارد. فوق تخصص گردن و مهره پشت در پایتخت این روش را معمولا برای آسیب دیسک تجویز می نماید. تزریق اوزون از دو طریق زمینه را برای بهبودی آسیب دیدگی مهره پشت فراهم می نماید.

نخست آن که تزریق این ماده موجب تحریک گردن خون و اکسیژن رسانی به ناحیه می شود که به دنبال این امر روند ترمیم تسریع می یابد. همچنین تحقیقات نشان داده اند که اوزون می تواند سبب تخریب ماده پروتئوگلیکان موجود در ماده ژلاتینی بیرون زده از دیسک شود و در نتیجه فشار از روی بافت ها برداشته می شود. این روش می بایست در بیمارستان فوق تخصصی ستون فقرات در تهران و توسط پزشک متخصص انجام شود.

 

تزریق پلاسما

تزریق پلاسما یکی دیگر از روش هایی است که در بهترین کلینیک مهره پشت در پایتخت برای درمان مشکلات مهره پشت به ویژه ناحیه کمر استفاده می شود. پزشک متخصص برای این کار اجزای سازنده خون فرد را با استفاده از تکنولوژی مخصوصی از یکدیگر تفکیک می نماید. سپس پلاسمای جدا شده از خون را به ناحیه مورد نظر تزریق می کند. پلاسمای سرشار از پلاکت با تحریک بهبودی نواحی آسیب دیده نتایج بی نظیری را درمان مهره پشت به ارمغان می آورد.

 

گرما و سرما تراپی

اکثر مردم برای درمان دردهای استخوان و مفاصل در خانه از کمپرس سرد و گرم به فراوانی استفاده می کنند. باید بدانید که استفاده از این روش نیز به تخصص و نظر پزشک احتیاج دارد. چرا که ممکن است، در درمان همه انواع بیماری ها و در همه شرایط مفید نباشد و به فرد آسیب بزند.

گرما معمولا با هدف افزایش گردن خون و کاهش درد مورد استفاده قرار می گیرد. همچنین استفاده از کمپرس سرد سبب کاهش و رفع التهابات ناحیه می گردد. نکته مهم این است که این تکنیک می بایست در بیمارستان‌های فوق تخصصی ستون فقرات در تهران، توسط کارشناس فیزیوتراپیست انجام شود تا خطری سلامت فرد را تهدید نکند.

 

جراحی ستون فقرات

فوق تخصص گردن و مهره پشت گاهی در برخی موارد شدید آسیب دیدگی، جراحی را ضروری می داند. لازم به ذکر است که انجام جراحی بایستی در بیمارستان فوق تخصصی ستون فقرات در تهران و به دست پزشک باتجربه صورت پذیرد تا خطری سلامت فرد را تهدید نکند. جراحی دیسک در ستون مهره به روش های مختلفی در بیمارستان‌های فوق تخصصی ستون فقرات در تهران انجام می شود که برخی از آن ها را مختصرا شرح می دهیم.

 • لامینکتومی؛ طی این جراحی فوق تخصص گردن و ستون فقرات در تهران با بریدن بخش قوسی شکل مهره فشار را از روی بافت های مجاور حذف می نماید.
 • دیسک مصنوعی؛ در بعضی موارد که میزان تخریب دیسک زیاد است و امکان ترمیم آن وجود ندارد، فوق تخصص گردن و مهره پشت در پایتخت به تعویض دیسک آسیب دیده با دیسک فلزی یا پلاستیکی مخصوص می پردازد. این نوع جراحی در مواقعی صورت می گیرد که فرد دچار پوکی استخوان و آرتریت شده باشد.
 • فیوژن؛ فوق تخصص گردن و ستون فقرات در تهران برای انجام این جراحی از پیچ و مهره و جوش دادن قسمت های مختلف دیسک استفاده می کند تا پایداری مهره پشت را مجددا به آن برگرداند

هزینه درمان در بیمارستان فوق تخصصی ستون فقرات در تهران

همانطور که می دانید، معیارهای گوناگونی برای تعیین هزینه درمان بیماری های مهره پشت وجود دارند اما مسئله این است که اگر افراد موفق به یافتن بهترین بیمارستان‌های فوق تخصصی ستون فقرات در تهران شوند، این هزینه در کنار ارائه بهترین روش های درمانی منصفانه خواهد بود.

در ادامه بایستی متذکر شویم که هزینه درمان بسته به نوع بیماری، تکنیک استفاده شده و مهارت پزشک متفاوت می باشد. شایان ذکر است که اکثر شرکت های بیمه هزینه درمان بیماری های مهره پشت را برعهده می گیرند که این می تواند، فرآیند درمان را برای بیماران تسهیل نماید.

 

فوق تخصص گردن و ستون فقرات در تهران چگونه به تشخیص بیماری ها می پردازد؟

در قسمت های بالا نیز ذکر کردیم که انواع مختلفی از بیماری ها ممکن است، سبب ناراحتی ستون مهره در افراد گردند. همچنین مشاهده نمودید که اکثر اختلالات ایجاد شده در مهره پشت علائم مشابهی را ایجاد می کنند. لذا تشخیص درست بیماری پزشک بسیار حائز اهمیت می باشد.

تشخیص درست اولین گام در درمان موفقیت آمیز بیماری ها می باشد و تنها پزشک متخصص مهره پشت قادر به انجام آن است. تعیین شدت آسیب دیدگی یکی از مزایای استفاده از روش های تشخیصی است و عامل مهمی در انتخاب نوع درمان برای یک نوع بیماری در افراد مختلف به حساب می آید. هنگامی که بیماران به بیمارستان فوق تخصصی ستون فقرات در تهران مراجعه می کنند، پزشک ممکن است از روش های زیر جهت تشخیص بهره مند گردد.

معاینه فیزیکی

به طور معمول معاینه فیزیکی اولین مرحله تشخیص و درمان همه بیماری ها محسوب می شود که در طی آن فوق تخصص گردن و مهره پشت در پایتخت، به ارزیابی حساسیت مهره پشت در برابر فشار، بررسی دامنه حرکت و انعطاف پذیری مهره پشت می پردازد.

ام آر آی

ام آر آی یک راه تشخصی دقیق است که معمولا در بیمارستان‌های فوق تخصصی ستون فقرات در تهران برای کشف نوع بیماری مورد استفاده قرار می گیرد. اسکن ام آر آی با بکارگیری امواج مغناطیسی تصاویر دقیقی را از استخوان بافت های نرم،اعصاب و ماده ژلاتینی موجود در مهره پشت فراهم می کند.

سی تی اسکن

تصاویر سی تی اسکن برخلاف ام آر آی تنها شامل بافت استخوانی می گردد و عموما زمانی استفاده می شود که پزشک بخواهد، در مورد انجام جراحی تصمیم قطعی بگیرد. فوق تخصص گردن و ستون فقرات در تهران اغلب سی تی اسکن و ام آر آی را به همراه یکدیگر تجویز می کند. چنانچه افراد به بیمارستان فوق تخصصی ستون فقرات در تهران مراجعه کنند، قادر خواهند بود تا این مراحل را در همان جا تکمیل کنند.

تست هدایت عصبی

این تست که تحت عنوان الکترومایوگرافی نیز شناخته می شود، برای تشخیص میزان آسیب دیدگی رشه اعصاب مورد استفاده فوق تخصص گردن و مهره پشت در پایتخت قرار می گیرد. برای این کار الکترودهایی را به محل های معینی متصل نموده و تکانه های عصبی را اندازه گیری می کنند. اغلب مراجعین بیمارستان فوق تخصصی ستون فقرات در تهران که با ضعف در عضله دست مواجه هستند، می بایست تحت ارزیابی عصبی قرار بگیرند.

پیشگیری از بیماری های ستون فقرات چگونه است؟

از آن جایی که بیماری های ستون مهره غالبا به دنبال عادات غلط افراد ایجاد می شوند، به راحتی و ضمن رعایت چند نکته می توان از بروز انواع بیماری ها پیشگیری نمود. همانطور که می دانید، امروزه سبک زندگی غلط و بی تحرکی موجب بروز انواع درد در کمر و گردن شده است. از همین رو افراد بایستی طرز صحیح فعالیت را از سنین پایین به کودکان خود آموزش بدهند تا در بزرگسالی دچار اختلالات مهره پشت نشوند. بعضبی از روش های پیشگیری را در قسمت زیر ذکر می کنیم.

 • ورزش و اجتناب از کم تحرکی
 • بلندکردن اجسام سنگین به روش درست (خم نشدن ناحیه کمر حین بلند کردن وسایل)
 • خوابیدن بر روی تشک مناسب
 • قرار گرفتن در پوزیشن مناسب هنگام کار با رایانه، موبایل و مطالعه کتاب
 • داشتن رژیم غذایی غنی از مواد معدنی، ویتامین و پروتئین جهت جلوگیری از بروز پوکی استخوان
 • ترک کردن مصرف نوشیدنی های الکلی و دخانیات
 • عدم استفاده مداوم از کفش پاشنه دار و نامناسب
 • کنترل استرس و ممانعت از بروز اختلال در اعصاب

بهترین کلینیک ستون فقرات در تهران

افراد می بایست بعد از احساس علائم ناخوشایند در گردن، کمر و هر نقطه ای از ستون مهره، سریعا به بیمارستان‌های فوق تخصصی ستون فقرات در تهران یا یک کلینیک مناسب و مجهز مراجعه کنند. یکی از دغدغه هایی که افراد در این مواقع دارند، پیدا نمودن بهترین کلینیک ستون فقرات در تهران می باشد. لذا ما در این قسمت سعی کردیم به طور مختصر به آن بپردازیم.

بهترین کلینیک مهره پشت در پایتخت دارای ویژگی های منحصر به فردی است که آن را از سایر مراکز متمایز می نماید. افراد می بایست به کیفیت کار کادر درمان مشغول در بهترین کلینیک مهره پشت در پایتخت دقت نمایند. مسلما وجود پزشکان حاذق و باتجربه در کلینیک، یکی از مواردی است که سبب می شود، افراد بیشتری برای درمان به آن جا مراجعه نمایند.

از همین رو تحقیق و پرس و جو در رابطه با پزشک بسیار مهم است. ناگفته نماند که بهترین کلینیک مهره پشت در پایتخت باید از دستگاه های روز دنیا استفاده کرده و از لحاظ موقعیت جغرافیایی در منطقه خوب و در دسترسی قرار گرفته باشد.

سخن آخر

درد در نواحی مختلف مهره پشت در بسیاری از افراد، سبب ناراحتی و اختلال در انجام زندگی روزمره می گردد. به غیر از اختلالات مادرزادی مهره پشت، بخش عمده ای از بیماری های ستون مهره به سبک زندگی افراد وابسته می باشد. از این رو اولین قدم برای درمان و پیشگیری از اختلالات مهره پشت، رعایت نکات مذکور در مقاله می باشد. همچنین توجه داشته باشید که نادیده گرفتن علائم می تواند، عواقب زیان باری را برای شما به وجود آورد. بنابراین کراجعه به بهترین کلینیک ستون فقرات در تهران هنگام مشاهده علائم در مهره پشت بسیار حائز اهمیت است. امید است، بعد از مطالعه مقاله حاضر، بتوانید، بهترین کلینیک تخصصی مهره پشت در تهران و یا بیمارستان فوق تخصصی ستون فقرات در تهران مجهزی را برای درمان انتخاب کنید.